Største virksomheder i Middelfart efter soliditetsgrad
Største virksomheder i Middelfart sorteret efter soliditetsgrad. EJENDOMSSELSKABET L&B, MIDDELFART ApS topper med 100,0%, fulgt af LBJensen ApS (100,0%) og MELFAR TRADING COMPANY ApS (100,0%). I alt 500 virksomheder fra Middelfart indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 2. november 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EJENDOMSSELSKABET L&B, MIDDELFART ApS | 100,0% | -936 kr. | — | 6,9 | Middelfart |
| 2 | LBJensen ApS | 100,0% | -11.314 kr. | 1 | 5,4 | Ejby |
| 3 | MELFAR TRADING COMPANY ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,8 | Middelfart |
| 4 | HEMPLER HOLDING ApS | 100,0% | -2.294 kr. | — | 7,4 | Nørre Aaby |
| 5 | STINA HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Middelfart |
| 6 | ARSO HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Middelfart |
| 7 | FRØLUND GRUPPEN ApS | 100,0% | -2.936 kr. | — | 6,0 | Middelfart |
| 8 | JORTU HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Middelfart |
| 9 | HANNE JENSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 5,6 | Middelfart |
| 10 | QUIST JOHANSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Middelfart |
| 11 | VESTFYNS KUNSTGUIDE F.M.B.A. | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Middelfart |
| 12 | TLJ MIDDELFART HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Middelfart |
| 13 | Gregers Barner Rasmussen Holding ApS | 100,0% | -16.889 kr. | — | 6,5 | Brenderup Fyn |
| 14 | Søberg ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,9 | Harndrup |
| 15 | Improve Estate Aps | 100,0% | 313.000 kr. | — | 7,0 | Middelfart |
| 16 | Gamauf Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Asperup |
| 17 | Nr Aaby Radio & TV ApS | 100,0% | 316.674 kr. | 1 | 5,3 | Nørre Aaby |
| 18 | Healthy Living ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Middelfart |
| 19 | Klerens ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Middelfart |
| 20 | ON Signal Industri ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Middelfart |
| 21 | BM Holdings ApS | 100,0% | -15 kr. | — | 6,0 | Gelsted |
| 22 | MOIM Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Gelsted |
| 23 | Quist Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Middelfart |
| 24 | Quist Consult ApS | 100,0% | — | 1 | 6,9 | Middelfart |
| 25 | KMM Holdings ApS | 100,0% | -180 kr. | — | 5,8 | Gelsted |
| 26 | TL Housing Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Brenderup Fyn |
| 27 | Sterling ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Brenderup Fyn |
| 28 | K Wilson Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Middelfart |
| 29 | Byg Specialsnedkeri ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Nørre Aaby |
| 30 | Tonja Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Middelfart |
| 31 | Anders Family Invest ApS | 100,0% | -10.050 kr. | — | 6,3 | Middelfart |
| 32 | Thomas Family Invest ApS | 100,0% | -86 kr. | — | 6,4 | Middelfart |
| 33 | Hindshave Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Middelfart |
| 34 | Cykelfabrikanten ApS | 100,0% | -47.528 kr. | — | 6,6 | Ejby |
| 35 | PN1 Invest ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Middelfart |
| 36 | DAK Consult ApS | 100,0% | 557.433 kr. | 1 | 5,6 | Middelfart |
| 37 | Jaxman ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Middelfart |
| 38 | MA Transport ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Ejby |
| 39 | SVA Capital ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Middelfart |
| 40 | LIA Capital ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Middelfart |
| 41 | WMA Capital ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Middelfart |
| 42 | PVA Capital ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Middelfart |
| 43 | Vaiaoga Capital ApS | 100,0% | -1.431 kr. | — | 6,3 | Middelfart |
| 44 | joc entreprise ApS | 100,0% | -36.411 kr. | — | 6,1 | Middelfart |
| 45 | TJ Holding, Middelfart ApS | 100,0% | -4.390 kr. | — | 5,9 | Middelfart |
| 46 | Slott ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Middelfart |
| 47 | MMDR ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Middelfart |
| 48 | Linked Invest ApS | 100,0% | — | — | 5,2 | Middelfart |
| 49 | H. Thisgaard Holding ApS | 100,0% | -4.235 kr. | — | 5,8 | Middelfart |
| 50 | M. Pilemand Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Middelfart |
Om ranglisten for middelfart
Ranglisten rangerer 500 virksomheder inden for middelfart efter soliditetsgrad — her vises de 500 højest placerede (Top 500), fordelt på sider á 50. Topplaceret er EJENDOMSSELSKABET L&B, MIDDELFART ApS med 100,0%, efterfulgt af LBJensen ApS (100,0%) og MELFAR TRADING COMPANY ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.