Største virksomheder i Ærø efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | ÆRØ MØBLER A/S | 45,3% | 6,3 mio. kr. | 25 | 6,2 | Ærøskøbing |
| 152 | AEROE GKG ApS | 44,8% | 311.383 kr. | 1 | 4,7 | Ærøskøbing |
| 153 | Johnny Cafe Holding ApS | 44,7% | 315.541 kr. | — | 5,8 | Ærøskøbing |
| 154 | SØBY VÆRFT A/S | 43,7% | 48,4 mio. kr. | 80 | 7,1 | Søby Ærø |
| 155 | lev bedre ApS | 43,5% | 354.788 kr. | — | 6,0 | Søby Ærø |
| 156 | BERG & LARSEN DENMARK A/S | 43,4% | 7,6 mio. kr. | 7 | 6,4 | Marstal |
| 157 | Plantekær ApS | 42,9% | 479.338 kr. | 2 | 4,6 | Ærøskøbing |
| 158 | Istorvet ApS | 42,0% | 635.295 kr. | 10 | 5,8 | Ærøskøbing |
| 159 | Kraut og Koala ApS | 41,9% | 556.931 kr. | 2 | 6,0 | Ærøskøbing |
| 160 | ST. RISE MASKINSTATION ApS | 40,9% | 11,1 mio. kr. | 19 | 6,2 | Ærøskøbing |
| 161 | Tømrer og Snedkermester Johnny Petersen ApS | 40,8% | 3,8 mio. kr. | 8 | 5,9 | Ærøskøbing |
| 162 | Pigeon Construct ApS | 40,4% | 485.775 kr. | 1 | 5,8 | Ærøskøbing |
| 163 | Coating Consult K/S | 36,0% | 68.340 kr. | — | 6,7 | Ærøskøbing |
| 164 | ÆRØ BYG ApS | 35,5% | 1,6 mio. kr. | 3 | 4,8 | Marstal |
| 165 | KINGO KLAUSEN HOLDING ApS | 35,4% | -8.953 kr. | — | 5,7 | Ærøskøbing |
| 166 | MARSTAL KRO ApS | 35,2% | 283.089 kr. | 7 | 4,6 | Marstal |
| 167 | HAV Ejendomme ApS | 34,0% | -40.149 kr. | — | 5,1 | Marstal |
| 168 | TANKANLÆG MARSTAL-SØBY ApS | 33,9% | 53.580 kr. | — | 7,2 | Marstal |
| 169 | DUNKÆR MASKINFORRETNING HOLDING ApS | 33,7% | — | — | 5,1 | Ærøskøbing |
| 170 | ÆRØ HOTEL ApS | 33,2% | 11,8 mio. kr. | 41 | 7,3 | Marstal |
| 171 | Nordisk Smedejern A/S | 29,6% | 3,7 mio. kr. | 4 | 5,6 | Ærøskøbing |
| 172 | TANKANLÆG VINDEBALLE ApS | 29,1% | 16.056 kr. | — | 6,8 | Marstal |
| 173 | hardware.consulting ApS | 28,7% | 1,9 mio. kr. | 1 | 5,9 | Ærøskøbing |
| 174 | Tækkemand Nicholas Care ApS | 27,7% | 1,6 mio. kr. | 2 | 5,1 | Ærøskøbing |
| 175 | ÆRØ MASKINER A/S | 27,7% | 2,7 mio. kr. | 6 | 5,1 | Ærøskøbing |
| 176 | Glaskompagniet ApS | 27,5% | 157.597 kr. | 1 | 4,8 | Ærøskøbing |
| 177 | AG-TECHNIC ApS | 27,3% | 8,6 mio. kr. | 12 | 5,9 | Marstal |
| 178 | KONGENSGADE 29 ApS | 26,7% | 108.616 kr. | — | 5,3 | Marstal |
| 179 | SØASSURANCEN DANMARK A/S | 26,4% | 14,2 mio. kr. | 18 | 7,2 | Marstal |
| 180 | EJENDOMSSELSKABET ÆRØ A/S | 25,9% | 679.119 kr. | — | 5,3 | Ærøskøbing |
| 181 | Felthaus Engineering ApS | 25,5% | 539.681 kr. | 1 | 5,9 | Marstal |
| 182 | Prinsebroen ApS | 24,2% | 935.878 kr. | 10 | 5,6 | Marstal |
| 183 | Ærø Ejendomme ApS | 23,8% | -6.021 kr. | 1 | 4,0 | Marstal |
| 184 | Dynamo Ærø ApS | 23,6% | 247.098 kr. | 1 | 4,1 | Ærøskøbing |
| 185 | Ærø Beton ApS | 23,4% | 693.518 kr. | 1 | 4,9 | Ærøskøbing |
| 186 | H2 Mill ApS | 22,2% | -32.670 kr. | — | 5,1 | Marstal |
| 187 | Brødsheriffen ApS | 22,0% | 92.633 kr. | 1 | 5,1 | Ærøskøbing |
| 188 | Sol, Sejl og Vind Holding ApS | 20,8% | 0 kr. | — | 5,9 | Marstal |
| 189 | KIRK BYG ApS | 20,4% | 2,6 mio. kr. | 5 | 5,6 | Marstal |
| 190 | ÆrøXpressen A/S | 20,3% | 13,4 mio. kr. | 19 | 5,5 | Marstal |
| 191 | JHL Holding ApS | 20,1% | — | — | 5,4 | Marstal |
| 192 | Linen By Krebs ApS | 18,9% | 2,8 mio. kr. | 2 | 4,6 | Ærøskøbing |
| 193 | Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Ærø ApS | 18,8% | 7,4 mio. kr. | 12 | 5,8 | Ærøskøbing |
| 194 | T. LEINUM HOLDING ApS | 18,8% | 24.218 kr. | — | 4,9 | Søby Ærø |
| 195 | Estate Ærø ApS | 17,0% | 282.251 kr. | 1 | 4,4 | Ærøskøbing |
| 196 | A. JØRGENSENS EFTF. ApS | 15,8% | 4,5 mio. kr. | 9 | 3,7 | Ærøskøbing |
| 197 | MURERFIRMAET POUL ELMAN HANSEN ApS | 15,6% | 5,6 mio. kr. | 13 | 4,8 | Marstal |
| 198 | Creutz Hjørne ApS | 15,2% | 111.444 kr. | 1 | 4,3 | Ærøskøbing |
| 199 | Sæberiet Ærø ApS | 14,9% | 605.729 kr. | 9 | 4,7 | Ærøskøbing |
| 200 | Hattesens Konfektfabrik ApS | 14,2% | 3,0 mio. kr. | 12 | 5,3 | Ærøskøbing |
Viser 151–200 af Top 248