Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 351 | BM EJENDOMSSELSKAB. TØNDER ApS | 92,2% | -69.119 kr. | 1 | 5,9 | Tønder |
| 352 | NISSUMSGADE ApS | 92,1% | 30.258 kr. | 1 | 6,9 | Skærbæk |
| 353 | BNH Holding 2019 ApS | 92,1% | -9.794 kr. | — | 6,0 | Tønder |
| 354 | DORNHÖH HOLDING ApS | 92,1% | 90.852 kr. | — | 7,3 | Tønder |
| 355 | KTST EJENDOMSSELSKAB, TØNDER ApS | 92,0% | 153.978 kr. | — | 7,8 | Tønder |
| 356 | JONAS BRUUN OLESEN HOLDING ApS | 92,0% | -7.500 kr. | — | 7,7 | Skærbæk |
| 357 | JANNICK CLAUSEN HOLDING ApS | 91,8% | -8.325 kr. | — | 7,1 | Løgumkloster |
| 358 | CWEDE Holding ApS | 91,8% | -6.664 kr. | 1 | 5,1 | Rømø |
| 359 | ACliRA Consulting ApS | 91,8% | 955.630 kr. | 2 | 5,6 | Tønder |
| 360 | Elsand Holding ApS | 91,7% | -6.630 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 361 | CHH INVEST ApS | 91,7% | 917.090 kr. | 1 | 6,7 | Tønder |
| 362 | Sørens Algerens & Vinduesvask ApS | 91,7% | 2,3 mio. kr. | 6 | 6,9 | Tønder |
| 363 | TN Geestruplund Holding ApS | 91,6% | 53.433 kr. | — | 7,2 | Bevtoft |
| 364 | ENJOY RESORTS KOMPLEMENTAR 2 ApS | 91,6% | 20.000 kr. | — | 7,5 | Tønder |
| 365 | Mådevej 120 ApS | 91,5% | 271.426 kr. | — | 7,7 | Skærbæk |
| 366 | BRDR. ROOST EFTF. ApS | 91,5% | -4.200 kr. | — | 6,7 | Løgumkloster |
| 367 | Farmer Power Pack ApS | 91,4% | -533 kr. | 1 | 5,8 | Løgumkloster |
| 368 | BALLUM HOLDING ApS | 91,4% | -11.472 kr. | — | 6,1 | Tønder |
| 369 | ECKHOLDT HOLDING ApS | 91,4% | -6.751 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 370 | PLT 4ever ApS | 91,3% | -5.249 kr. | — | 5,8 | Tønder |
| 371 | Woody & Moody ApS | 91,3% | 50.335 kr. | — | 8,2 | Tønder |
| 372 | PLOVFABRIKKEN BOVLUND ApS | 91,2% | 3.186 kr. | — | 7,6 | Branderup J |
| 373 | CONCEPT 2 GO ApS | 91,2% | -46.768 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 374 | L&M Pizzaria ApS | 91,1% | 294.673 kr. | 2 | 4,9 | Skærbæk |
| 375 | EJENDOMSSELSKABET AF 1. JANUAR 1985 ApS | 91,0% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,8 | Toftlund |
| 376 | GC-Holding ApS | 90,9% | 34,0 mio. kr. | — | 8,1 | Tønder |
| 377 | MURERMESTER KJELD AASKOV ApS | 90,9% | 0 kr. | — | 5,6 | Skærbæk |
| 378 | KLINIKFORFYS HOLDING ApS | 90,8% | 384.254 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 379 | JC-IMEX ApS | 90,8% | 7,6 mio. kr. | 1 | 7,4 | Løgumkloster |
| 380 | Frank Søndergaard Holding ApS | 90,7% | 0 kr. | — | 6,3 | Løgumkloster |
| 381 | FLTO HOLDING ApS | 90,7% | -13.038 kr. | — | 6,3 | Tønder |
| 382 | HOSTRUPVEJ JEJSING ApS | 90,6% | 361.263 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 383 | J. ENGEL HOLDING ApS | 90,6% | -13.352 kr. | — | 6,6 | Rømø |
| 384 | WATERSIDE HOLDING ApS | 90,6% | -14.981 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 385 | D G A INVEST ApS | 90,5% | 221.167 kr. | — | 8,1 | Tønder |
| 386 | Tækkefirma Kajtæk ApS | 90,2% | 2,3 mio. kr. | 3 | 6,9 | Skærbæk |
| 387 | MENSEL INVEST ApS | 90,2% | 205.443 kr. | 1 | 5,6 | Løgumkloster |
| 388 | EURO-IMPEX EXPORT ApS | 90,2% | 41.561 kr. | — | 8,0 | Skærbæk |
| 389 | Pro Tech CNC Invest ApS | 90,0% | 1,7 mio. kr. | — | 7,4 | Skærbæk |
| 390 | Tästensen Holding ApS | 90,0% | -2.500 kr. | — | 6,5 | Løgumkloster |
| 391 | 2T TRADING A/S | 90,0% | 10,2 mio. kr. | 4 | 7,0 | Tønder |
| 392 | LP HOLDING TØNDER ApS | 89,8% | -171.252 kr. | 1 | 6,8 | Tønder |
| 393 | J.H. INVEST AF 1980 ApS | 89,7% | 8,5 mio. kr. | 1 | 6,7 | Toftlund |
| 394 | Springs Software Group Holding ApS | 89,7% | — | — | 6,7 | Tønder |
| 395 | BG Byg Holding ApS | 89,6% | -3.125 kr. | — | 6,9 | Bredebro |
| 396 | TR Holding Ballum ApS | 89,6% | -9.500 kr. | — | 6,7 | Bredebro |
| 397 | T. Tygesen Invest ApS | 89,6% | 190.396 kr. | 1 | 6,0 | Tønder |
| 398 | LARS S HANSEN HOLDING ApS | 89,4% | -15.224 kr. | — | 6,5 | Toftlund |
| 399 | EJENDOMSSELSKABET OVE MADSEN ApS | 89,3% | 59.155 kr. | — | 6,9 | Bredebro |
| 400 | Tønder Byferie A/S | 89,3% | 396.691 kr. | — | 8,0 | Tønder |
Viser 351–400 af Top 500