Top Skovbrug: Soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | SKJOLDBJERGVEJ INVEST A/S | 98,1% | 360.407 kr. | 1 | 7,5 | Vorbasse |
| 102 | Grydemøllevej 2 ApS | 98,1% | 11.107 kr. | — | 7,5 | Jyderup |
| 103 | DE UNGES PLANTAGE A/S | 98,1% | 109.570 kr. | — | 8,1 | Herning |
| 104 | PLANTNINGSSELSKABET LEGIND BJERGE ApS | 98,0% | 284.534 kr. | — | 7,4 | Nykøbing M |
| 105 | Saltbæk ApS | 98,0% | 131.502 kr. | — | 7,3 | Jelling |
| 106 | BRÆNDERUPVÆNGE ApS | 97,9% | 385.405 kr. | 1 | 6,8 | København K |
| 107 | GULDBÆKSKÆR INVEST ApS | 97,9% | -452.403 kr. | 2 | 7,0 | Frederikshavn |
| 108 | HJERL-FONDEN | 97,9% | 1,9 mio. kr. | 2 | 7,0 | Vinderup |
| 109 | GRØNNING SANDE SKOV ApS | 97,9% | 389.335 kr. | — | 7,1 | Roslev |
| 110 | PEN HOLDING ApS | 97,9% | -304.192 kr. | 1 | 5,8 | Gistrup |
| 111 | M.O.S. HOLDING ApS | 97,9% | -11.281 kr. | — | 7,2 | Ansager |
| 112 | SKOVSELSKABET GLUMSØ ØSTERSKOV ApS | 97,8% | 1,2 mio. kr. | — | 7,1 | Hornslet |
| 113 | CAJLVH HOLDING ApS | 97,8% | -242.598 kr. | — | 7,5 | Ejstrupholm |
| 114 | Ryom Skov ApS | 97,8% | 601.788 kr. | — | 7,8 | Aarhus C |
| 115 | Nyma A/S | 97,7% | -297.589 kr. | 3 | 7,5 | Hornslet |
| 116 | KR. STJERNHOLM PEDERSEN PLANTAGE ApS | 97,6% | -301.798 kr. | — | 7,1 | Ringkøbing |
| 117 | QIS METSÄ OY Aps | 97,6% | -17.535 kr. | — | 7,4 | København S |
| 118 | Tingdalhus ApS | 97,6% | 46.597 kr. | 1 | 5,5 | Bryrup |
| 119 | VENNERSLUND SKOVE A/S | 97,6% | 28.612 kr. | 2 | 5,7 | Nørre Alslev |
| 120 | KK FINANS ApS | 97,4% | -19.787 kr. | — | 7,2 | Ranum |
| 121 | JAN DRØHSE HOLDING ApS | 97,4% | 351.148 kr. | 3 | 6,7 | Løgumkloster |
| 122 | St. Sandfeld ApS | 97,3% | 0 kr. | 3 | 8,3 | Herning |
| 123 | SONDRUP PLANTNINGS-SELSKAB ApS | 97,2% | 66.517 kr. | — | 7,6 | Hundslund |
| 124 | St. Jyndevad ApS | 97,2% | -28.375 kr. | 1 | 5,7 | Herning |
| 125 | Frøstrup Østre ApS | 97,2% | -48.228 kr. | — | 7,0 | Tjæreborg |
| 126 | VESTERÅST SKOV ApS | 97,1% | 399.183 kr. | — | 8,0 | Gadbjerg |
| 127 | ANSAGER PLANTAGE ApS | 96,9% | 203.988 kr. | — | 7,9 | Tarm |
| 128 | Fonden Jagtejendommen i Trend Skov | 96,9% | 291.655 kr. | 1 | 6,0 | København K |
| 129 | SKOVO A/S | 96,7% | 1,8 mio. kr. | 1 | 7,3 | Aarhus C |
| 130 | F. HJØRRINGGAARD HOLDING ApS | 96,5% | — | — | 7,4 | Ebeltoft |
| 131 | Lynge Tingdalen ApS | 96,5% | — | — | 7,8 | Bryrup |
| 132 | Brandt's Plantage ApS | 96,4% | -366.163 kr. | — | 7,2 | Sønder Felding |
| 133 | PWU INVEST ApS | 96,4% | 34.547 kr. | 1 | 5,7 | Aalborg |
| 134 | HANS F. AAGAARD A/S | 96,4% | -151.382 kr. | 1 | 7,5 | Ruds Vedby |
| 135 | H.J.E. ApS | 96,3% | 46.230 kr. | — | 8,0 | Glostrup |
| 136 | Kongens Skovly ApS | 96,3% | -34.377 kr. | — | 5,4 | Horsens |
| 137 | HJ Træ Invest ApS | 96,3% | -10.410 kr. | — | 7,7 | Ringsted |
| 138 | EGERIIS PLANTAGE ApS | 96,0% | 146.753 kr. | — | 8,0 | Videbæk |
| 139 | Ejendomsselskabet Øster Burlund ApS | 95,9% | 57.724 kr. | — | 6,3 | Herning |
| 140 | DSA INVEST II ApS | 95,8% | 1,1 mio. kr. | — | 7,7 | Vejen |
| 141 | HOLDINGSELSKABET KENZO ApS | 95,8% | -106.571 kr. | 1 | 5,4 | Kalundborg |
| 142 | JOHANNSEN & LEI ApS | 95,7% | 1,6 mio. kr. | 2 | 6,9 | Padborg |
| 143 | STOREBANKE ApS | 95,7% | -18.452 kr. | — | 5,9 | Brande |
| 144 | UL HOLDING IKAST ApS | 95,7% | 52.831 kr. | — | 7,3 | Ikast |
| 145 | ANDERSEN SKOVE, RANDERS ApS | 95,6% | 64.984 kr. | — | 7,0 | Randers NV |
| 146 | Kristianssæde Skov ApS | 95,5% | 509.622 kr. | 1 | 6,5 | Skævinge |
| 147 | Erik Schulz Invest ApS | 95,5% | -320.279 kr. | — | 6,8 | Rødovre |
| 148 | KONG FREDERIK DEN SYVENDES STIFTELSE FOR HJÆLPELØSE OG FORLADTE PIGEBØRN, ISÆR AF ALMUEN, OPRETTET AF LOUISE CHRISTINE, LEHNSGREVINDE AF DANNER | 95,5% | 82,6 mio. kr. | 105 | 8,6 | Jægerspris |
| 149 | LUNDH INVEST ApS | 95,4% | -111.731 kr. | 2 | 6,4 | Svenstrup J |
| 150 | EUROPARTNER GREVE ApS | 95,4% | -455.701 kr. | — | 7,4 | Klampenborg |
Viser 101–150 af Top 500