TDMP ApS

CVR 27956734
OversigtRegnskabNøgletalKreditscoreRollerEjereNyhederHistorik

Regnskabsoversigt

Seneste 5 år, tkr.

Resultatregnskab

(tkr.)
01.07 — 30.06
Post2021/222022/232023/242024/252025/26
ValutakodeValutaDKKDKKDKKDKKDKK
NettoomsætningOmsætning—————
VareforbrugVareforbrug—————
Øvrige omkostningerØvr. omk.-12.119-8.115-7.540-8.671—
BruttofortjenesteBrutto49.11434.52026.22233.66145.241
PersonaleomkostningerPersonale-13.601-10.941-10.575-15.667-22.455
AfskrivningerAfskriv.-51-49-24-64-3.393
Forsknings- og udviklingsomkostningerF&U omk.—————
KapacitetsomkostningerKapacitet12.35413.67513.05415.639393
Primært resultat (EBIT)EBIT36.76020.84513.16818.02219.000
Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomhederKap. tilkn.00000
Indtægter af kapitalandele i associerede virksomhederKap. assoc.3.2688404201.71446
Finansielle indtægterFin. indtægt1.4952.2226.5852.2881.550
Finansielle udgifterFin. udgift-3.262-91-261-303-2.660
Andre finansielle indtægter eller udgifter nettoAndre fin.—————
Finansielle poster nettoFin. netto-1.7672.1316.3241.985-1.111
Ordinært resultatOrd. resultat38.26123.81719.91221.72117.935
Ekstraordinære posterEkstraord.—————
Resultat før skatFør skat38.26123.81719.91221.72117.935
Skat af årets resultatSkat-7.676-5.080-4.542-4.274-3.945
Årets resultatResultat30.58618.73615.37017.44713.991
Heraf overført til næste årOverført——6.25810.6035.239

Balance

(tkr.)
01.07 — 30.06
Post2021/222022/232023/242024/252025/26
ValutakodeValutaDKKDKKDKKDKKDKK
GoodwillGoodwill———2.1721.810
Øvrige immaterielle anlægsaktiverØvr. immat.—————
Immaterielle anlægsaktiver i altImmat. i alt———2.1721.810
Grunde og bygningerGrunde/byg.2.3873.5453.56717960.068
InvesteringsejendommeInv.ejend.—————
Andre anlæg og driftsmidlerDriftsmidler1.6852.3402.4873.85118.617
Øvrige materielle anlægsaktiverØvr. mat.———34.4550
Materielle anlægsaktiver i altMat. i alt4.0725.8856.05438.48578.684
KapitalandeleKap.andele5.0712.8362.70300
Langfristede tilgodehavenderLangfr. tilg.4.1904.1041.5691.6261.445
Andre langfristede kapitalandeleAndre kap.—————
DepositaDeposita—————
Andre langfristede finansielle anlægsaktiverØvr. langfr.—————
Finansielle anlægsaktiver i altFin. anlæg9.2616.9414.2721.6261.445
Anlægsaktiver i altAnlæg i alt13.33312.82610.32642.28381.940
VarebeholdningerVarebeh.42.07833.54227.86334.86032.789
Heraf råvarer og hjælpematerialerRåvarer———30.11627.193
Heraf fremstillede varer og handelsvarerHandelsvarer42.07833.54227.8634.7445.596
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelserTilgodehav.32.29429.18924.18021.79831.266
Tilgodehavender hos nærtstående parterTilg. nærstå.00———
Andre tilgodehavenderAndre tilg.9805425907.8152.464
Tilgodehavender i altTilg. i alt33.49829.73225.35530.06134.456
PeriodeafgrænsningsposterPeriodeafgr.2250585447725
VærdipapirerVærdipap.17.13618.61030.98435.15229.833
Likvide midlerLikvider1.76422.54729.43017.8025.238
Omsætningsaktiver i altOmsætn. i alt94.476104.431113.631117.875102.316
Status balanceAktiver i alt107.809117.257123.957160.158184.256
SelskabskapitalSelskabskap.125125125125125
Overkurs ved emissionOverkurs—————
Overført resultatOverført res.74.85782.51588.77199.375104.614
UdbytteUdbytte5.0005.0008.0005.0002.000
Øvrige reserverØvr. reserver1.383456-1080
Egenkapital før minoritetsinteressernes andelEgenkap. før81.36587.68596.901104.392106.739
Minoritetsinteressernes andelMinoritet6.3986.0446.1898.0119.025
Egenkapital i altEgenkap. i alt87.76393.730103.091112.403115.763
Udskudt skatUdskudt skat——7843338
HensættelseHensættelse——7843338
Langfristet gæld til realkreditinstitutterRealkredit (L)————22.320
Langfristet gæld til bankerLangfr. bank—————
Langfristet gæld til nærtstående parterNærstå. (L)—————
Langfristet gæld til ledelse og kapitalejereLedelse (L)—————
Anden langfristet gældAnden langfr.—————
Ansvarlig lånekapital (Samlepost)Ansv. lån—————
Langfristet gæld i altLangfr. i alt2728105351.01835.808
Kortfristet gæld til nærtstående parterNærstå. (K)—0000
Kortfristet gæld til realkreditinstitutterRealkredit (K)—————
Kortfristet gæld til bankerKortfr. bank4890—22.6985.284
SelskabsskatSelskabsskat7.3244.1723.2862.8502.281
VarekreditorerVarekred.1.07010.28410.93313.15913.065
Anden gældAnden gæld10.8928.2616.0357.98811.716
Kortfristede hensættelserKortfr. hens.—————
Kortfristet gæld i altKortfr. i alt19.77422.71720.25446.69432.347
Forpligtelser i altForpligt. i alt20.04623.52720.78847.71268.155
Passiver i altPassiver i alt107.809117.257123.957160.158184.256

Andet

01.07 — 30.06
Post2021/222022/232023/242024/252025/26
Antal ansatteAnsatte2425243839

Ofte Stillede Spørgsmål

Årsrapporten for 2026 viser en bruttofortjeneste på 45,2 mio. kr., et overskud på 14,0 mio. kr., en egenkapital på 115,8 mio. kr. for TDMP ApS.

I 2026 endte TDMP ApS med et overskud på 14,0 mio. kr., en forværring sammenlignet med 17,4 mio. kr. i 2025.

Egenkapitalen i TDMP ApS er 115,8 mio. kr. i 2026 — en stigning fra 112,4 mio. kr. i 2025.

De samlede aktiver i TDMP ApS udgjorde 184,3 mio. kr. i 2026, heraf 115,8 mio. kr. i egenkapital.

Relaterede Sider