Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | HENRIK RINDOM HOLDING ApS | 99,6% | 0 kr. | — | 6,2 | Agerskov |
| 102 | Pernille Vinum Holding ApS | 99,6% | -19.105 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 103 | BH HOLDING TØNDER ApS | 99,6% | 7.231 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 104 | Ricky Zimmermann Holding ApS | 99,6% | -18.246 kr. | — | 6,8 | Skærbæk |
| 105 | Maade Invest ApS | 99,6% | -17.926 kr. | 1 | 6,4 | Skærbæk |
| 106 | CLASSEN AKTIEINVEST A/S | 99,5% | — | — | 7,8 | Løgumkloster |
| 107 | MSJ Holding Bredebro ApS | 99,5% | -7.732 kr. | — | 7,1 | Bredebro |
| 108 | BREDEBRO AUTO-SERVICE HOLDING ApS | 99,5% | -8.125 kr. | — | 6,8 | Bredebro |
| 109 | H & L INVEST AF 1985 ApS | 99,5% | -12.194 kr. | 1 | 5,6 | Løgumkloster |
| 110 | MKO GROUP ApS | 99,5% | -414.155 kr. | 5 | 5,9 | Toftlund |
| 111 | BRIAN WESTERGAARD HOLDING ApS | 99,5% | -29.284 kr. | — | 7,2 | Løgumkloster |
| 112 | Anne Juul Holding ApS | 99,5% | — | — | 7,1 | Løgumkloster |
| 113 | Denk Holding ApS | 99,5% | -17.756 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 114 | M. QUIST HOLDING ApS | 99,5% | 0 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 115 | TORBEN ABILD HOLDING ApS | 99,5% | -7.825 kr. | — | 7,2 | Bredebro |
| 116 | EUH Capital ApS | 99,5% | -8.146 kr. | — | 6,9 | Agerskov |
| 117 | MKK Holding Advokatanpartsselskab | 99,5% | — | — | 6,5 | Tønder |
| 118 | SCHRØDER INVEST, SKÆRBÆK A/S | 99,5% | -25.454 kr. | — | 5,6 | Skærbæk |
| 119 | BP Pillevarme Holding ApS | 99,5% | 114.635 kr. | — | 6,5 | Toftlund |
| 120 | STALLEX INVEST ApS | 99,5% | -7.000 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 121 | S. T. HOLDING ApS | 99,5% | -25.578 kr. | 1 | 6,0 | Toftlund |
| 122 | BE-LØ Holding 1 ApS | 99,4% | -19.625 kr. | — | 6,2 | Løgumkloster |
| 123 | Hilmer Juhl Christensen Holding ApS | 99,4% | -49.470 kr. | — | 7,0 | Tønder |
| 124 | SØREN ZEBERG HOLDING ApS | 99,4% | -51.621 kr. | — | 6,4 | Løgumkloster |
| 125 | JES GÜNTHER MATZEN HOLDING ApS | 99,4% | -30.335 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 126 | DAN STRAW A/S | 99,4% | -511.069 kr. | — | 6,7 | Skærbæk |
| 127 | H.C.F. HOLDING, TØNDER ApS | 99,4% | -317.936 kr. | 1 | 7,1 | Tønder |
| 128 | Borgmark Holding ApS | 99,4% | -34.938 kr. | 1 | 6,0 | Bredebro |
| 129 | TYGESEN COMPANY A/S | 99,4% | 3,7 mio. kr. | 12 | 7,3 | Tønder |
| 130 | FINN JØRGEN MADSEN HOLDING ApS | 99,4% | -7.725 kr. | — | 6,1 | Tønder |
| 131 | RØMØ UDVIKLINGSFOND | 99,4% | -11.256 kr. | — | 6,9 | Rømø |
| 132 | FREDE CHRISTENSEN HOLDING, SKÆRBÆK ApS | 99,4% | 47.156 kr. | — | 6,8 | Skærbæk |
| 133 | Familien Hamann, Skærbæk ApS | 99,4% | -14.274 kr. | — | 7,5 | Skærbæk |
| 134 | BIRKELANDET HOLDING ApS | 99,4% | -27.592 kr. | — | 7,6 | Toftlund |
| 135 | Ryttervænget 69 Invest ApS | 99,4% | -9.234 kr. | — | 7,0 | Toftlund |
| 136 | UPS Tønder Holding ApS | 99,4% | 120.582 kr. | 2 | 5,9 | Løgumkloster |
| 137 | FRL HOLDING ApS | 99,4% | 287.010 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 138 | GreenVolt One Energy Solutions ApS | 99,4% | 694.873 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 139 | BOY LORENZEN HOLDING ApS | 99,3% | -10.717 kr. | — | 7,2 | Skærbæk |
| 140 | KOH Holding ApS | 99,3% | -4.900 kr. | — | 6,7 | Løgumkloster |
| 141 | BHV Holding ApS | 99,3% | -7.804 kr. | — | 5,8 | Løgumkloster |
| 142 | MAADE PRODUCTION ApS | 99,3% | 16,7 mio. kr. | 1 | 7,9 | Skærbæk |
| 143 | JENS OVE KJÆR HOLDING ApS | 99,3% | -35.080 kr. | — | 6,4 | Tønder |
| 144 | KURTZ-HOLDING ApS | 99,3% | -777 kr. | — | 6,6 | Toftlund |
| 145 | Johan Stenger Invest ApS | 99,3% | -28.040 kr. | — | 7,7 | Toftlund |
| 146 | EBBE THYSSEN HOLDING ApS | 99,2% | -10.425 kr. | — | 6,0 | Skærbæk |
| 147 | Bruhn Jord ApS | 99,2% | 252.516 kr. | — | 7,2 | Branderup J |
| 148 | GUBI SMEDE- OG MASKINVÆRKSTED ApS | 99,2% | 183.663 kr. | 1 | 5,5 | Bredebro |
| 149 | BENT A..TØNDER ApS | 99,2% | 377.812 kr. | — | 7,9 | Tønder |
| 150 | CM Team Properties ApS | 99,2% | 0 kr. | — | 7,6 | Tønder |
Viser 101–150 af Top 500