Største virksomheder i Skive efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 351 | S.E.C. HOLDING ApS | 98,5% | -44.490 kr. | — | 6,2 | Skive |
| 352 | TKSJ ApS | 98,5% | -18.125 kr. | — | 6,5 | Skive |
| 353 | B.H.K. HOLDING A/S | 98,5% | -44.274 kr. | — | 7,6 | Højslev |
| 354 | SØREN HOVGAARD JOHANSEN HOLDING ApS | 98,5% | -25.788 kr. | — | 6,9 | Skive |
| 355 | C. A. HOLDING 2015 ApS | 98,4% | 1,9 mio. kr. | — | 8,1 | Højslev |
| 356 | GreenLab Skive Biogas Holding A/S | 98,4% | 9,8 mio. kr. | 3 | 6,6 | Spøttrup |
| 357 | Langerodde ApS | 98,4% | -5.913 kr. | 2 | 4,5 | Roslev |
| 358 | KT Grønhøj ApS | 98,4% | -52.063 kr. | — | 5,7 | Spøttrup |
| 359 | EL HOLDING RAMSING ApS | 98,4% | -10.407 kr. | 1 | 5,7 | Skive |
| 360 | Torbensen Invest Holding ApS | 98,4% | -10.056 kr. | — | 6,7 | Skive |
| 361 | JV SKIVE HOLDING A/S | 98,3% | 3,5 mio. kr. | 3 | 6,6 | Skive |
| 362 | J. Schack Invest ApS | 98,3% | -73.059 kr. | 1 | 6,2 | Højslev |
| 363 | EJENDOMSSELSKABET ÅGADE ApS | 98,3% | -137.000 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 364 | EL-HUSET HOLDING ApS | 98,3% | 74.956 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 365 | JRM HOLDING SKIVE ApS | 98,3% | -15.559 kr. | — | 6,2 | Skive |
| 366 | Suveræn Rengøring Holding ApS | 98,3% | -8.962 kr. | — | 6,1 | Skive |
| 367 | F. Julsgaard Holding ApS | 98,3% | -1.750 kr. | — | 5,4 | Roslev |
| 368 | LARS BJARNE PEDERSEN HOLDING ApS | 98,3% | -468.894 kr. | — | 7,0 | Fur |
| 369 | BØRGE HANSEN INVEST ApS | 98,2% | — | — | 7,4 | Højslev |
| 370 | SLOTH ApS | 98,2% | -36.914 kr. | — | 5,9 | Højslev |
| 371 | Mathias Skovby Holding ApS | 98,2% | -10.543 kr. | — | 6,5 | Skive |
| 372 | OM Holding, Lihme ApS | 98,2% | -5.790 kr. | — | 6,2 | Spøttrup |
| 373 | Ditlev Finans ApS | 98,2% | — | — | 6,2 | Skive |
| 374 | KORSGAARD ApS | 98,2% | 195.618 kr. | 2 | 5,9 | Skive |
| 375 | VIBEKE THOMSEN HOLDING ApS | 98,1% | -14.485 kr. | — | 6,4 | Skive |
| 376 | MARTIN GRAVERS ApS | 98,1% | -15.221 kr. | — | 6,2 | Spøttrup |
| 377 | JENS PETER POULSEN HOLDING ApS | 98,1% | 61.209 kr. | 1 | 5,7 | Skive |
| 378 | AF Invest Skive ApS | 98,1% | -5.250 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 379 | WESTERGAARD & DALSGAARD ApS | 98,1% | 36.265 kr. | — | 7,4 | Roslev |
| 380 | DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND SPAREKASSEN MIDT VEST | 98,1% | 324.483 kr. | 2 | 6,8 | Roslev |
| 381 | JAOV Holding ApS | 98,1% | -5.875 kr. | — | 5,5 | Højslev |
| 382 | Comcon ApS | 98,0% | -66.446 kr. | 1 | 5,3 | Skive |
| 383 | Veng Employee ApS | 98,0% | -16.000 kr. | — | 5,1 | Roslev |
| 384 | KATHOLM HOLDING ApS | 98,0% | -32.509 kr. | — | 7,5 | Skive |
| 385 | VTT Company Aps | 98,0% | -16.602 kr. | — | 6,4 | Højslev |
| 386 | BOEL JENSEN ApS | 98,0% | -13.391 kr. | 4 | 5,6 | Spøttrup |
| 387 | HEM HOLDING A/S | 98,0% | -380.220 kr. | 6 | 6,2 | Skive |
| 388 | Simon Invest ApS | 97,9% | — | — | 8,5 | Skive |
| 389 | VIVI RASMUSSEN HOLDING ApS | 97,9% | — | — | 7,6 | Skive |
| 390 | P.P. HOLDING 2014 ApS | 97,9% | — | — | 6,7 | Roslev |
| 391 | DAN ELEMENT HOLDING, LYBY A/S | 97,9% | — | — | 7,5 | Skive |
| 392 | Jeppe H. Frandsen Holding ApS | 97,9% | -4.854 kr. | — | 6,9 | Skive |
| 393 | GRØNNING SANDE SKOV ApS | 97,9% | 389.335 kr. | — | 7,1 | Roslev |
| 394 | LISELUND HOLDING ApS | 97,9% | -6.735 kr. | — | 5,9 | Fur |
| 395 | LOBRU INVEST ApS | 97,9% | -22.624 kr. | — | 7,4 | Spøttrup |
| 396 | PSV HOLDING ApS | 97,9% | -5.625 kr. | — | 6,7 | Højslev |
| 397 | JENS JENSEN & SØNNER HOLDING ApS | 97,9% | -375.739 kr. | 2 | 7,4 | Højslev |
| 398 | Stærk Holding Skive ApS | 97,9% | -5.670 kr. | — | 7,6 | Skive |
| 399 | M. MUNKSGÅRD HOLDING ApS | 97,9% | -174.283 kr. | — | 7,2 | Højslev |
| 400 | DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND KIS SKIVE | 97,8% | 255.967 kr. | 2 | 5,1 | Skive |
Viser 351–400 af Top 500