Top Fremstilling af metal: Overskudsgrad

87 virksomheder rangeret · Fremstilling af metal
87 virksomheder
#VirksomhedOverskudsgrad OmsætningAnsatteKreditscoreBy
1ATLEVEL ApS72,3%176.887 kr.6,3Odense M
2Vinderup Kleinsmedie ApS71,0%229.219 kr.16,7Vinderup
3Grønne-Tage ApS63,5%143.218 kr.16,2Hillerød
4Lindø Steel A/S58,2%60,7 mio. kr.8,5Odense SV
5DANAHOUSE ApS54,5%18.264 kr.4,6Mariager
6RØRBÆK A/S50,9%5,5 mio. kr.38,0Karlslunde
7SCHRØTER ZINK ApS49,0%2,1 mio. kr.57,6Varde
8Welltec Manufacturing Center Completions ApS45,8%34,4 mio. kr.598,8Esbjerg N
9Just&Petrea ApS35,7%970.882 kr.35,2København K
10KABRIMED ApS30,2%21.168 kr.7,4Klarup
11BAC Corrosion A/S28,8%7,9 mio. kr.7,9Herfølge
12BELMAN A/S28,7%88,9 mio. kr.989,2Esbjerg N
13Flow-marking ApS26,9%14.908 kr.6,2Boeslunde
14ALCUMATIC A/S26,4%9,8 mio. kr.448,2Sønderborg
15ROLLTECH A/S26,3%10,2 mio. kr.798,5Hjørring
16Tj Technology A/S25,1%7,8 mio. kr.117,9Tjele
17AALBORG ALUMINIUM INDUSTRI A/S24,5%1,3 mio. kr.27,6Arden
18MA STÅL ApS24,3%7,1 mio. kr.96,8Galten
19KH Steel ApS24,2%431.112 kr.7,2Risskov
20NORDJYSK DØGNGALVANISERING AKTIESELSKAB24,1%11,2 mio. kr.177,9Støvring
21Kibsgaard Specialproduktion ApS24,1%6,7 mio. kr.96,4Erslev
22VILSTRUP SMEDJE A/S23,8%4,7 mio. kr.107,3Vejle
23GMF A/S23,5%13,7 mio. kr.127,4Gelsted
24Kynde og Toft A/S23,0%53,0 mio. kr.607,9Thyborøn
25ALU-TECH ApS22,4%4,4 mio. kr.76,8Herning
26PROFILFORM A/S21,8%10,3 mio. kr.128,1Asperup
27Metal Group ApS21,6%4,5 mio. kr.116,1Havdrup
28Haslev tag & Facade ApS21,2%1,5 mio. kr.25,5Haslev
29HYDAL TRANSPORTSYSTEMER A/S20,9%4,0 mio. kr.56,8Hedensted
30DANSK SKALFORM A/S20,5%36,8 mio. kr.578,8Aars
31Midtjysk Rørbuk ApS20,2%1,1 mio. kr.37,1Kjellerup
32BLÜCHER METAL A/S19,2%599,8 mio. kr.3159,8Vildbjerg
33TÅSINGE KOKILLESTØBERI A/S18,3%1,5 mio. kr.47,5Svendborg
34JKF INDUSTRI A/S17,2%100,7 mio. kr.1859,0Hadsund
35TH. UDENGAARDS METALSTØBERI A/S16,1%12,6 mio. kr.208,3Hedensted
36STILLING A/S15,6%22,7 mio. kr.448,4Brøndby
37KM Vandskæring A/S13,8%25,8 mio. kr.456,6Nørresundby
38PORSHOLDT ANDREASEN A/S. BRØRUP13,8%20,8 mio. kr.358,3Brørup
39MJ STEEL ApS13,5%504.848 kr.26,2Varde
40ARECO PROFILES A/S13,1%59,5 mio. kr.688,2Terndrup
41K. RIBERGAARD SMED & MONTAGE APS12,0%1,0 mio. kr.15,6Skovlunde
42NITO A/S8,9%14,7 mio. kr.196,9Haderslev
43SIM-TEC ApS8,8%4,8 mio. kr.75,7Nordborg
44DOT A/S8,1%777,9 mio. kr.3258,8Brande
45ULDALLS JERNSTØBERI A/S8,0%69,6 mio. kr.678,0Vejen
46KORINTH RØRFABRIK A/S8,0%2,1 mio. kr.117,0Faaborg
47JH SMEDEN ApS6,8%1,1 mio. kr.16,1Jyderup
48FRESE METAL- OG STÅLSTØBERI A/S6,7%40,1 mio. kr.778,4Slagelse
49LOGSTOR DENMARK HOLDING ApS6,0%945,5 mio. kr.2438,9Løgstør
50Røros Metall ApS5,8%852.252 kr.14,4Odense NV
Vis

Om ranglisten for fremstilling af metal

Ranglisten dækker alle 87 virksomheder inden for fremstilling af metal sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er ATLEVEL ApS med 72,3%, efterfulgt af Vinderup Kleinsmedie ApS (71,0%) og Grønne-Tage ApS (63,5%).

Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.

Ofte Stillede Spørgsmål

Hvem har den højeste overskudsgrad i fremstilling af metal?
ATLEVEL ApS topper med 72,3%, efterfulgt af Vinderup Kleinsmedie ApS (71,0%) og Grønne-Tage ApS (63,5%).

Relaterede Sider