Største virksomheder i Tønder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | NØRGAARD HOLDING. TØNDER ApS | 99,9% | -220.047 kr. | 2 | 6,4 | Tønder |
| 52 | Finn Abild Holding ApS | 99,9% | -6.250 kr. | — | 7,0 | Tønder |
| 53 | JTK Holding ApS | 99,9% | -13.304 kr. | — | 6,9 | Branderup J |
| 54 | Prodania Mellemholding ApS | 99,9% | -4.000 kr. | — | 6,8 | Løgumkloster |
| 55 | M. ANDERSEN ApS | 99,9% | -109.498 kr. | 1 | 5,4 | Skærbæk |
| 56 | TC HOLDING, SÆD ApS | 99,9% | -5.001 kr. | — | 7,6 | Tønder |
| 57 | JH INVEST AF 2010 ApS | 99,9% | -42.097 kr. | — | 6,1 | Løgumkloster |
| 58 | LJ Holding Tønder ApS | 99,9% | -17.870 kr. | — | 7,4 | Tønder |
| 59 | Jette BK Holding ApS | 99,9% | — | — | 7,2 | Toftlund |
| 60 | A.J. INVEST AF 1975 ApS | 99,9% | 8,9 mio. kr. | — | 8,0 | Toftlund |
| 61 | JM. Tygesen Invest ApS | 99,9% | -8.167 kr. | — | 6,4 | Tønder |
| 62 | EJNAR SKRIVER HOLDING ApS | 99,9% | -7.500 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 63 | AC. Tygesen Invest ApS | 99,9% | -35.397 kr. | — | 6,4 | Tønder |
| 64 | Emil Søndergaard Holding ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 7,2 | Løgumkloster |
| 65 | JN. Tygesen Invest ApS | 99,9% | -8.167 kr. | — | 6,3 | Tønder |
| 66 | J Schrøder Holding ApS | 99,9% | -5.150 kr. | — | 6,9 | Løgumkloster |
| 67 | Christian Frisk Holding ApS | 99,9% | — | — | 7,6 | Højer |
| 68 | ELB 2010 HOLDING ApS | 99,8% | -2.998 kr. | — | 6,1 | Tønder |
| 69 | SECHER HANSEN HOLDING ApS | 99,8% | -6.100 kr. | — | 7,1 | Tønder |
| 70 | S41 ApS | 99,8% | -321.000 kr. | — | 6,5 | Bredebro |
| 71 | Stine Stenger Holding ApS | 99,8% | -12.858 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 72 | Nørby17 Holding ApS | 99,8% | -9.575 kr. | 1 | 6,1 | Bredebro |
| 73 | SØREN GUBI HOLDING ApS | 99,8% | -11.620 kr. | — | 7,9 | Bredebro |
| 74 | R. LARSEN HOLDING ApS | 99,8% | -15.417 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 75 | Jørgensby Holding ApS | 99,8% | -112 kr. | — | 6,6 | Agerskov |
| 76 | MKO HOLDING ApS | 99,8% | -75.410 kr. | — | 7,6 | Toftlund |
| 77 | Thomas Stenger Holding ApS | 99,8% | -15.707 kr. | — | 6,4 | Tønder |
| 78 | RENÉ BACKMANN HOLDING ApS | 99,8% | 54.135 kr. | — | 7,8 | Bredebro |
| 79 | JR Holding Visby ApS | 99,8% | 216.820 kr. | — | 6,6 | Bredebro |
| 80 | KKFT Holding Advokatanpartsselskab | 99,8% | -14.445 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 81 | KIM BRINK ApS | 99,8% | -12.675 kr. | — | 6,6 | Tønder |
| 82 | LAEN Holding ApS | 99,8% | -20.875 kr. | — | 6,3 | Toftlund |
| 83 | HW DAVIDSEN HOLDING ApS | 99,8% | -90.125 kr. | — | 7,0 | Bredebro |
| 84 | K.F. HOLDING ApS | 99,8% | -95.791 kr. | 1 | 6,6 | Tønder |
| 85 | Tved Invest ApS | 99,8% | -5.430 kr. | — | 7,0 | Tønder |
| 86 | JØRGEN HANSEN SKÆRBÆK ApS | 99,7% | -20.635 kr. | — | 7,8 | Skærbæk |
| 87 | JAN MÜLLER HOLDING ApS | 99,7% | -23.093 kr. | — | 7,2 | Højer |
| 88 | EMMERSKE BILER HOLDING ApS | 99,7% | -11.123 kr. | 1 | 5,9 | Tønder |
| 89 | Rolskov Holding ApS | 99,7% | -15.146 kr. | — | 7,1 | Toftlund |
| 90 | TØNDER ENERGI- OG MILJØFOND | 99,7% | -75.119 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 91 | BOMA HOLDING ApS | 99,7% | -10.553 kr. | — | 7,1 | Skærbæk |
| 92 | BW HOLDING, TOFTLUND ApS | 99,7% | -14.379 kr. | — | 6,9 | Toftlund |
| 93 | KROG HOLDING, RØMØ ApS | 99,7% | -7.000 kr. | — | 6,4 | Rømø |
| 94 | Jayadeva Holding ApS | 99,6% | -12.752 kr. | — | 7,0 | Løgumkloster |
| 95 | FLA INVEST HOLDING ApS | 99,6% | 11.997 kr. | — | 7,3 | Løgumkloster |
| 96 | P. SCHRAMM HOLDING ApS | 99,6% | -7.000 kr. | — | 6,5 | Rømø |
| 97 | HM HOLDING, TOFTLUND ApS | 99,6% | -13.184 kr. | — | 6,8 | Toftlund |
| 98 | A Stadum Holding ApS | 99,6% | -6.251 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 99 | LA 2015 Holding ApS | 99,6% | — | — | 7,3 | Tønder |
| 100 | LINDVIG PRODUCTS ApS | 99,6% | -29.879 kr. | — | 7,4 | Tønder |
Viser 51–100 af Top 500