Største virksomheder i Egedal efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 301 | EJST ApS | 98,6% | 0 kr. | — | 6,4 | Veksø Sjælland |
| 302 | FRIKJÆR HOLDING ApS | 98,6% | -13.399 kr. | — | 7,5 | Ølstykke |
| 303 | DE HOLDING ApS | 98,6% | -24.541 kr. | — | 6,4 | Ølstykke |
| 304 | Steffen Frederiksen Holding APS | 98,6% | -1.467 kr. | — | 6,6 | Smørum |
| 305 | MORETON HOLDING ApS | 98,6% | -14.311 kr. | — | 6,8 | Smørum |
| 306 | Bo og Vækst ApS | 98,6% | 140.287 kr. | 1 | 5,6 | Smørum |
| 307 | PLAMBECK HOLDING A/S | 98,6% | 50.889 kr. | — | 8,4 | Slangerup |
| 308 | ZENSIMA ApS | 98,6% | -35.976 kr. | 1 | 5,8 | Smørum |
| 309 | STOLZENBURG CONSULTING & PRODUCTIONS APS | 98,6% | — | — | 6,2 | Veksø Sjælland |
| 310 | DEHLSEN HOLDING ApS | 98,6% | -98.504 kr. | — | 6,9 | Smørum |
| 311 | New Capital ApS | 98,5% | 8.550 kr. | — | 5,5 | Ølstykke |
| 312 | Lentge Andersen Holding ApS | 98,5% | 0 kr. | — | 6,2 | Stenløse |
| 313 | OLE VERGMANN HOLDING ApS | 98,5% | -13.750 kr. | — | 6,3 | Veksø Sjælland |
| 314 | MED.INVEST ApS | 98,5% | -29.875 kr. | 1 | 5,6 | Stenløse |
| 315 | OVE KJELD JENSEN HOLDING ApS | 98,5% | -49.709 kr. | — | 6,3 | Stenløse |
| 316 | KC HOLDING 2010 ApS | 98,5% | -26.889 kr. | — | 7,5 | Smørum |
| 317 | EBIKE HOLDING ApS | 98,5% | 70.962 kr. | — | 7,0 | Ølstykke |
| 318 | BOSJEF ApS | 98,5% | 0 kr. | — | 7,0 | Smørum |
| 319 | TopCompany ApS | 98,5% | 0 kr. | — | 5,7 | Stenløse |
| 320 | TJÆDER HOLDING ApS | 98,5% | -13.750 kr. | — | 6,9 | Ølstykke |
| 321 | KANGAROO DEVELOPMENT ApS | 98,5% | -22.375 kr. | — | 6,3 | Stenløse |
| 322 | KIM BERG PEDERSEN HOLDING ApS | 98,5% | -3.164 kr. | — | 7,3 | Stenløse |
| 323 | BARCELÓ HOLDING ApS | 98,4% | 7,4 mio. kr. | — | 8,1 | Smørum |
| 324 | Nordens combi service ApS | 98,4% | 16.038 kr. | 2 | 7,1 | Smørum |
| 325 | M.Lundqvist Holding ApS | 98,4% | — | — | 6,2 | Ølstykke |
| 326 | Faxe Huse ApS | 98,3% | -32.675 kr. | — | 7,3 | Smørum |
| 327 | SJØBERG HOLDING ApS | 98,3% | -33.686 kr. | — | 6,1 | Stenløse |
| 328 | PETMIC ApS | 98,3% | -132.096 kr. | — | 7,1 | Stenløse |
| 329 | Dicode.dk ApS | 98,3% | 661.016 kr. | 2 | 5,7 | Smørum |
| 330 | HANNIBAL INC. ApS | 98,3% | -14.628 kr. | — | 7,4 | Veksø Sjælland |
| 331 | Carsten Lund 34 Holding ApS | 98,3% | -71.490 kr. | — | 7,0 | Veksø Sjælland |
| 332 | Nicklas Thor Holding ApS | 98,3% | -9.894 kr. | — | 6,5 | Smørum |
| 333 | Alpha Holding Stenløse ApS | 98,2% | — | 1 | 6,3 | Stenløse |
| 334 | BJARKE REFSGAARD ApS | 98,2% | 0 kr. | — | 7,2 | Smørum |
| 335 | HOLDINGSELSKABET MOEL ApS | 98,2% | -13.663 kr. | 1 | 4,7 | Ølstykke |
| 336 | CTH CONSULT ApS | 98,2% | -2.006 kr. | — | 6,4 | Stenløse |
| 337 | Wøbbe Holding ApS | 98,2% | -2.545 kr. | — | 5,9 | Stenløse |
| 338 | A. ENGLMAYER HOLDING ApS | 98,2% | -7.813 kr. | — | 7,4 | Stenløse |
| 339 | M. ENGLMAYER HOLDING ApS | 98,2% | -7.213 kr. | — | 7,4 | Ølstykke |
| 340 | LOOP MEDIA ApS | 98,2% | -5.438 kr. | — | 6,2 | Smørum |
| 341 | HIT-SOFT ApS | 98,1% | -18.174 kr. | — | 7,3 | Ølstykke |
| 342 | PAC Invest ApS | 98,1% | -4.226 kr. | — | 6,2 | Ølstykke |
| 343 | Anpartsselskabet M.E. | 98,1% | -3.879 kr. | — | 7,1 | Veksø Sjælland |
| 344 | FLØRNING ApS | 98,1% | -9.088 kr. | — | 6,5 | Smørum |
| 345 | NISSEN HOLDING ApS AF 8/4 2005 | 98,1% | -70.496 kr. | — | 6,5 | Ølstykke |
| 346 | Jacob Meyer ApS | 98,1% | -155.566 kr. | 1 | 7,1 | Veksø Sjælland |
| 347 | CFD ApS | 98,1% | — | — | 7,4 | Stenløse |
| 348 | DAHLCO ApS | 98,1% | 521.591 kr. | 1 | 7,4 | Stenløse |
| 349 | JKN ApS | 98,0% | -8.526 kr. | — | 6,4 | Ølstykke |
| 350 | SP2023 Holding ApS | 98,0% | -15.426 kr. | — | 6,4 | Stenløse |
Viser 301–350 af Top 500