Største virksomheder i Skive efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 451 | WALTER NIELSEN HOLDING ApS | 96,9% | -12.133 kr. | 1 | 5,8 | Skive |
| 452 | SIEWERTSEN HOLDING ApS | 96,7% | — | 1 | 5,5 | Skive |
| 453 | M H N HOLDING ApS | 96,7% | 1,1 mio. kr. | — | 7,5 | Skive |
| 454 | BS Holding Tøndering ApS | 96,7% | 0 kr. | — | 6,3 | Roslev |
| 455 | LINDBERG & HEDEMANN HOLDING ApS | 96,7% | -15.082 kr. | — | 7,5 | Skive |
| 456 | Patrick Furbo Holding ApS | 96,6% | -8.500 kr. | — | 6,6 | Skive |
| 457 | KJEMP HOLDING ApS | 96,6% | -91.500 kr. | — | 7,0 | Skive |
| 458 | KØBMANDEN I HALD ApS | 96,6% | 1,1 mio. kr. | 8 | 6,0 | Højslev |
| 459 | LK Ekkodalen Holding ApS | 96,6% | -15.000 kr. | — | 6,8 | Skive |
| 460 | KIDA G. ApS | 96,6% | — | — | 7,2 | Spøttrup |
| 461 | GRETE OLESEN INVEST A/S | 96,6% | -19.772 kr. | 1 | 5,8 | Skive |
| 462 | MJ KAPITAL ApS | 96,5% | -3.144 kr. | 1 | 5,7 | Skive |
| 463 | SNØ HOLDING ApS | 96,5% | 59.825 kr. | 1 | 5,3 | Skive |
| 464 | PC HOLDING BREUM ApS | 96,5% | -8.794 kr. | — | 6,1 | Roslev |
| 465 | Rune Andreasen Holding ApS | 96,5% | — | — | 6,5 | Skive |
| 466 | TAA HOLDING ApS | 96,5% | -29.072 kr. | 1 | 5,6 | Spøttrup |
| 467 | BLC Ejendomme Holding ApS | 96,4% | 4,5 mio. kr. | — | 7,1 | Skive |
| 468 | BOLETTE OG FRITZ DAHL PEDERSEN HOLDING ApS | 96,4% | — | 1 | 6,5 | Skive |
| 469 | KJÆR MINK ApS | 96,4% | 243.654 kr. | 1 | 6,8 | Højslev |
| 470 | Paulin Holding ApS | 96,3% | -13.267 kr. | — | 6,4 | Skive |
| 471 | Emil Thagaard ApS | 96,3% | -4.325 kr. | — | 5,9 | Roslev |
| 472 | HOLDING KHP ApS | 96,2% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,4 | Roslev |
| 473 | R.H. HOLDING, STOUBY ApS | 96,2% | -16.279 kr. | — | 6,4 | Roslev |
| 474 | JMA Spøttrup Holding ApS | 96,2% | -18.305 kr. | — | 6,7 | Spøttrup |
| 475 | M. Viborg Holding ApS | 96,2% | -3.877 kr. | — | 6,4 | Højslev |
| 476 | MJC HOLDING ApS | 96,2% | -19.833 kr. | — | 7,5 | Skive |
| 477 | NORDPLANT JEBJERG A/S | 96,2% | 162.572 kr. | 1 | 5,8 | Roslev |
| 478 | Ushus Holding ApS | 96,2% | -34.246 kr. | — | 6,6 | Roslev |
| 479 | KDL, LYBY HOLDING ApS | 96,1% | 216.733 kr. | — | 8,0 | Skive |
| 480 | BYGVRAA HOLDING ApS | 96,1% | -44.125 kr. | — | 6,7 | Roslev |
| 481 | RENE RØNN SØRENSEN HOLDING ApS | 96,1% | -6.200 kr. | — | 6,6 | Skive |
| 482 | Mito Holding ApS | 96,1% | -3.125 kr. | — | 6,2 | Skive |
| 483 | SKIVE AU2LAK HOLDING ApS | 96,0% | — | — | 7,0 | Skive |
| 484 | HENRIK JOHNSEN INVEST ApS | 96,0% | -7.631 kr. | — | 6,0 | Spøttrup |
| 485 | Aablink Management ApS | 96,0% | -121.945 kr. | 1 | 5,9 | Skive |
| 486 | GRUNDVAD HOLDING ApS | 95,9% | -12.574 kr. | — | 7,0 | Spøttrup |
| 487 | GreenLab Skive Biogas Leverandørselskab AmbA | 95,9% | -15.969 kr. | 2 | 6,1 | Spøttrup |
| 488 | CARSTEN MØIBÆK HOLDING ApS | 95,9% | -4.750 kr. | — | 6,8 | Roslev |
| 489 | PH Holding Skive ApS | 95,9% | -7.374 kr. | — | 6,7 | Skive |
| 490 | Frammerslevgård A/S | 95,9% | 796.293 kr. | 1 | 7,7 | Roslev |
| 491 | Koldkur Villadsen Holding ApS | 95,9% | -22.977 kr. | — | 6,3 | Roslev |
| 492 | PJ SKIVE HOLDING ApS | 95,9% | -28.500 kr. | — | 7,8 | Skive |
| 493 | HOLDINGSELSKABET EGE AF 15/1 2009 ApS | 95,9% | — | 1 | 5,2 | Roslev |
| 494 | CM Holding Skive ApS | 95,8% | -5.000 kr. | — | 6,9 | Skive |
| 495 | NISS SØRENSEN & SØN SPÄNDBETON A/S | 95,8% | -1,2 mio. kr. | 1 | 6,1 | Spøttrup |
| 496 | CH Holding 1966 ApS | 95,8% | -9.975 kr. | — | 7,1 | Højslev |
| 497 | Lars B. Pedersen Holding ApS | 95,8% | -11.219 kr. | — | 6,0 | Skive |
| 498 | JJS HOLDING SKIVE ApS | 95,8% | — | — | 6,4 | Skive |
| 499 | ALLflex Nordic ApS | 95,7% | -55.309 kr. | 1 | 5,5 | Roslev |
| 500 | JN Holding Salling ApS | 95,7% | -7.239 kr. | — | 6,4 | Spøttrup |
Viser 451–500 af Top 500