Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 451 | NORTH CLEAN TECNOLOGY ApS | 85,2% | 123.883 kr. | — | 7,2 | Skærbæk |
| 452 | A. Rolskov Holding ApS | 85,2% | -11.295 kr. | — | 6,8 | Toftlund |
| 453 | DPM Holding Skærbæk ApS | 85,1% | — | — | 7,1 | Skærbæk |
| 454 | Outzen Invest Holding ApS | 85,1% | -8.750 kr. | — | 7,4 | Skærbæk |
| 455 | Jens Frisk Holding ApS | 85,1% | — | — | 6,7 | Skærbæk |
| 456 | LAUTRUP ApS | 84,9% | 863.880 kr. | 1 | 6,5 | Branderup J |
| 457 | Walz ApS | 84,9% | 480.285 kr. | 2 | 6,7 | Højer |
| 458 | TSM 53 ApS | 84,8% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,8 | Løgumkloster |
| 459 | Port Holding 2019 ApS | 84,7% | -7.125 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 460 | A/S PLANTNINGSSELSKABET SØNDERJYLLAND | 84,7% | 5,4 mio. kr. | 2 | 7,5 | Skærbæk |
| 461 | EJENDOMSSELSKABET VESTERHAVSVEJ ApS | 84,7% | 48.071 kr. | — | 6,0 | Rømø |
| 462 | Mission Enough ApS | 84,5% | -1.600 kr. | — | 5,7 | Agerskov |
| 463 | TVED Consult ApS | 84,4% | 569.261 kr. | — | 7,8 | Tønder |
| 464 | Plovsgård Holding ApS | 84,4% | -6.830 kr. | — | 7,0 | Toftlund |
| 465 | Karbing Holding ApS | 84,3% | -3.125 kr. | — | 7,0 | Højer |
| 466 | Bevan Holding ApS | 84,3% | -17.934 kr. | — | 7,3 | Skærbæk |
| 467 | RØMØ-TØNDER TURISTFORENING | 84,3% | 2,5 mio. kr. | 6 | 6,7 | Rømø |
| 468 | H.F. HOLDING ApS | 84,2% | -32.759 kr. | 1 | 5,5 | Tønder |
| 469 | BRDR. ROOST EFTF. ApS & CO. K/S | 84,2% | 140.444 kr. | — | 7,5 | Løgumkloster |
| 470 | RASMUS L. PAULSEN HOLDING ApS | 84,1% | -8.510 kr. | — | 7,3 | Toftlund |
| 471 | N3 Group ApS | 84,0% | -21.537 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 472 | H. Bergmann Holding ApS | 84,0% | -2.170 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 473 | K. E. JENSEN HOLDING ApS | 83,9% | 326.307 kr. | — | 7,4 | Bredebro |
| 474 | M.H. LINNETS AUTOCENTRAL ApS | 83,9% | -48.673 kr. | — | 7,7 | Toftlund |
| 475 | DANSK BIOHALM ApS | 83,8% | 263.094 kr. | — | 8,1 | Skærbæk |
| 476 | Jøli ApS | 83,7% | 0 kr. | — | 7,2 | Toftlund |
| 477 | Nielsen Trucking Holding ApS | 83,7% | 33.339 kr. | — | 6,3 | Løgumkloster |
| 478 | TASTESEN ApS | 83,5% | 9.829 kr. | — | 7,2 | Skærbæk |
| 479 | HØJER BRUGSFORENING | 83,5% | 28,7 mio. kr. | 24 | 6,7 | Højer |
| 480 | STINES HOLDING ApS | 83,4% | 60.924 kr. | — | 7,0 | Løgumkloster |
| 481 | KJELKVIST HOLDING ApS | 83,3% | -13.150 kr. | — | 7,5 | Tønder |
| 482 | Sigrid Hyldahl Holding ApS | 83,3% | -15.949 kr. | — | 6,2 | Rømø |
| 483 | K.A. HOLDING AF 2007 ApS | 83,1% | -19.170 kr. | — | 7,6 | Tønder |
| 484 | Kruse & Co Holding ApS | 82,9% | 11.479 kr. | 1 | 6,1 | Skærbæk |
| 485 | BELØ KØL ApS | 82,8% | -11.574 kr. | 1 | 4,9 | Løgumkloster |
| 486 | Felsted El ApS | 82,6% | 886.249 kr. | 2 | 7,1 | Løgumkloster |
| 487 | LÆGERNE TOFTLUND ApS. ALMENT PRAKTISERENDE | 82,6% | 13,2 mio. kr. | 15 | 8,1 | Toftlund |
| 488 | Otto og Ani's Fisk ApS | 82,5% | 6,9 mio. kr. | 22 | 7,0 | Rømø |
| 489 | BIO ENERGI TØNDER ApS | 82,4% | -15.813 kr. | — | 7,7 | Højer |
| 490 | LH-HOLDING AF 1972 ApS | 82,4% | 939.869 kr. | — | 7,4 | Skærbæk |
| 491 | OZI Holding ApS | 82,2% | -10.350 kr. | — | 7,3 | Bredebro |
| 492 | ZAIMO ApS | 82,2% | 9,2 mio. kr. | 27 | 6,8 | Løgumkloster |
| 493 | OPH HOLDING ApS | 82,1% | -10.007 kr. | — | 6,3 | Højer |
| 494 | JSM INVEST ApS | 81,9% | 242.970 kr. | 2 | 6,7 | Løgumkloster |
| 495 | CA TOFTLUND HOLDING ApS | 81,9% | -6.061 kr. | — | 7,1 | Toftlund |
| 496 | RØRKÆR HOLDING ApS | 81,9% | 275.744 kr. | — | 6,5 | Tønder |
| 497 | C.T. HOLDING ApS | 81,8% | 220.902 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 498 | Brdr. Nielsen Holding ApS | 81,8% | -9.232 kr. | — | 7,2 | Skærbæk |
| 499 | Tønder Vedvarende Energi A/S | 81,8% | 0 kr. | — | 6,8 | Bredebro |
| 500 | MATZEN HOLDING ApS | 81,7% | -5.426 kr. | — | 7,7 | Agerskov |
Viser 451–500 af Top 500