Top Skovbrug: Soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 351 | 1-2-Træfældning.dk ApS | 70,9% | 777.982 kr. | 1 | 6,5 | Højbjerg |
| 352 | HESTBJERG PLANTAGE ApS | 70,0% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,7 | Holstebro |
| 353 | Trækjær Holding ApS | 70,0% | 478.165 kr. | — | 7,6 | Gram |
| 354 | Skovselskabet Nordjylland ApS | 69,8% | 52.386 kr. | — | 5,6 | Charlottenlund |
| 355 | RISKJÆR SKOV ApS | 69,0% | 184.073 kr. | — | 7,1 | Viborg |
| 356 | B4Trees ApS | 69,0% | 1,7 mio. kr. | 4 | 7,3 | Horsens |
| 357 | Madelinelund ApS | 68,9% | 6,5 mio. kr. | 7 | 6,9 | Terndrup |
| 358 | LENDRUP SKOV OG NATURPLEJE ApS | 68,7% | -49.663 kr. | — | 6,0 | Ranum |
| 359 | Skov og Natur ApS | 68,5% | 462.717 kr. | 1 | 5,9 | Præstø |
| 360 | SKELHØJ PLANTAGE ApS | 68,4% | 938.366 kr. | — | 7,6 | Bording |
| 361 | WILLIAM LAURSEN HOLDING ApS | 68,3% | 146.053 kr. | — | 7,3 | Langå |
| 362 | Salling Seagrass ApS | 68,2% | 606.637 kr. | — | 6,9 | Spøttrup |
| 363 | A/S LINDENBORG SKOVSELSKAB | 68,2% | 19,3 mio. kr. | 13 | 7,2 | Arden |
| 364 | SDR. TULSTRUP A/S | 68,2% | -154.234 kr. | 1 | 5,2 | Randers NV |
| 365 | HØLLUND SØGÅRD ApS | 67,7% | -125.413 kr. | — | 5,9 | Vorbasse |
| 366 | Kalerum Gård Skovforvaltning ApS | 67,7% | 2,9 mio. kr. | 1 | 6,5 | Snekkersten |
| 367 | Skov & Support ApS | 67,7% | 439.601 kr. | 3 | 6,0 | Borup |
| 368 | LILLE BØDSKOV ApS | 67,7% | 581.536 kr. | — | 6,4 | Langå |
| 369 | Avlund Træpleje ApS | 67,6% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,0 | Roskilde |
| 370 | Nichlas Beck ApS | 67,4% | 876.294 kr. | 1 | 6,6 | Næstved |
| 371 | Poulsen Landbrug A/S | 67,3% | 271.422 kr. | — | 6,5 | Herning |
| 372 | J.H. HOLDING, MARIAGER ApS | 66,5% | -178.367 kr. | 2 | 6,3 | Mariager |
| 373 | Klimatræ ApS | 66,0% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,0 | Risskov |
| 374 | ANDSØ ApS | 66,0% | 431.160 kr. | 1 | 5,8 | Fårup |
| 375 | DJURS BRÆNDESALG ApS | 65,8% | 2,5 mio. kr. | 6 | 6,8 | Hornslet |
| 376 | The Oak woods ApS | 65,5% | 3,1 mio. kr. | — | 6,8 | Roskilde |
| 377 | KN 321 Kalvehave Skov ApS | 65,3% | 372.833 kr. | — | 7,5 | Roskilde |
| 378 | MOGENS ASKHOLM ApS | 65,2% | 10,6 mio. kr. | 2 | 7,4 | Stakroge |
| 379 | Skadedyrskontrollen ApS | 64,9% | 3,2 mio. kr. | 4 | 7,4 | Greve |
| 380 | NØRUP PLANTESKOLE OG HAVECENTER ApS | 64,9% | 811.319 kr. | 4 | 6,9 | Bredsten |
| 381 | VANGEHUS ApS | 64,5% | 621.173 kr. | 3 | 5,5 | Værløse |
| 382 | Passion Forest ApS | 64,2% | -136.839 kr. | — | 5,5 | Risskov |
| 383 | Skov og Have Fyn ApS | 63,9% | 2,2 mio. kr. | 1 | 7,3 | Broby |
| 384 | TROLDEHØJ ApS | 63,7% | -84.253 kr. | 1 | 4,9 | Hadsund |
| 385 | Suså Planteskole ApS | 63,6% | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,4 | Rønnede |
| 386 | Læsø Søgræs ApS | 63,5% | 107.112 kr. | — | 7,6 | Læsø |
| 387 | SKOV - NATUR - LANDSKAB ApS | 63,5% | 2,7 mio. kr. | 4 | 7,1 | Bjerringbro |
| 388 | Rohden Plus ApS | 63,3% | 1,4 mio. kr. | — | 6,6 | Vejle |
| 389 | Veflinge Skovservice ApS | 63,1% | 4,0 mio. kr. | 3 | 7,2 | Veflinge |
| 390 | ØSTJYSK MASKINSKOVNING A/S | 62,8% | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,5 | Horsens |
| 391 | COPMANN JULETRÆER ApS | 62,8% | 782.350 kr. | 3 | 6,7 | Arden |
| 392 | GLERUP PLANTAGE ApS | 62,0% | 93.794 kr. | — | 6,8 | Ølgod |
| 393 | Jylland Træfældning og Multiservice ApS | 62,0% | 612.139 kr. | 3 | 4,3 | Haderup |
| 394 | A/S MORSØ SØNDERHERREDS PLANTAGE | 61,7% | 994.303 kr. | — | 7,5 | Øster Assels |
| 395 | Kærgård Skovbrug ApS | 61,6% | 2,6 mio. kr. | 4 | 7,5 | Jægerspris |
| 396 | Dansk Skovcertificering ApS | 61,6% | 23.316 kr. | — | 6,7 | Slagelse |
| 397 | Topkapper ApS | 61,3% | 281.238 kr. | 1 | 7,2 | Odder |
| 398 | P 13 A/S | 61,2% | 39.505 kr. | — | 6,8 | Grindsted |
| 399 | Børglum Klosterskov A/S | 60,9% | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,7 | Sindal |
| 400 | US HOLDING SØRÅ ApS | 60,8% | 119.507 kr. | 1 | 5,4 | Sæby |
Viser 351–400 af Top 500