Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 251 | LORENZEN HOLDING ApS | 97,0% | -23.175 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 252 | Stine Lee - DigitalFys ApS | 96,9% | 126.331 kr. | 1 | 5,7 | Løgumkloster |
| 253 | SVANSTRUP INVEST ApS | 96,9% | -2.525 kr. | — | 6,4 | Bredebro |
| 254 | Grodon og Thomsen ApS | 96,9% | 14.090 kr. | — | 7,7 | Løgumkloster |
| 255 | KENN SØRENSEN HOLDING ApS | 96,9% | 69.809 kr. | — | 6,6 | Løgumkloster |
| 256 | REVISIONSFIRMAET B. N. BRODERSEN ApS | 96,8% | -22.200 kr. | — | 6,0 | Tønder |
| 257 | BJ Holding Tønder ApS | 96,8% | -145.061 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 258 | E.B.N. HOLDING ApS | 96,7% | -30.267 kr. | 1 | 5,8 | Tønder |
| 259 | E.C. WHITE ApS | 96,6% | 717 kr. | 1 | 5,5 | Bredebro |
| 260 | SØREN L. PAULSEN HOLDING ApS | 96,6% | -7.250 kr. | — | 7,1 | Toftlund |
| 261 | Jens J. Søndergaard Holding ApS | 96,6% | -11.875 kr. | — | 5,8 | Løgumkloster |
| 262 | Schmidt Holding af 2020 ApS | 96,6% | -8.750 kr. | — | 5,9 | Tønder |
| 263 | PEF BRØNDBY HOLDING ApS | 96,4% | -9.320 kr. | — | 6,6 | Toftlund |
| 264 | HOLDINGSELSKABET DINFERIE ApS | 96,4% | 0 kr. | — | 6,0 | Rømø |
| 265 | HNR Invest ApS | 96,2% | -23.495 kr. | 1 | 5,5 | Løgumkloster |
| 266 | SB INVEST TØNDER ApS | 96,2% | -133.231 kr. | 1 | 5,2 | Tønder |
| 267 | COSVO ApS | 96,2% | -46.360 kr. | — | 6,1 | Skærbæk |
| 268 | SR GLAS HOLDING ApS | 96,1% | 889.178 kr. | — | 7,2 | Toftlund |
| 269 | SL TOFTLUND HOLDING ApS | 96,0% | -12.817 kr. | — | 6,5 | Toftlund |
| 270 | J. MØLLER HOLDING ApS | 96,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Løgumkloster |
| 271 | HÜBSCHMANN ApS | 96,0% | -48.984 kr. | — | 6,5 | Toftlund |
| 272 | EJENDOMSANPARTSSELSKABET MATR.NR. 87 DRENGSTED | 95,9% | 4,8 mio. kr. | — | 7,7 | Skærbæk |
| 273 | PARAFFINE LØGUM KLOSTER LYS A/S | 95,8% | -20.000 kr. | — | 8,2 | Løgumkloster |
| 274 | HC Holding 2021 ApS | 95,8% | -4.701 kr. | — | 6,5 | Løgumkloster |
| 275 | Ymir Holding ApS | 95,8% | -8.750 kr. | — | 5,9 | Tønder |
| 276 | Moip Holding ApS | 95,7% | -4.994 kr. | — | 7,0 | Tønder |
| 277 | A. NISSEN HOLDING ApS | 95,7% | -11.080 kr. | 1 | 4,9 | Tønder |
| 278 | OFP Holding ApS | 95,7% | -11.250 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 279 | TYGESEN INVEST ApS | 95,7% | -12.751 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 280 | JEMO HOLDING, ABILD ApS | 95,7% | 635.573 kr. | 2 | 7,3 | Tønder |
| 281 | Løgumkloster Entreprenør ApS | 95,7% | 3,3 mio. kr. | 1 | 6,3 | Løgumkloster |
| 282 | SVEND AAGE ApS | 95,7% | -27.854 kr. | — | 6,3 | Rømø |
| 283 | FRANK HOFFMANN HOLDING ApS | 95,7% | -9.375 kr. | — | 7,7 | Tønder |
| 284 | JØRGENSBY INVEST ApS | 95,5% | -15.975 kr. | — | 7,4 | Agerskov |
| 285 | FAM-KK Holding ApS | 95,5% | -7.000 kr. | — | 7,2 | Bredebro |
| 286 | KIM MØLLER KRISTENSEN HOLDING ApS | 95,5% | -5.876 kr. | — | 6,7 | Skærbæk |
| 287 | STOKKEBRO HOLDING ApS | 95,5% | 361.768 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 288 | Paysen Holding ApS | 95,5% | 240.806 kr. | — | 7,5 | Løgumkloster |
| 289 | POUL ASTRUP HOLDING ApS | 95,5% | -32.593 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 290 | DAN MØLLER KRISTENSEN HOLDING ApS | 95,5% | -5.876 kr. | — | 6,7 | Skærbæk |
| 291 | Skaftkær Holding ApS | 95,5% | -38.912 kr. | — | 7,6 | Tønder |
| 292 | KIM ROSENDAHL HOLDING ApS | 95,4% | -5.056 kr. | — | 6,8 | Toftlund |
| 293 | OKM A/S | 95,4% | 59.645 kr. | 2 | 6,8 | Tønder |
| 294 | THJ REJEFISKER ApS | 95,4% | -10.001 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 295 | NANY Holding ApS | 95,3% | -5.100 kr. | — | 6,0 | Løgumkloster |
| 296 | Carnil Holding ApS | 95,3% | -9.700 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 297 | Bimpel ApS | 95,2% | 4,9 mio. kr. | — | 8,6 | Tønder |
| 298 | ALMENT PRAKTISERENDE LÆGE LOTHAR HESS ApS | 95,1% | -77.474 kr. | 1 | 6,2 | Løgumkloster |
| 299 | CALUJA ApS | 95,0% | -12.025 kr. | — | 7,1 | Tønder |
| 300 | ASSET Holding Aps | 95,0% | -5.125 kr. | — | 6,1 | Løgumkloster |
Viser 251–300 af Top 500