Største virksomheder i Vallensbæk efter soliditetsgrad
Største virksomheder i Vallensbæk sorteret efter soliditetsgrad. MiraCon.dk ApS topper med 100,0%, fulgt af RÅDGIVNINGSSELSKABET AF 1985 ApS (100,0%) og SQL TEAM ApS (100,0%). I alt 500 virksomheder fra Vallensbæk indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 2. november 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MiraCon.dk ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,4 | Vallensbæk Strand |
| 2 | RÅDGIVNINGSSELSKABET AF 1985 ApS | 100,0% | -1.082 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk Strand |
| 3 | SQL TEAM ApS | 100,0% | — | — | 8,6 | Vallensbæk |
| 4 | KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET JYDEKROGEN | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Vallensbæk |
| 5 | HENRIK AANÆS ApS | 100,0% | -16.769 kr. | — | 5,9 | Vallensbæk Strand |
| 6 | LAEN ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Vallensbæk Strand |
| 7 | DANEYES ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Vallensbæk Strand |
| 8 | FRAMO Holding ApS | 100,0% | -1.501 kr. | — | 6,6 | Vallensbæk Strand |
| 9 | M L Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Vallensbæk |
| 10 | Greystar Holding ApS | 100,0% | -625 kr. | — | 6,6 | Vallensbæk Strand |
| 11 | KAPT Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk Strand |
| 12 | MARRON HOLDING 2018 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Vallensbæk Strand |
| 13 | Investing ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Vallensbæk Strand |
| 14 | Lorin ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk Strand |
| 15 | Braga Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Vallensbæk |
| 16 | Bruun Hartwig Invest ApS | 100,0% | -1.500 kr. | — | 6,4 | Vallensbæk Strand |
| 17 | Private Cloud ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Vallensbæk |
| 18 | Benmark Holding ApS | 100,0% | -2.891 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk |
| 19 | Lasse Peder Holding ApS | 100,0% | -8.125 kr. | — | 5,3 | Vallensbæk Strand |
| 20 | JM Advisory Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Vallensbæk Strand |
| 21 | Bonita Catering ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Vallensbæk |
| 22 | Holding B&W ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Vallensbæk Strand |
| 23 | Bemmer & Worm ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Vallensbæk Strand |
| 24 | Anders Lollike Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 25 | DR2 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vallensbæk Strand |
| 26 | Daglig.com ApS | 100,0% | -4.848 kr. | — | 5,9 | Vallensbæk Strand |
| 27 | Søren & Søn Miljø ApS | 100,0% | -13.402 kr. | — | 6,0 | Vallensbæk |
| 28 | SM Company ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Vallensbæk |
| 29 | EQT Property ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Vallensbæk Strand |
| 30 | R.F.K.L. Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Vallensbæk |
| 31 | A.M.E.S. Holding ApS | 100,0% | -396 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk |
| 32 | Morco Holding ApS | 100,0% | -3.063 kr. | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 33 | Mette Wad Ødorf Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Vallensbæk |
| 34 | MGN Holding af 2023 ApS | 100,0% | -1.352 kr. | — | 6,0 | Vallensbæk Strand |
| 35 | RK Labs Holding ApS | 100,0% | -16.850 kr. | — | 5,4 | Vallensbæk Strand |
| 36 | HTPrestige ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vallensbæk Strand |
| 37 | L.H Properties ApS | 100,0% | -16.202 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk Strand |
| 38 | Moodfood ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,3 | Vallensbæk |
| 39 | Copenhagen Food Specialities Holding ApS | 100,0% | -20.516 kr. | — | 6,9 | Vallensbæk Strand |
| 40 | FH Recruit ApS | 100,0% | 0 kr. | 4 | 6,7 | Vallensbæk |
| 41 | Murerfirmaet FC ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Vallensbæk |
| 42 | Jork Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk Strand |
| 43 | Felantopi ApS | 100,0% | -900 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk Strand |
| 44 | Innovative EMS Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Vallensbæk Strand |
| 45 | Lægerne Musawi & Razeyani ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 6,5 | Vallensbæk Strand |
| 46 | Reforge Holding ApS | 100,0% | -2.845 kr. | — | 6,7 | Vallensbæk Strand |
| 47 | DLC Holdings ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk |
| 48 | Galaxon IT ApS | 100,0% | -12.554 kr. | — | 7,2 | Vallensbæk |
| 49 | DLC Investments ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk |
| 50 | Piovra Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk Strand |
Om ranglisten for vallensbæk
Ranglisten rangerer 500 virksomheder inden for vallensbæk efter soliditetsgrad — her vises de 500 højest placerede (Top 500), fordelt på sider á 50. Topplaceret er MiraCon.dk ApS med 100,0%, efterfulgt af RÅDGIVNINGSSELSKABET AF 1985 ApS (100,0%) og SQL TEAM ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.