Top Skovbrug: Soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 401 | FORST TEAM PRODUKTION ApS | 60,2% | 1,8 mio. kr. | 4 | 6,6 | Horsens |
| 402 | LANGESØ - FONDET | 60,1% | 4,2 mio. kr. | 2 | 7,2 | Morud |
| 403 | KALKERUP SKOV OG GLAMSBJERG HEGN ApS | 59,2% | 87.311 kr. | — | 7,0 | Glamsbjerg |
| 404 | NICO Montage ApS | 58,3% | 333.342 kr. | 1 | 5,6 | Silkeborg |
| 405 | Peninsula Nature ApS | 58,1% | 62.148 kr. | — | 7,6 | Bjert |
| 406 | LIND JENSEN HOLDING ApS | 58,0% | 493,8 mio. kr. | — | 8,2 | Lem St |
| 407 | HYLLEHOLT SKOVDRIFT ApS | 57,7% | -99.296 kr. | — | 6,0 | København K |
| 408 | BANG-ANDERSEN INVEST ApS | 57,4% | -27.580 kr. | — | 6,5 | Aabybro |
| 409 | DanTree Enterprise ApS | 57,2% | 261.273 kr. | 1 | 5,9 | Løsning |
| 410 | Bygadens Træpleje ApS | 57,1% | 987.147 kr. | 2 | 5,0 | Roskilde |
| 411 | FYNS MASKINSKOVNING ApS | 57,0% | 1,6 mio. kr. | 2 | 6,6 | Broby |
| 412 | FASTERHOLTGÅRD SKOVDRIFT A/S | 57,0% | 1,2 mio. kr. | — | 7,1 | Herning |
| 413 | BARRITSKOV HOLDING ApS | 56,8% | 2,2 mio. kr. | 1 | 7,0 | Barrit |
| 414 | SÆBYGÅRD DRIFT ApS | 56,7% | 1,7 mio. kr. | 2 | 5,5 | Sæby |
| 415 | Lui's Natur og Skovservice ApS | 56,7% | 1,7 mio. kr. | 3 | 5,8 | Bjert |
| 416 | Bispegaarden Skov & Vildt ApS | 56,1% | 432.507 kr. | 2 | 6,8 | Bjerringbro |
| 417 | LOUIS & SPENCER ApS | 55,5% | 364.114 kr. | 1 | 4,9 | Humble |
| 418 | POLAND FOREST ApS | 55,5% | 16,8 mio. kr. | 52 | 8,0 | Glamsbjerg |
| 419 | Kikkenborg Skovservice ApS | 55,4% | 4,7 mio. kr. | 8 | 5,4 | Stoholm Jyll |
| 420 | JYSK TRÆPLEJE ApS | 55,1% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,9 | Silkeborg |
| 421 | LYNEBORG GRØNT ApS | 55,0% | 3,1 mio. kr. | 5 | 7,5 | Auning |
| 422 | HØGILDGAARD PLANTAGE A/S | 54,9% | -315.317 kr. | — | 7,6 | Ringkøbing |
| 423 | JYNDEVADGAARD PLANTAGE ApS | 54,8% | 271.249 kr. | — | 6,8 | Tinglev |
| 424 | Felix Skovbrug ApS | 54,7% | 99.367 kr. | — | 6,8 | Arden |
| 425 | ØSTRUP SKOV ApS | 54,5% | -66.297 kr. | — | 6,6 | Randers NØ |
| 426 | SKOVDYRKERFORENINGEN VESTJYLLAND A.M.B.A | 54,0% | 11,1 mio. kr. | 17 | 6,8 | Holstebro |
| 427 | Loj Entreprise ApS | 53,8% | 800.091 kr. | 2 | 5,9 | Morud |
| 428 | LiebhaverSkovfogeden ApS | 53,3% | 2,4 mio. kr. | 3 | 7,2 | Vejle |
| 429 | KAASGAARD ApS | 53,0% | -139.031 kr. | 2 | 5,5 | Holstebro |
| 430 | ENTREPRENØR STEEN LOFTAGER ApS | 52,9% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,2 | Hjerm |
| 431 | TH Ventiler ApS | 52,5% | 125.384 kr. | 1 | 5,4 | Fredericia |
| 432 | WoodCo ApS | 52,4% | 34.139 kr. | — | 7,3 | Holeby |
| 433 | Pederstrup Skovdistrikt ApS | 52,2% | 184.821 kr. | — | 6,6 | Nakskov |
| 434 | BAE ApS | 51,7% | -4.000 kr. | — | 6,6 | Hørsholm |
| 435 | NØRHOLM GODS A/S | 51,6% | 2,3 mio. kr. | 3 | 6,1 | Varde |
| 436 | NY FILLERUP SAVVÆRK ApS | 51,5% | 2,1 mio. kr. | 10 | 6,3 | Odder |
| 437 | Skovingeniøren Skoventreprenørforretning ApS | 51,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,1 | Østbirk |
| 438 | LH Investering ApS | 51,3% | 289.339 kr. | — | 7,0 | Ørum Djurs |
| 439 | ISTOCORP ApS | 51,1% | 1,2 mio. kr. | 1 | 5,8 | Klampenborg |
| 440 | SKOVDYRKERFORENINGEN MIDT A.M.B.A. | 50,3% | 12,3 mio. kr. | 15 | 6,7 | Ry |
| 441 | TANGANYKA A/S | 50,3% | 613.402 kr. | — | 7,1 | Aabenraa |
| 442 | VANAS NATUR & VAND ApS | 50,3% | 1,3 mio. kr. | 1 | 7,2 | Fuglebjerg |
| 443 | HILARIUS ApS | 50,2% | 1,5 mio. kr. | — | 7,6 | Virum |
| 444 | BRDR. HØJRUP A/S | 50,2% | 22,7 mio. kr. | 21 | 7,0 | Jelling |
| 445 | MØNSTED PLANTAGE K/S | 50,0% | 138.428 kr. | — | 5,3 | Hobro |
| 446 | LBE Brænde & Skovservice ApS | 49,8% | 19.576 kr. | — | 7,9 | Læsø |
| 447 | NEDERGAARD ApS | 49,8% | 5,2 mio. kr. | 3 | 7,0 | Klovborg |
| 448 | SALTEN LANGSØ SKOVADMINISTRATION A/S | 49,7% | 7,2 mio. kr. | 22 | 7,3 | Brædstrup |
| 449 | Nordjysk Porse ApS | 49,0% | 51.566 kr. | — | 5,6 | Hobro |
| 450 | X PARK DENMARK ApS | 48,8% | 3,0 mio. kr. | 1 | 7,5 | Tønder |
Viser 401–450 af Top 500