ROW ApS

CVR 44156482
OversigtRegnskabNøgletalKreditscoreRollerEjereNyhederHistorik

Regnskabsoversigt

Seneste 3 år, tkr.

Resultatregnskab

(tkr.)
01.07 — 30.06
Post2023/24★03.07.2023 — 30.06.2024 (12 mdr.)2024/252025/26
ValutakodeValutaDKKDKKDKK
NettoomsætningOmsætning———
VareforbrugVareforbrug———
Øvrige omkostningerØvr. omk.———
BruttofortjenesteBrutto112.740122.25227.667
PersonaleomkostningerPersonale-108.329-118.7080
AfskrivningerAfskriv.-13.291-12.762-718
Forsknings- og udviklingsomkostningerF&U omk.———
KapacitetsomkostningerKapacitet———
Primært resultat (EBIT)EBIT-8.880-9.21826.949
Finansielle indtægterFin. indtægt4.1331.85813.766
Finansielle udgifterFin. udgift-1.698-1.705-1.508
Andre finansielle indtægter eller udgifter nettoAndre fin.———
Finansielle poster nettoFin. netto2.43515312.258
Ordinært resultatOrd. resultat-6.445-9.06539.207
Ekstraordinære posterEkstraord.———
Resultat før skatFør skat-6.445-9.06539.207
Skat af årets resultatSkat-3.286-2.488-656
Heraf aktuel skatAktuel skat-147-220-2.340
Årets resultatResultat-10.066-11.68618.284
Heraf overført til næste årOverført-10.066-11.68618.284

Balance

(tkr.)
01.07 — 30.06
Post2023/24★03.07.2023 — 30.06.2024 (12 mdr.)2024/252025/26
ValutakodeValutaDKKDKKDKK
GoodwillGoodwill182.144172.3940
Øvrige immaterielle anlægsaktiverØvr. immat.6.9998.554—
Immaterielle anlægsaktiver i altImmat. i alt189.143180.9480
Grunde og bygningerGrunde/byg.8.4333770
InvesteringsejendommeInv.ejend.———
Andre anlæg og driftsmidlerDriftsmidler983714119
Øvrige materielle anlægsaktiverØvr. mat.———
Materielle anlægsaktiver i altMat. i alt9.4161.091119
KapitalandeleKap.andele000
Langfristede tilgodehavenderLangfr. tilg.———
Andre langfristede kapitalandeleAndre kap.———
DepositaDeposita8538650
Andre langfristede finansielle anlægsaktiverØvr. langfr.———
Finansielle anlægsaktiver i altFin. anlæg8538650
Anlægsaktiver i altAnlæg i alt199.412182.904119
VarebeholdningerVarebeh.———
Heraf råvarer og hjælpematerialerRåvarer———
Heraf fremstillede varer og handelsvarerHandelsvarer———
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelserTilgodehav.17.75815.7980
Tilgodehavender hos nærtstående parterTilg. nærstå.——0
Andre tilgodehavenderAndre tilg.3.9929.4239.644
Tilgodehavender i altTilg. i alt21.93726.4829.644
PeriodeafgrænsningsposterPeriodeafgr.1871.2610
VærdipapirerVærdipap.14.90116.369241.209
Likvide midlerLikvider21.52017.9912.864
Omsætningsaktiver i altOmsætn. i alt58.35860.842253.717
Status balanceAktiver i alt257.770243.746253.836
SelskabskapitalSelskabskap.404040
Overkurs ved emissionOverkurs———
Overført resultatOverført res.129.894118.237141.221
UdbytteUdbytte———
Øvrige reserverØvr. reserver———
Egenkapital før minoritetsinteressernes andelEgenkap. før129.930118.146141.261
Minoritetsinteressernes andelMinoritet36248420.751
Egenkapital i altEgenkap. i alt130.292118.630162.012
Udskudt skatUdskudt skat4.1666.4340
HensættelseHensættelse4.1666.4340
Langfristet gæld til realkreditinstitutterRealkredit (L)———
Langfristet gæld til bankerLangfr. bank———
Langfristet gæld til nærtstående parterNærstå. (L)———
Langfristet gæld til ledelse og kapitalejereLedelse (L)46.97335.33726.085
Anden langfristet gældAnden langfr.———
Ansvarlig lånekapital (Samlepost)Ansv. lån———
Langfristet gæld i altLangfr. i alt46.97335.33733.138
Kortfristet gæld til nærtstående parterNærstå. (K)—00
Kortfristet gæld til realkreditinstitutterRealkredit (K)———
Kortfristet gæld til bankerKortfr. bank——53.389
SelskabsskatSelskabsskat147220220
VarekreditorerVarekred.3.3952.8510
Anden gældAnden gæld72.79780.2745.077
Kortfristede hensættelserKortfr. hens.———
Kortfristet gæld i altKortfr. i alt76.33983.34558.686
Forpligtelser i altForpligt. i alt123.312118.68291.824
Passiver i altPassiver i alt257.770243.746253.836

Andet

01.07 — 30.06
Post2023/24★03.07.2023 — 30.06.2024 (12 mdr.)2024/252025/26
Antal ansatteAnsatte1901921

Ofte Stillede Spørgsmål

Årsrapporten for 2026 viser en bruttofortjeneste på 27,7 mio. kr., et overskud på 18,3 mio. kr., en egenkapital på 162,0 mio. kr. for ROW ApS.

I 2026 endte ROW ApS med et overskud på 18,3 mio. kr., en forbedring sammenlignet med -11,7 mio. kr. i 2025.

Egenkapitalen i ROW ApS er 162,0 mio. kr. i 2026 — en stigning fra 118,6 mio. kr. i 2025.

De samlede aktiver i ROW ApS udgjorde 253,8 mio. kr. i 2026, heraf 162,0 mio. kr. i egenkapital.

Relaterede Sider