Største virksomheder i Skive efter soliditetsgrad
Største virksomheder i Skive sorteret efter soliditetsgrad. KOMPLEMENTARSELSKABET MÅLØV ApS topper med 100,0%, fulgt af MURSHOP.DK ApS (100,0%) og ApS KOMPLEMENTARSELSKABET SØNDER CENTRET, SKIVE (100,0%). I alt 500 virksomheder fra Skive indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 6. november 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KOMPLEMENTARSELSKABET MÅLØV ApS | 100,0% | — | — | 8,0 | Skive |
| 2 | MURSHOP.DK ApS | 100,0% | -176 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 3 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET SØNDER CENTRET, SKIVE | 100,0% | -8.125 kr. | — | 6,5 | Skive |
| 4 | MARIUS HASAGER HOLDING ApS | 100,0% | -18.643 kr. | 1 | 5,6 | Højslev |
| 5 | Profitec Nordic ApS | 100,0% | -122.187 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 6 | BORG HOLDING SKIVE ApS | 100,0% | 18.717 kr. | — | 6,8 | Spøttrup |
| 7 | NYMØLLE FÆRGESTED ApS | 100,0% | -727 kr. | — | 7,4 | Spøttrup |
| 8 | KOMPLEMENTARSELSKABET KOLDING 1 ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Skive |
| 9 | KOMPLEMENTARSELSKABET ALBERTSLUND ApS | 100,0% | — | — | 8,1 | Skive |
| 10 | STRØMSTED FINANS ApS | 100,0% | -5.135 kr. | — | 5,9 | Skive |
| 11 | 28. december 2022 ApS | 100,0% | -1.500 kr. | — | 6,4 | Spøttrup |
| 12 | JACOB HESSELBJERG HOLDING ApS | 100,0% | -350 kr. | — | 5,9 | Skive |
| 13 | KOMPLEMENTARSELSKABET ASSENS ApS | 100,0% | — | — | 8,0 | Skive |
| 14 | by Viola ApS | 100,0% | 62.346 kr. | 1 | 5,5 | Skive |
| 15 | Komplementarselskabet Slagelse 1 ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Skive |
| 16 | Komplementarsels. Silkeborg V ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Skive |
| 17 | MGP Invest ApS | 100,0% | 898 kr. | — | 6,6 | Skive |
| 18 | Komplementarselskabet Frederikshavn 1 ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Skive |
| 19 | HRMAND ApS | 100,0% | -7.906 kr. | — | 7,5 | Skive |
| 20 | Komplementarselskabet City Vest Skive ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Skive |
| 21 | Komplementarselskabet Randers 2 ApS | 100,0% | — | — | 8,1 | Skive |
| 22 | Komplementarselsk. Viborg 1 ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Skive |
| 23 | CMAA-Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Skive |
| 24 | NH Udlejning og Vedligeholdelse ApS | 100,0% | -9.190 kr. | — | 7,0 | Skive |
| 25 | Black Swans ApS | 100,0% | -1.348 kr. | — | 6,8 | Fur |
| 26 | Bjergly Holding ApS | 100,0% | -668 kr. | — | 6,3 | Skive |
| 27 | Komplementarselsk. Roskilde 1 APS | 100,0% | — | — | 7,4 | Skive |
| 28 | Dreamers Disease Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Skive |
| 29 | Komplementarselskabet Svendborg 1 ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Skive |
| 30 | Kompl. Frederikshavn 2 ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Skive |
| 31 | Triple-Ace ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Skive |
| 32 | JHD Holding ApS | 100,0% | -237 kr. | — | 6,4 | Skive |
| 33 | Min Bartender ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Roslev |
| 34 | S.M.Thybo Holding ApS | 100,0% | -1.000 kr. | — | 5,4 | Skive |
| 35 | Komplementarselskabet Risskov 1 ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Skive |
| 36 | A.B. Skov Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Spøttrup |
| 37 | 2894 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Spøttrup |
| 38 | 2605 holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Skive |
| 39 | Tranebæk Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Skive |
| 40 | Kompl. Midtjylland 1 ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Skive |
| 41 | Byggefirmaet Tom Eberhardt ApS | 100,0% | -750 kr. | — | 7,0 | Skive |
| 42 | Katrinevej 31 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Skive |
| 43 | PNBV Holding ApS | 100,0% | -2.464 kr. | 1 | 5,9 | Skive |
| 44 | PN Virksomhedsadministration ApS | 100,0% | -8.367 kr. | 1 | 6,2 | Skive |
| 45 | Elbæk Media ApS | 100,0% | -220.613 kr. | — | 6,8 | Spøttrup |
| 46 | JJ bolig udvikling ApS | 100,0% | -1.000 kr. | — | 7,2 | Roslev |
| 47 | Swallow Trip ApS | 100,0% | -1.494 kr. | 1 | 5,9 | Skive |
| 48 | SUPER'S ApS | 100,0% | -553 kr. | — | 7,3 | Skive |
| 49 | RiisSmith ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Skive |
| 50 | SmilTaxa ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Roslev |
Om ranglisten for skive
Ranglisten rangerer 500 virksomheder inden for skive efter soliditetsgrad — her vises de 500 højest placerede (Top 500), fordelt på sider á 50. Topplaceret er KOMPLEMENTARSELSKABET MÅLØV ApS med 100,0%, efterfulgt af MURSHOP.DK ApS (100,0%) og ApS KOMPLEMENTARSELSKABET SØNDER CENTRET, SKIVE (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.