Største virksomheder i Ærø efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | Berg & Larsen Group ApS | 69,9% | 104.570 kr. | — | 7,5 | Marstal |
| 102 | hkf-marineconsult.dk ApS | 69,4% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,1 | Ærøskøbing |
| 103 | ÆRØ BYG HOLDING ApS | 69,0% | — | — | 6,2 | Marstal |
| 104 | Dok IV ApS | 68,6% | 491.040 kr. | 2 | 6,0 | Søby Ærø |
| 105 | Digital Information Services ApS | 68,5% | 165.892 kr. | 2 | 5,5 | Søby Ærø |
| 106 | Keerth Pizza & Grill ApS | 68,3% | 398.064 kr. | 2 | 6,3 | Marstal |
| 107 | ÆRØSKØBING BAGERI ApS | 68,2% | 1,3 mio. kr. | 9 | 6,7 | Ærøskøbing |
| 108 | HÅNDVÆRKERHUSET ApS | 67,7% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,9 | Ærøskøbing |
| 109 | MARITIME ENGINEERING ApS | 67,4% | 997.093 kr. | 5 | 5,3 | Marstal |
| 110 | MARK & STORM GRAFISK A/S | 67,2% | 4,7 mio. kr. | 9 | 7,7 | Marstal |
| 111 | Garna ApS | 66,9% | 536.326 kr. | 5 | 5,2 | Ærøskøbing |
| 112 | P. PEDERSEN & SØN. SØBY ApS | 65,0% | 7,2 mio. kr. | 13 | 7,4 | Søby Ærø |
| 113 | El-System ApS | 64,9% | 5,6 mio. kr. | 13 | 7,7 | Marstal |
| 114 | Egehoved Båd & Motor ApS | 64,8% | 500.859 kr. | 1 | 6,7 | Marstal |
| 115 | EJENDOMSSELSKABET VINDEBALLEGADE ApS | 63,2% | 383.547 kr. | — | 7,1 | Ærøskøbing |
| 116 | SØBY SKIBSELEKTRO A/S | 63,2% | 3,8 mio. kr. | 7 | 6,9 | Søby Ærø |
| 117 | Strachotta Hypnose ApS | 62,1% | 1,0 mio. kr. | 4 | 6,9 | Søby Ærø |
| 118 | MotorfabrikenMarstal ApS | 62,1% | 668.838 kr. | — | 7,6 | Marstal |
| 119 | HERMANN C. BOYE & CO APS | 61,2% | 653.253 kr. | 1 | 5,7 | Marstal |
| 120 | JKL Udlejning ApS | 60,9% | -51.818 kr. | 1 | 5,2 | Ærøskøbing |
| 121 | Lisbeth Lange Design ApS | 60,4% | 86.755 kr. | 1 | 5,7 | Ærøskøbing |
| 122 | Murermester L M Pedersen ApS | 60,3% | 709.686 kr. | 1 | 6,7 | Marstal |
| 123 | Den Gamle Købmandsgaard Ærø ApS | 60,1% | 3,1 mio. kr. | 25 | 7,4 | Ærøskøbing |
| 124 | ÆRØ WHISKY A/S | 59,1% | 780.450 kr. | 3 | 6,1 | Ærøskøbing |
| 125 | HG Consult ApS | 58,8% | 3,5 mio. kr. | 2 | 6,6 | Marstal |
| 126 | Langballegaard Invest 2 ApS | 58,8% | 19.001 kr. | — | 7,6 | Marstal |
| 127 | JOHAN RÖHLING HOLDING ApS | 58,5% | -5.000 kr. | — | 6,6 | Ærøskøbing |
| 128 | HOTEL ÆRØHUS ApS | 58,2% | 5,6 mio. kr. | 21 | 7,3 | Ærøskøbing |
| 129 | 3Design ApS | 56,7% | -133.955 kr. | 1 | 4,9 | Marstal |
| 130 | Rodværk ApS | 56,5% | 162.045 kr. | 1 | 4,8 | Marstal |
| 131 | OMMEL HOLDING ApS | 55,8% | -53.388 kr. | — | 6,3 | Marstal |
| 132 | MARSTAL BRUGSFORENING AMBA | 55,1% | 25,4 mio. kr. | 134 | 7,5 | Marstal |
| 133 | ÆRØ REDNINGSKORPS OG VOGNMANDSFORRETNING DUNKÆR ApS | 54,0% | 5,3 mio. kr. | 22 | 6,0 | Ærøskøbing |
| 134 | BRINKSBO SNEDKER & TØMRERFORRETNING ApS | 53,6% | 3,1 mio. kr. | 8 | 6,1 | Ærøskøbing |
| 135 | NAUTIC WOOD ApS | 53,0% | 10,4 mio. kr. | 24 | 6,8 | Søby Ærø |
| 136 | FWestergaard ApS | 51,9% | 3,4 mio. kr. | 41 | 7,2 | Ærøskøbing |
| 137 | Green Oak Framing ApS | 51,2% | 1,0 mio. kr. | 1 | 6,4 | Ærøskøbing |
| 138 | LHBM ApS | 51,1% | 587.498 kr. | 1 | 7,2 | Ærøskøbing |
| 139 | TG. Service ApS | 49,3% | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,8 | Ærøskøbing |
| 140 | Webers café og restaurant ApS | 49,1% | 638.846 kr. | 8 | 5,0 | Marstal |
| 141 | SR-ELECTRIC ApS | 48,5% | 7,5 mio. kr. | 12 | 6,8 | Ærøskøbing |
| 142 | Sejl- og Presenningsservice ApS | 48,4% | 573.878 kr. | 1 | 5,5 | Marstal |
| 143 | ØBOENS OLIEPRODUKTER ApS | 47,2% | 646.699 kr. | 1 | 6,0 | Marstal |
| 144 | Ærø Bryggeri A/S | 46,5% | 4,4 mio. kr. | 21 | 6,9 | Ærøskøbing |
| 145 | Nicholas Care Holding ApS | 46,2% | -6.750 kr. | — | 5,6 | Ærøskøbing |
| 146 | KROGENLUND ApS | 46,1% | 1,1 mio. kr. | — | 6,5 | Ærøskøbing |
| 147 | ARTIFO ApS | 46,0% | 725.056 kr. | 1 | 5,6 | Marstal |
| 148 | EMVITI HOLDING ApS | 45,9% | 869.007 kr. | — | 7,8 | Marstal |
| 149 | HELSTRUP LANDBRUG ApS | 45,6% | 830.346 kr. | 1 | 4,8 | Ærøskøbing |
| 150 | Jørbæk Invest ApS | 45,4% | 508.753 kr. | 1 | 5,3 | Søby Ærø |
Viser 101–150 af Top 248