Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | HH FRIFELT HOLDING ApS | 98,2% | — | — | 6,9 | Skærbæk |
| 202 | LØGUM KLOSTER LYS HOLDING JUNIOR ApS | 98,2% | -8.750 kr. | — | 7,4 | Løgumkloster |
| 203 | MK TEAM HOLDING ApS | 98,2% | -500 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 204 | MØLLEBAKKEN HOLDING ApS | 98,1% | -11.185 kr. | — | 6,3 | Bredebro |
| 205 | KLAAS PUUL DANMARK ApS | 98,1% | -2.831 kr. | 1 | 5,9 | Rømø |
| 206 | SPL 2024 Invest ApS | 98,1% | -9.807 kr. | 1 | 4,3 | Tønder |
| 207 | GERD MÜLLER HOLDING ApS | 98,1% | 5.710 kr. | — | 7,0 | Højer |
| 208 | HP INVEST AF 2010 ApS | 98,1% | -9.996 kr. | — | 5,0 | Løgumkloster |
| 209 | Carsten Borg Holding ApS | 98,1% | -119.505 kr. | 1 | 6,1 | Tønder |
| 210 | Walhol Holding ApS | 98,1% | -92.763 kr. | — | 6,7 | Toftlund |
| 211 | Æblebo Holding ApS | 98,1% | -5.750 kr. | — | 6,7 | Løgumkloster |
| 212 | C. Drøhse Holding ApS | 98,0% | -8.685 kr. | — | 7,3 | Tønder |
| 213 | PER B. ANDERSEN HOLDING ApS | 98,0% | 59.447 kr. | 1 | 6,1 | Bredebro |
| 214 | HJC HOLDING, TØNDER ApS | 98,0% | -36.878 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 215 | RENÉ WEILAND ApS | 98,0% | -14.250 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 216 | CARLSEN CONSULTING ApS | 97,9% | 298.991 kr. | 1 | 6,5 | Højer |
| 217 | HJC 30.04 HOLDING ApS | 97,9% | 124.280 kr. | — | 6,7 | Toftlund |
| 218 | NIC. ANDRESEN A/S | 97,9% | -35.141 kr. | 1 | 6,1 | Tønder |
| 219 | ZAZA OLESEN ApS | 97,8% | 0 kr. | — | 7,2 | Skærbæk |
| 220 | Thorkild Hansen Tønder Holding ApS | 97,8% | — | — | 7,0 | Tønder |
| 221 | MKO Invest ApS | 97,7% | -16.736 kr. | — | 7,1 | Toftlund |
| 222 | SHG Holding ApS | 97,7% | 0 kr. | — | 6,3 | Bredebro |
| 223 | Veldhuis Invest ApS | 97,6% | 0 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 224 | GC Kapital ApS | 97,6% | 274.422 kr. | 2 | 6,8 | Tønder |
| 225 | M2W ApS | 97,5% | -5.600 kr. | — | 6,3 | Tønder |
| 226 | Toftlund Transport Holding ApS | 97,5% | -7.229 kr. | — | 6,3 | Toftlund |
| 227 | IDALL Holding ApS | 97,4% | -4.875 kr. | — | 5,8 | Løgumkloster |
| 228 | LLH 2009 HOLDING ApS | 97,4% | -6.250 kr. | 1 | 5,8 | Løgumkloster |
| 229 | Don R. Invest ApS | 97,4% | -9.050 kr. | — | 6,5 | Skærbæk |
| 230 | HGSEC Holding ApS | 97,4% | -25.569 kr. | — | 8,1 | Skærbæk |
| 231 | JLO HOLDING ApS | 97,4% | 71,8 mio. kr. | — | 8,4 | Tønder |
| 232 | BACH HOLDING ApS | 97,4% | -34.527 kr. | — | 6,9 | Rømø |
| 233 | Skoven Rømø ApS | 97,4% | -26.239 kr. | — | 5,9 | Rømø |
| 234 | JAN DRØHSE HOLDING ApS | 97,4% | 351.148 kr. | 3 | 6,7 | Løgumkloster |
| 235 | PPG ApS | 97,4% | 674.984 kr. | — | 7,6 | Skærbæk |
| 236 | John Lausten Thomsen Holding ApS | 97,4% | — | — | 7,3 | Agerskov |
| 237 | Teloz ApS | 97,3% | -13.388 kr. | — | 6,3 | Skærbæk |
| 238 | JAN MATHIASEN HOLDING ApS | 97,3% | -40.382 kr. | — | 6,8 | Skærbæk |
| 239 | ECCOLET PORTUGAL ApS | 97,3% | — | — | 6,2 | Bredebro |
| 240 | THAMS HOLDING ApS | 97,3% | -10.796 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 241 | Røll Holding ApS | 97,2% | -1.250 kr. | — | 6,0 | Tønder |
| 242 | Runge Invest Holding ApS | 97,2% | -1.250 kr. | — | 6,0 | Tønder |
| 243 | Bødewadt Holding ApS | 97,2% | 0 kr. | — | 6,4 | Løgumkloster |
| 244 | D G A HOLDING ApS | 97,2% | 7,2 mio. kr. | — | 7,7 | Tønder |
| 245 | KRISTIAN RIIS HOLDING ApS | 97,1% | -32.323 kr. | — | 6,7 | Rømø |
| 246 | STALLEX HANDEL ApS | 97,1% | -6.800 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 247 | M + 3H HOLDING ApS | 97,1% | -15.624 kr. | — | 6,3 | Toftlund |
| 248 | FINDELING FINANCIERING A/S | 97,0% | -24.010 kr. | — | 7,2 | Skærbæk |
| 249 | Zentec Holding ApS | 97,0% | -84.048 kr. | — | 7,4 | Løgumkloster |
| 250 | Hilhorst Holding ApS | 97,0% | -12.374 kr. | — | 6,5 | Løgumkloster |
Viser 201–250 af Top 500