Største virksomheder i Ærø efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | M.S. ENGINEERING A/S | 14,1% | 2,7 mio. kr. | 1 | 5,8 | Marstal |
| 202 | JN Marine Consult ApS | 13,4% | -28.638 kr. | 1 | 4,0 | Marstal |
| 203 | Mette Meldgaard Aps | 12,7% | 573.821 kr. | — | 5,9 | Ærøskøbing |
| 204 | AFG Ejendomme ApS | 11,9% | 651.369 kr. | 1 | 4,5 | Marstal |
| 205 | ROC Danmark ApS | 10,0% | 331.809 kr. | 4 | 3,1 | Ærøskøbing |
| 206 | B. Prima Holding ApS | 9,9% | 0 kr. | — | 5,8 | Ærøskøbing |
| 207 | EJENDOMSSELSKABET FHS GROUP ApS | 9,7% | 2,1 mio. kr. | — | 5,5 | Marstal |
| 208 | Creutz Boghandel ApS | 9,1% | 133.034 kr. | 2 | 4,0 | Ærøskøbing |
| 209 | Hotel Udsigten Marstal ApS | 8,7% | 2,9 mio. kr. | 11 | 4,9 | Marstal |
| 210 | Rafith Holding ApS | 8,5% | -1.250 kr. | — | 4,9 | Ærøskøbing |
| 211 | Restaurant Minde ApS | 7,3% | 663.397 kr. | 6 | 2,8 | Marstal |
| 212 | REDERIET AMANDA A/S | 7,2% | 3,1 mio. kr. | 4 | 4,4 | Marstal |
| 213 | Ærø Affald A/S | 7,1% | 24,9 mio. kr. | — | 5,2 | Marstal |
| 214 | ÆRØSHOPPEN ApS | 6,2% | 173.279 kr. | 2 | 5,7 | Søby Ærø |
| 215 | Din Bilpartner Dunkær Auto ApS | 5,8% | 2,2 mio. kr. | 7 | 4,2 | Ærøskøbing |
| 216 | JK HOLDING MARSTAL ApS | 4,7% | — | — | 5,2 | Marstal |
| 217 | Aroma Ejendomme ApS | 3,7% | 381.258 kr. | — | 5,7 | Ærøskøbing |
| 218 | Rigwork & Boatservice ApS | 3,3% | 269.777 kr. | 1 | 3,7 | Marstal |
| 219 | Ambech Ejendomme ApS | 0,2% | 228.673 kr. | — | 5,6 | Marstal |
| 220 | Udviklingsfonden Værftet | -0,3% | 2,0 mio. kr. | 4 | 3,8 | Ærøskøbing |
| 221 | Wedding Diaries ApS | -0,7% | 21.814 kr. | — | 3,9 | Søby Ærø |
| 222 | IMTM ApS | -1,3% | -15.098 kr. | — | 5,6 | Ærøskøbing |
| 223 | Ærø Blomster ApS | -1,3% | 1,1 mio. kr. | 8 | 2,6 | Marstal |
| 224 | Electric Blue ApS | -2,3% | 404.380 kr. | 5 | 4,1 | Marstal |
| 225 | Øpower ApS | -4,4% | 85.176 kr. | — | 4,3 | Ærøskøbing |
| 226 | Marstal strand camping by Dyrvig Aps | -4,8% | -139.260 kr. | 1 | 1,7 | Marstal |
| 227 | Gaudio Danmark ApS | -7,0% | -97.342 kr. | — | 3,5 | Marstal |
| 228 | Ziemer & Falke ApS | -8,8% | 230.599 kr. | 2 | 2,4 | Ærøskøbing |
| 229 | Ærø Strandcamping ApS | -15,6% | 1,0 mio. kr. | 3 | 4,2 | Ærøskøbing |
| 230 | MARSTAL YACHT K/S | -16,0% | -471.698 kr. | — | 3,8 | Marstal |
| 231 | Floatinghome.DK ApS | -17,4% | -19.364 kr. | — | 3,9 | Søby Ærø |
| 232 | JØRBÆK rep&construction ApS | -18,0% | 414.738 kr. | 5 | 2,6 | Søby Ærø |
| 233 | SKIPPER PARK ApS | -18,3% | -200.056 kr. | 3 | 3,4 | Marstal |
| 234 | HUMAN ENDURANCE ApS | -18,4% | 97.390 kr. | — | 4,7 | Marstal |
| 235 | Arzinol Group ApS | -19,8% | -24.618 kr. | — | 4,2 | Ærøskøbing |
| 236 | Café Maris ApS | -25,1% | 367.208 kr. | 7 | 2,1 | Marstal |
| 237 | Tobias Ovesen Holding ApS | -26,9% | 0 kr. | — | 5,3 | Marstal |
| 238 | FLEX-FEB ApS | -27,0% | -185.287 kr. | — | 4,9 | Marstal |
| 239 | ØENS VVS ÆRØ ApS | -29,6% | 232.638 kr. | 1 | 3,7 | Ærøskøbing |
| 240 | CapRate Nordics ApS | -30,1% | -305.136 kr. | 1 | 2,5 | Ærøskøbing |
| 241 | HCC Bådeværft K/S | -31,6% | 3,3 mio. kr. | 11 | 3,3 | Marstal |
| 242 | Femmasteren ApS | -39,4% | 663.505 kr. | 7 | 4,1 | Marstal |
| 243 | Perlen2 ApS | -42,2% | 78.117 kr. | 12 | 1,8 | Marstal |
| 244 | Tandlægeholdingselskabet Ærø ApS | -51,6% | -9.915 kr. | — | 4,8 | Ærøskøbing |
| 245 | Ærø Optik ApS | -51,7% | 1,6 mio. kr. | 3 | 4,1 | Marstal |
| 246 | Vestergade 44 ApS | -70,7% | -384.700 kr. | — | 4,1 | Ærøskøbing |
| 247 | MARITIME WOOD CRAFT ApS | -84,7% | 39.262 kr. | — | 5,2 | Marstal |
| 248 | InCubata ApS | -95,8% | — | — | 4,5 | Ærøskøbing |
Viser 201–248 af Top 248