Største virksomheder i Skive efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | GREDITEC ApS | 100,0% | -36.436 kr. | — | 7,5 | Skive |
| 52 | 2 X Kjær Holding Aps | 100,0% | -1.876 kr. | — | 7,0 | Højslev |
| 53 | CJW Consult ApS | 100,0% | -263 kr. | 1 | 6,5 | Højslev |
| 54 | Hans Ibsen Holding ApS | 100,0% | -19.234 kr. | — | 7,4 | Spøttrup |
| 55 | Rørgård Holding ApS | 100,0% | -8.749 kr. | — | 5,9 | Skive |
| 56 | Torben Ramsdal holding ApS | 100,0% | -322.063 kr. | — | 7,3 | Højslev |
| 57 | E.E. HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Skive |
| 58 | BISGAARD HOLDING SKIVE ApS | 100,0% | 523.874 kr. | — | 7,9 | Skive |
| 59 | Søby Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Højslev |
| 60 | CH HOLDING SKIVE ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Højslev |
| 61 | Julie Malmberg Andersen Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Spøttrup |
| 62 | Access Holding A/S | 100,0% | -14.327 kr. | — | 7,0 | Skive |
| 63 | HEM Group A/S | 100,0% | — | — | 7,5 | Skive |
| 64 | LARS OLESEN HOLDING, HALD ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Højslev |
| 65 | Birthe og Svend Clausen Finans ApS | 100,0% | -68.953 kr. | — | 7,1 | Skive |
| 66 | JESPER OLESEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Højslev |
| 67 | Birkø Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Skive |
| 68 | JØRGEN OLESEN HOLDING, HALD ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Højslev |
| 69 | MADS MADSEN HOLDING ApS | 100,0% | -39.730 kr. | — | 7,0 | Roslev |
| 70 | LOUIS HOLDING ApS | 100,0% | -4.500 kr. | — | 7,2 | Skive |
| 71 | DREAM INVEST, HALD ApS | 100,0% | — | 1 | 6,8 | Højslev |
| 72 | VHA HOLDING ApS | 100,0% | -6.063 kr. | — | 7,6 | Spøttrup |
| 73 | J. Thorhauge Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Roslev |
| 74 | W J HOLDING ApS | 100,0% | -4.162 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 75 | Langerodde Holding ApS | 100,0% | -29.217 kr. | — | 7,7 | Roslev |
| 76 | HOST2008 ApS | 100,0% | -12.435 kr. | — | 8,2 | Roslev |
| 77 | OLE SØRENSEN HOLDING ApS | 99,9% | -67.227 kr. | 1 | 6,8 | Skive |
| 78 | B OG B HØG HOLDING ApS | 99,9% | -23.575 kr. | — | 6,7 | Skive |
| 79 | T.OST INVEST ApS | 99,9% | -12.435 kr. | — | 7,2 | Roslev |
| 80 | ALLAN DALGAARD HOLDING ApS | 99,9% | -26.180 kr. | — | 7,4 | Roslev |
| 81 | T E JENSEN HOLDING ApS | 99,9% | -2.662 kr. | — | 7,2 | Skive |
| 82 | PBC Roslev Holding ApS | 99,9% | -24.833 kr. | 1 | 6,2 | Roslev |
| 83 | MARTIN GJØRTZ HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,0 | Højslev |
| 84 | HN Holding Søby ApS | 99,9% | -10.000 kr. | — | 6,7 | Højslev |
| 85 | JENS IBSEN HOLDING ApS | 99,9% | 243.660 kr. | 1 | 7,8 | Spøttrup |
| 86 | Buksager M Invest ApS | 99,9% | -34.035 kr. | — | 6,5 | Spøttrup |
| 87 | THOMAS NØRGAARD HOLDING ApS | 99,9% | -89.882 kr. | 1 | 7,3 | Skive |
| 88 | VAGN GOUL MØLLER HOLDING ApS | 99,9% | -81.292 kr. | 2 | 5,7 | Skive |
| 89 | UBN Moldova Meat Holding ApS | 99,9% | -6.250 kr. | — | 6,3 | Spøttrup |
| 90 | JESPER M. CHRISTENSEN HOLDING ApS | 99,9% | -10.000 kr. | — | 6,1 | Skive |
| 91 | BRIX HOLDING SKIVE ApS | 99,9% | -9.501 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 92 | Pedersborg Vin Holding ApS | 99,9% | -11.049 kr. | — | 7,1 | Skive |
| 93 | Buksager Invest ApS | 99,9% | -320.247 kr. | 1 | 7,2 | Spøttrup |
| 94 | BioCirc Skive Go Green ApS | 99,9% | -69.000 kr. | — | 8,0 | Højslev |
| 95 | FRANTS FRANTSEN INVEST ApS | 99,9% | -50.547 kr. | — | 7,0 | Højslev |
| 96 | ABJ Skive 2 ApS | 99,9% | -9.492 kr. | — | 6,8 | Skive |
| 97 | HT INVEST ApS | 99,9% | -13.538 kr. | — | 6,6 | Roslev |
| 98 | ApS KARL AAGE RABJERG | 99,9% | 0 kr. | — | 6,3 | Skive |
| 99 | AMT Group Holding ApS | 99,9% | -10.274 kr. | — | 7,8 | Spøttrup |
| 100 | LOTTE BODILSEN HOLDING ApS | 99,9% | -7.825 kr. | — | 7,2 | Roslev |
Viser 51–100 af Top 500