Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 301 | First Camp Lakolk A/S | 95,0% | 3,8 mio. kr. | 8 | 7,3 | Rømø |
| 302 | RO HOLDING 1, TØNDER ApS | 95,0% | -22.463 kr. | — | 7,3 | Tønder |
| 303 | STRØH SØRENSEN HOLDING A/S | 95,0% | -4.375 kr. | — | 6,9 | Toftlund |
| 304 | HLA 2010 HOLDING ApS | 95,0% | — | — | 7,6 | Tønder |
| 305 | HENNING GELLERT HOLDING ApS | 94,9% | -8.185 kr. | — | 7,0 | Løgumkloster |
| 306 | Jeroen Schol Holding ApS | 94,9% | 0 kr. | — | 5,7 | Skærbæk |
| 307 | mege.dk ApS | 94,9% | 30.551 kr. | 2 | 5,4 | Rømø |
| 308 | JUVRE HOLDING ApS | 94,8% | -4.001 kr. | — | 6,5 | Rømø |
| 309 | STUDIE 111 HANDEL & NEDBRYDNING ApS | 94,7% | -11.880 kr. | 1 | 5,1 | Tønder |
| 310 | KRJ Invest ApS | 94,7% | -10.973 kr. | — | 6,5 | Tønder |
| 311 | MKO Holding 1 ApS | 94,6% | -8.736 kr. | — | 6,7 | Toftlund |
| 312 | MKO Holding 2 ApS | 94,6% | -8.736 kr. | — | 6,7 | Toftlund |
| 313 | SPECIALLÆGE METTE ESPE OG KARL KRISTENSEN ApS | 94,6% | -30.121 kr. | 1 | 5,4 | Tønder |
| 314 | JLG Invest ApS | 94,6% | -7.500 kr. | — | 6,4 | Løgumkloster |
| 315 | Dapa Holding ApS | 94,6% | -6.244 kr. | — | 5,9 | Skærbæk |
| 316 | H.J.JUHL HOLDING ApS | 94,5% | -19.730 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 317 | Juhl S Holding ApS | 94,5% | -5.080 kr. | — | 6,1 | Skærbæk |
| 318 | Hansen Holding Tønder ApS | 94,5% | -11.305 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 319 | KURT BUCKA HOLDING ApS | 94,3% | 160.449 kr. | — | 8,0 | Tønder |
| 320 | Arrild Ferieby Center ApS | 94,3% | 194.810 kr. | 1 | 5,5 | Toftlund |
| 321 | BREDEBRO EJENDOMSSELSKAB A/S | 94,3% | 0 kr. | — | 7,7 | Bredebro |
| 322 | GST Holding ApS | 94,1% | -9.125 kr. | — | 6,8 | Løgumkloster |
| 323 | ND Hestedyrlæger Holding ApS | 94,1% | -1.000 kr. | — | 6,2 | Skærbæk |
| 324 | 2 HD HOLDING ApS | 94,0% | — | — | 5,9 | Bredebro |
| 325 | Sydraad ApS | 94,0% | 87.969 kr. | — | 7,4 | Skærbæk |
| 326 | SWE ApS | 93,9% | -12.776 kr. | — | 5,9 | Løgumkloster |
| 327 | HHP HOLDING 2012 ApS | 93,7% | -9.627 kr. | — | 6,4 | Skærbæk |
| 328 | Ad-Hoc Projekt ApS | 93,7% | 9,6 mio. kr. | 1 | 5,7 | Toftlund |
| 329 | S. E. HOLDING ApS | 93,6% | 249.819 kr. | — | 7,2 | Løgumkloster |
| 330 | TH. KARSTOFT HOLDING 2014 ApS | 93,5% | 7.169 kr. | — | 6,0 | Skærbæk |
| 331 | CTY HOLDING ApS | 93,5% | -118.149 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 332 | VK GRUPPEN HOLDING ApS | 93,3% | -6.250 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 333 | Kalhau Holding ApS | 93,3% | -2.500 kr. | — | 6,0 | Løgumkloster |
| 334 | SUSANNE VESTERGAARD HOLDING ApS | 93,2% | — | — | 6,7 | Rømø |
| 335 | NORDISK FRITID BOLLERSLEV ApS | 93,2% | -764.567 kr. | 1 | 5,5 | Tønder |
| 336 | LLOM Holding ApS | 93,1% | 0 kr. | — | 6,8 | Højer |
| 337 | Jeggesen Holding Aps | 93,0% | -4.000 kr. | — | 6,8 | Bredebro |
| 338 | HANDELSSELSKABET LANGELUND ApS | 93,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Agerskov |
| 339 | CH 2020 Holding ApS | 93,0% | -9.450 kr. | — | 5,6 | Toftlund |
| 340 | HR Holding Visby ApS | 92,9% | -5.500 kr. | — | 5,8 | Bredebro |
| 341 | ASX 7839 ApS | 92,8% | 0 kr. | — | 6,6 | Tønder |
| 342 | CHH INVEST HOLDING ApS | 92,8% | -23.815 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 343 | Aage Seidelin Holding ApS | 92,8% | 0 kr. | — | 6,5 | Bredebro |
| 344 | Bossen Holding ApS | 92,7% | -96.788 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 345 | DEKO-VEST TOTALREKLAME ApS | 92,7% | 65.244 kr. | — | 8,1 | Højer |
| 346 | Bøjsen Holding ApS | 92,7% | 38.676 kr. | — | 6,3 | Løgumkloster |
| 347 | BOVVEJ INVEST ApS | 92,6% | 288.719 kr. | — | 8,6 | Agerskov |
| 348 | KN Holding Tønder ApS | 92,5% | — | — | 6,7 | Tønder |
| 349 | FRANK LANDEBY HOLDING ApS | 92,3% | 16.551 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 350 | NIELS P. DESIGN A/S | 92,2% | 632.301 kr. | 2 | 6,4 | Højer |
Viser 301–350 af Top 500