Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 401 | Stigsen & Jessen Holding ApS | 89,2% | -24.028 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 402 | KOMMANDOR. RØMØ A/S | 89,1% | -637.136 kr. | 2 | 7,7 | Rømø |
| 403 | UTTP HOLDING ApS | 89,1% | 132.136 kr. | 1 | 6,3 | Tønder |
| 404 | Tommy Zeberg Sørensen Holding ApS | 89,1% | -9.326 kr. | — | 7,3 | Bredebro |
| 405 | JAN JESSEN HOLDING ApS | 89,0% | 1,4 mio. kr. | — | 7,9 | Skærbæk |
| 406 | EEP Holding ApS | 89,0% | -6.420 kr. | — | 6,5 | Agerskov |
| 407 | Christema Holding ApS | 89,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Løgumkloster |
| 408 | KEL-BERG SCANDINAVIA A/S | 88,9% | 341,5 mio. kr. | 35 | 8,7 | Toftlund |
| 409 | BPH TOFTLUND ApS | 88,9% | -26.720 kr. | — | 7,8 | Toftlund |
| 410 | Moki Holding Aps | 88,9% | -7.888 kr. | — | 7,1 | Skærbæk |
| 411 | Kalby Øko ApS | 88,8% | 106.770 kr. | — | 7,4 | Skærbæk |
| 412 | P.W. KØB OG SALG ApS | 88,8% | -39.057 kr. | — | 6,7 | Toftlund |
| 413 | GAMMELSKOV ApS | 88,6% | 358.815 kr. | — | 7,8 | Skærbæk |
| 414 | Henning Hansen Tønder Holding ApS | 88,6% | — | — | 7,0 | Tønder |
| 415 | BUROW HOLDING APS | 88,6% | -21.232 kr. | — | 6,2 | Løgumkloster |
| 416 | A.V.L Solenergi A/S | 88,6% | 8.639 kr. | — | 6,8 | Bredebro |
| 417 | Agerskov Købmandsgård Holding ApS | 88,5% | -33.770 kr. | — | 7,4 | Agerskov |
| 418 | HRS HOLDING, TØNDER ApS | 88,5% | 175.893 kr. | 1 | 6,4 | Tønder |
| 419 | I LOVE SHOES ApS | 88,5% | -18.214 kr. | 3 | 6,0 | Tønder |
| 420 | Solsortevej ApS | 88,5% | -29.146 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 421 | JWL Holding ApS | 88,4% | -20.435 kr. | — | 7,0 | Løgumkloster |
| 422 | L. Wolff Holding ApS | 88,2% | 5.363 kr. | — | 5,6 | Skærbæk |
| 423 | DANLUX ApS | 88,2% | 124.645 kr. | — | 7,0 | Løgumkloster |
| 424 | KB-Invest ApS | 87,9% | -7.375 kr. | — | 6,6 | Toftlund |
| 425 | Intscicon Holding ApS | 87,9% | -11.375 kr. | — | 5,8 | Toftlund |
| 426 | Hostrupvej 4 ApS | 87,9% | 434.478 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 427 | Zon Holding ApS | 87,9% | -7.200 kr. | — | 6,9 | Bredebro |
| 428 | Højer Eventyr ApS | 87,8% | -152.742 kr. | — | 6,1 | Højer |
| 429 | LÆGEHUSET I LØGUMKLOSTER AF 29/12 1993 ApS | 87,8% | 455.375 kr. | — | 6,6 | Løgumkloster |
| 430 | Sarmersbach ApS | 87,8% | -17.339 kr. | — | 5,6 | Agerskov |
| 431 | TYVSE INVEST HOLDING ApS | 87,7% | 194.339 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 432 | Palle Siebert Holding ApS | 87,7% | -40.311 kr. | — | 6,1 | Løgumkloster |
| 433 | Ott Holding ApS | 87,6% | -8.500 kr. | — | 6,1 | Branderup J |
| 434 | EJNAR CHRISTIANSEN BYGNINGER A/S | 87,5% | 496.305 kr. | — | 7,5 | Tønder |
| 435 | HH SIMONSEN A/S | 87,4% | 16,0 mio. kr. | 15 | 8,4 | Skærbæk |
| 436 | Lis Danmark ApS | 87,3% | 2,3 mio. kr. | 3 | 7,1 | Bredebro |
| 437 | Jan Nissum Holm Holding ApS | 87,3% | -6.250 kr. | — | 6,7 | Agerskov |
| 438 | Bravo-Import.dk ApS | 87,2% | 909.620 kr. | — | 7,4 | Toftlund |
| 439 | TLH ApS | 86,8% | -16.989 kr. | — | 5,7 | Toftlund |
| 440 | BM HOLDING, TØNDER A/S | 86,7% | -29.045 kr. | 1 | 7,4 | Tønder |
| 441 | BB Skærbæk Holding ApS | 86,4% | -14.669 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 442 | SNHQ Holding ApS | 86,3% | -8.750 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 443 | Holdingselskabet DMS Companies Group af 2006 ApS | 86,1% | -5.937 kr. | — | 6,1 | Agerskov |
| 444 | Tommy Bossen Holding ApS | 86,1% | -9.825 kr. | — | 6,9 | Bredebro |
| 445 | Win-Door - Outside Living ApS | 85,9% | 7,6 mio. kr. | 11 | 7,3 | Løgumkloster |
| 446 | KNUD IVERSEN HOLDING ApS | 85,8% | 1,1 mio. kr. | — | 7,6 | Agerskov |
| 447 | TNS-IMEX ApS | 85,8% | 867.599 kr. | 2 | 5,8 | Løgumkloster |
| 448 | KFM 2022 ApS | 85,5% | 960.239 kr. | 1 | 7,0 | Løgumkloster |
| 449 | SKÆRBÆK EKSPORT ApS | 85,5% | 834.372 kr. | 1 | 5,6 | Skærbæk |
| 450 | CLD Alslev Holding ApS | 85,2% | — | — | 6,1 | Løgumkloster |
Viser 401–450 af Top 500