Største virksomheder i Ærø efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | Elman Holding ApS | 93,0% | 96.555 kr. | — | 6,8 | Marstal |
| 52 | Røndal ApS | 92,8% | 87.329 kr. | — | 6,1 | Ærøskøbing |
| 53 | FWestergaard Holding ApS | 92,5% | -6.636 kr. | — | 6,6 | Ærøskøbing |
| 54 | SoundWheel ApS | 92,4% | 74.568 kr. | 1 | 5,0 | Ærøskøbing |
| 55 | Hattesen Holding ApS | 92,2% | -10.279 kr. | — | 6,8 | Ærøskøbing |
| 56 | LANGAGRE HOLDING ApS | 92,2% | 41.245 kr. | — | 6,2 | Ærøskøbing |
| 57 | Henrik Koudal Frederiksen Holding ApS | 92,0% | -9.252 kr. | — | 6,5 | Ærøskøbing |
| 58 | Jacob Bischoff Holding ApS | 92,0% | -2.858 kr. | — | 5,6 | Marstal |
| 59 | ÆRØ VAND A/S | 91,7% | 23,4 mio. kr. | 15 | 7,6 | Marstal |
| 60 | African Holdings ApS | 91,4% | -3.457 kr. | — | 6,0 | Søby Ærø |
| 61 | STARLING HANGAR ApS | 90,1% | -1.418 kr. | — | 6,7 | Marstal |
| 62 | TORA HOLDING ÆRØSKØBING ApS | 89,9% | 260.376 kr. | — | 6,8 | Ærøskøbing |
| 63 | HANSEN & HANSEN JUNIOR ApS | 89,6% | 0 kr. | — | 6,3 | Ærøskøbing |
| 64 | HÅNDVÆRKERHUSET HOLDING ApS | 89,3% | -9.486 kr. | — | 7,0 | Ærøskøbing |
| 65 | RiMa18 Holding ApS | 88,8% | -10.538 kr. | — | 5,7 | Marstal |
| 66 | Fich Holding ApS | 88,6% | -8.875 kr. | — | 7,1 | Ærøskøbing |
| 67 | EJGIL CLAUSEN HOLDING ApS | 88,5% | -14.181 kr. | — | 7,1 | Marstal |
| 68 | HelloMind ApS | 88,5% | 231.146 kr. | 1 | 6,0 | Søby Ærø |
| 69 | KOPA-RADIO ApS | 87,3% | 272.920 kr. | 2 | 5,9 | Marstal |
| 70 | DEMI Holding ApS | 87,0% | -43.302 kr. | 1 | 6,5 | Marstal |
| 71 | Jensens Meetings & Events ApS | 86,7% | -130.981 kr. | — | 6,2 | Ærøskøbing |
| 72 | dybsoe ApS | 86,4% | -11.172 kr. | — | 6,4 | Ærøskøbing |
| 73 | JAN MATTHIESEN HOLDING ApS | 84,1% | 320.218 kr. | — | 6,8 | Ærøskøbing |
| 74 | HN Entreprenør ApS | 83,7% | 534.900 kr. | 2 | 5,3 | Ærøskøbing |
| 75 | Simani Holding ApS | 83,6% | -14.464 kr. | — | 7,9 | Marstal |
| 76 | Prima Consult ApS | 83,3% | 474.146 kr. | 1 | 7,2 | Ærøskøbing |
| 77 | SCANDINAVIAN RESTAURANT ApS | 81,8% | 951.131 kr. | 1 | 6,9 | Ærøskøbing |
| 78 | Langballegaard Invest 4 A/S | 80,0% | 13.232 kr. | 1 | 6,2 | Marstal |
| 79 | Handelscentralen ApS | 79,9% | 732.635 kr. | 1 | 7,1 | Marstal |
| 80 | Janne FJ Holding ApS | 79,8% | -8.878 kr. | — | 6,6 | Ærøskøbing |
| 81 | AIR ERRIA ApS | 79,7% | 39.120 kr. | — | 6,1 | Ærøskøbing |
| 82 | HAV Invest ApS | 79,3% | 7,8 mio. kr. | 5 | 7,5 | Marstal |
| 83 | Ærøfonden | 79,2% | -565.872 kr. | 1 | 6,1 | Ærøskøbing |
| 84 | Bolighuset Søby ApS | 79,1% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,5 | Søby Ærø |
| 85 | ERSUS ApS | 78,8% | 890.795 kr. | 2 | 6,9 | Marstal |
| 86 | NIELS THORSEN, EJENDOMSMÆGLER ApS | 78,4% | 184.710 kr. | 1 | 5,7 | Ærøskøbing |
| 87 | MURERFIRMAET TERKELSEN ApS | 77,6% | 586.152 kr. | 1 | 6,6 | Marstal |
| 88 | RIPE LUND HOLDING ApS | 76,1% | -65.629 kr. | — | 7,3 | Marstal |
| 89 | LJS Holding ApS | 75,6% | -7.932 kr. | — | 5,8 | Marstal |
| 90 | Lars Kronesgaard Holding ApS | 75,0% | 22.113 kr. | — | 6,9 | Søby Ærø |
| 91 | PHH INVEST ApS | 75,0% | 66.109 kr. | — | 7,1 | Marstal |
| 92 | AFG Holding ApS | 74,7% | -16.679 kr. | — | 6,4 | Marstal |
| 93 | LPS Holding ApS | 74,4% | -7.000 kr. | — | 6,9 | Ærøskøbing |
| 94 | FICH TRADING ApS | 73,5% | 51.172 kr. | — | 6,9 | Ærøskøbing |
| 95 | MARASHIP CREWING ApS | 73,3% | 1,4 mio. kr. | 4 | 6,1 | Marstal |
| 96 | Iris´Immo Smedje DK ApS | 72,2% | 101.056 kr. | — | 5,6 | Ærøskøbing |
| 97 | KLÆDESKABET AF 2014 ApS | 71,7% | 1,8 mio. kr. | 14 | 6,7 | Søby Ærø |
| 98 | LASCO ApS | 71,0% | 674.845 kr. | — | 7,1 | Marstal |
| 99 | Marstal Ejendomsinvest A/S | 70,5% | 506.428 kr. | — | 7,2 | Marstal |
| 100 | RÅDGIVENDE SKIBSINGENIØRER JENS KRISTENSEN ApS | 70,1% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,5 | Marstal |
Viser 51–100 af Top 248