Danmarks største virksomheder efter soliditetsgrad
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | A/S P. K. TRSP./FINANS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Kolding |
| 52 | KATTINGE SØBYG ApS | 100,0% | -825 kr. | — | 6,7 | Roskilde |
| 53 | HANDELS- OG INVESTERINGSSELSKABET WHG ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,8 | Sorø |
| 54 | NORDJYSK RØRMONTAGE ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,1 | Sæby |
| 55 | BARGEMON 1.10. 1987 ApS | 100,0% | 61.500 kr. | — | 7,7 | Aarhus N |
| 56 | CK CONSULT ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | København Ø |
| 57 | ALWA HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Tjæreborg |
| 58 | STENSBALLE TENNISANLÆG A/S | 100,0% | 49.500 kr. | — | 6,8 | Horsens |
| 59 | JOHN BIRKHOLM ELEKTRO-AKUSTIK ApS | 100,0% | -3.474 kr. | 1 | 5,4 | Højby |
| 60 | EUROPARTNER SCANDINAVIA ApS | 100,0% | -24.931 kr. | — | 6,6 | Klampenborg |
| 61 | Reen Finans Musics Etic ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Væggerløse |
| 62 | BATES MOTEL ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Ebeltoft |
| 63 | KOLLERUPLUND HOLDING ApS | 100,0% | -4.908 kr. | — | 6,9 | Jelling |
| 64 | DEN SELVEJENDE INSTITUTION TV-SYD'S FOND | 100,0% | — | — | 7,6 | Kolding |
| 65 | HOMILIUS' FOND | 100,0% | -5.202 kr. | — | 7,2 | Risskov |
| 66 | FORMUEPLEJE SAFE A/S | 100,0% | -32.650 kr. | — | 7,1 | Aarhus C |
| 67 | GRANNY PRODUCTION ApS | 100,0% | -49.608 kr. | — | 6,9 | Dronningmølle |
| 68 | PORTSIDE MARINE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Karlslunde |
| 69 | TREKANTENS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Fredericia |
| 70 | ALPINA FINANS ApS | 100,0% | -6.211 kr. | — | 7,4 | Hjørring |
| 71 | ApS SPKR 4 NR. 2012 | 100,0% | 0 kr. | — | 8,4 | Grenaa |
| 72 | QUALITY CARBIDE TOOL EUROPE A/S | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,5 | Gadstrup |
| 73 | PRESYS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg C |
| 74 | T. LØVENDAL-HOLDING ApS | 100,0% | -2.179 kr. | — | 6,6 | Greve |
| 75 | KBHM ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Espergærde |
| 76 | TERCON ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,6 | Allinge |
| 77 | GREENLAND INVEST ApS | 100,0% | -1,8 mio. kr. | — | 6,5 | Nuussuaq |
| 78 | THOLSTRUP CHEESE A/S | 100,0% | -97.000 kr. | — | 7,9 | Viby J |
| 79 | Inland Ice ApS | 100,0% | -3.000 kr. | — | 6,0 | Nuussuaq |
| 80 | K. F. JERN OG METAL ÅRHUS ApS | 100,0% | — | 3 | 6,4 | Trige |
| 81 | J.D. MANAGEMENT ApS | 100,0% | — | 1 | 5,8 | Horsens |
| 82 | JMR Consulting ApS | 100,0% | -1.125 kr. | — | 6,6 | København SV |
| 83 | Hax Byg & Varme ApS | 100,0% | — | 1 | 6,3 | Frederiksberg |
| 84 | POVL MØLLER THOMSEN ApS | 100,0% | -18.716 kr. | — | 6,5 | Aalborg SØ |
| 85 | Peter Graae Leasing ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,1 | Frederikshavn |
| 86 | IDEAL DATA ApS | 100,0% | -50.567 kr. | — | 7,0 | Hellerup |
| 87 | DC FINANS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Virum |
| 88 | ASX 14924 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Risskov |
| 89 | C-Ressource ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,2 | Aarhus V |
| 90 | ARPEMA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | København V |
| 91 | INOGAL ApS | 100,0% | -3.700 kr. | — | 6,4 | Rungsted Kyst |
| 92 | CRENS ApS | 100,0% | — | 1 | 6,4 | Espergærde |
| 93 | STALMAR ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | København K |
| 94 | LH HOLDING NØRRESUNDBY ApS | 100,0% | -14.100 kr. | — | 7,0 | Nørresundby |
| 95 | SØREN JUEL NIELSEN ApS | 100,0% | -1.468 kr. | — | 6,6 | Hadsund |
| 96 | SØSKÆRET ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Korsør |
| 97 | VVR HOLDING ApS | 100,0% | -1.428 kr. | — | 6,8 | Rungsted Kyst |
| 98 | B.C. INVEST AF 23. SEPTEMBER 1989 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,3 | Esbjerg V |
| 99 | GENERATORVEJ 4 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Odense C |
| 100 | VIBEKE RØNNOW LANDSKAB ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Aarhus C |
Viser 51–100 af Top 500