Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | GAMMELBYGAARD-AGRO ApS | 99,2% | 725.033 kr. | 2 | 6,8 | Højer |
| 152 | TB2 Holding 2025 ApS | 99,2% | 0 kr. | — | 6,5 | Løgumkloster |
| 153 | PW HOLDING ApS | 99,1% | -6.239 kr. | — | 6,7 | Toftlund |
| 154 | LL Sinning Holding ApS | 99,1% | -175.987 kr. | 1 | 5,2 | Tønder |
| 155 | Spangholm 2 Holding ApS | 99,1% | — | — | 6,3 | Tønder |
| 156 | JOHAN STENGER HOLDING ApS | 99,1% | -41.116 kr. | — | 7,1 | Toftlund |
| 157 | LLH Invest ApS | 99,0% | -23.670 kr. | 1 | 6,5 | Skærbæk |
| 158 | Holt's Holding ApS | 99,0% | -12.175 kr. | — | 6,4 | Løgumkloster |
| 159 | HS DRENGSTED ApS | 99,0% | -81.261 kr. | — | 7,1 | Skærbæk |
| 160 | TN HOLDING, TØNDER ApS | 99,0% | 2,8 mio. kr. | — | 7,1 | Tønder |
| 161 | WILBY HOLDING ApS | 98,9% | -2.500 kr. | — | 7,1 | Tønder |
| 162 | Prodania Ny Holding ApS | 98,9% | -4.070 kr. | — | 5,5 | Løgumkloster |
| 163 | Ronni Bergholt Holding ApS | 98,9% | 31.819 kr. | — | 6,1 | Agerskov |
| 164 | BØRGE PETERSEN, SKÆRBÆK ApS | 98,9% | -1.362 kr. | 4 | 6,0 | Skærbæk |
| 165 | B. MØLLER HOLDING ApS | 98,9% | 0 kr. | — | 6,8 | Løgumkloster |
| 166 | KOF HOLDING ApS | 98,9% | — | 1 | 6,1 | Tønder |
| 167 | VICLA HOLDING ApS | 98,9% | 13.475 kr. | — | 6,4 | Skærbæk |
| 168 | H. P. BYG OG INVEST ApS | 98,9% | -12.344 kr. | — | 5,7 | Tønder |
| 169 | JACOBSEN COMPANY ApS | 98,9% | -12.875 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 170 | NCH HOLDING TØNDER ApS | 98,9% | -62.483 kr. | 2 | 5,7 | Tønder |
| 171 | RH Holding Toftlund ApS | 98,9% | -3.500 kr. | — | 6,6 | Toftlund |
| 172 | WOLFGANG EGGERT AGERSKOV ApS | 98,8% | 49.042 kr. | — | 7,6 | Agerskov |
| 173 | JMP Tønder A/S | 98,8% | — | — | 6,2 | Tønder |
| 174 | BS Holding Tønder ApS | 98,8% | -52.321 kr. | — | 7,6 | Tønder |
| 175 | PAUL GREVE HANSEN HOLDING ApS | 98,8% | -21.335 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 176 | MØGELTØNDER AUTOLAGER ApS | 98,8% | -23.606 kr. | 1 | 6,3 | Tønder |
| 177 | HFH INVEST ApS | 98,8% | 1.779 kr. | 1 | 5,9 | Bredebro |
| 178 | VILLY B. SCHMIDT HOLDING, JELS ApS | 98,8% | -7.891 kr. | — | 5,8 | Toftlund |
| 179 | HENRIK SØRENSEN HADERSLEV ApS | 98,8% | -60.460 kr. | — | 6,7 | Løgumkloster |
| 180 | LILLI OG ALLAN CHRISTIANSEN HOLDING ApS | 98,7% | -6.174 kr. | 1 | 5,4 | Tønder |
| 181 | MSL Holding ApS | 98,7% | -5.000 kr. | — | 7,4 | Løgumkloster |
| 182 | Diabelez Holding ApS | 98,7% | -5.000 kr. | — | 7,3 | Skærbæk |
| 183 | SKAKKE HOLDING ApS | 98,7% | -12.162 kr. | — | 6,9 | Toftlund |
| 184 | Brian Lagoni Holding ApS | 98,7% | -14.489 kr. | — | 5,8 | Løgumkloster |
| 185 | Brøns Agro & Construction A/S | 98,6% | -11.853 kr. | — | 7,0 | Skærbæk |
| 186 | Heitmann Holding ApS | 98,6% | -11.250 kr. | — | 7,1 | Højer |
| 187 | D.T.E. 3 ApS | 98,6% | 36.909 kr. | — | 7,7 | Rømø |
| 188 | FRS Danmark A/S | 98,6% | -26.008 kr. | — | 6,9 | Rømø |
| 189 | BOLIGSELSKABET HERMES ANNO 2004 ApS | 98,6% | -13.625 kr. | — | 6,1 | Skærbæk |
| 190 | VEST-DATA ApS | 98,5% | -30.302 kr. | — | 6,6 | Skærbæk |
| 191 | KAREN MARIE & ANDERS C. HANSEN HOLDING ApS | 98,5% | -7.282 kr. | — | 6,3 | Tønder |
| 192 | K.B. Jürgensen Holding ApS | 98,5% | -6.250 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 193 | SKAK HOLDING ApS | 98,5% | — | — | 6,5 | Rømø |
| 194 | WNB GRUPPEN HOLDINGS ApS | 98,5% | -10.975 kr. | — | 7,1 | Tønder |
| 195 | Kvarts & Co. Holding ApS | 98,3% | -13.759 kr. | — | 6,9 | Rømø |
| 196 | ANPARTSSELSKABET PORSPLET | 98,3% | -46.272 kr. | — | 7,6 | Toftlund |
| 197 | HOLGER ANDERSEN ApS | 98,2% | -7.500 kr. | — | 6,2 | Løgumkloster |
| 198 | GOOD GROUP HOLDING ApS | 98,2% | -58.580 kr. | — | 7,7 | Tønder |
| 199 | HMMR HOLDING ApS | 98,2% | -14.420 kr. | — | 6,5 | Toftlund |
| 200 | OVE CHRISTIANSEN HOLDING ApS | 98,2% | -722 kr. | — | 5,7 | Skærbæk |
Viser 151–200 af Top 500