Danmarks største virksomheder efter overskudsgrad
| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Conradsen Holding Frederikshavn ApS | 305,5% | -14.537 kr. | — | 6,3 | Frederikshavn |
| 202 | PFA ABSALON EJENDOMME P/S | 305,5% | 5,3 mio. kr. | — | 8,2 | København Ø |
| 203 | ELISABETH SCHWARTZ. FØDT TAFDRUPS FAMILIELEGAT | 304,0% | 3,6 mio. kr. | 1 | 6,2 | København K |
| 204 | Frie Selskabslokaler ApS | 304,0% | 508.252 kr. | 1 | 7,0 | Albertslund |
| 205 | Safarivest Holding ApS | 302,9% | 40.500 kr. | — | 6,2 | Hørsholm |
| 206 | DADES Bolig ApS | 301,7% | 125,1 mio. kr. | — | 9,0 | Kongens Lyngby |
| 207 | Rønnedevej 18 Ringsted ApS | 301,3% | 1,6 mio. kr. | — | 7,1 | Holte |
| 208 | JENS NIELSEN ApS AF 4. FEBRUAR | 299,9% | 1,5 mio. kr. | 4 | 5,4 | Aarhus C |
| 209 | A/S SINUS CODANUS | 298,4% | 638.358 kr. | 3 | 7,5 | Søborg |
| 210 | FORENEDE ERHVERVS EJENDOMME A/S | 297,8% | 2,0 mio. kr. | 1 | 6,7 | København K |
| 211 | Agat Development A/S | 296,0% | 425.170 kr. | — | 8,0 | Aalborg |
| 212 | Ejendomsselskabet Lyskær ApS | 295,7% | 33,1 mio. kr. | — | 8,6 | Valby |
| 213 | KAMANA HOLDING ApS | 293,0% | -45.376 kr. | — | 6,6 | Esbjerg |
| 214 | ANGELSØ HOLDING APS | 292,6% | 40.384 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
| 215 | SØREN DOLRIIS ApS | 290,1% | 117.805 kr. | 1 | 6,4 | Snekkersten |
| 216 | AKTIESELSKABET TRANUM PLANTAGE | 289,6% | 122.498 kr. | — | 8,0 | Brovst |
| 217 | Rædersgade og Søndergade Horsens ApS | 288,8% | 2,4 mio. kr. | — | 6,1 | Brædstrup |
| 218 | KAVI INVEST A/S | 288,6% | 48,0 mio. kr. | 3 | 8,8 | København V |
| 219 | PFA Seniorboliger og Friplejehjem P/S | 287,8% | 13,4 mio. kr. | — | 8,2 | København Ø |
| 220 | STENBIDER HOLDING A/S | 286,9% | 1,4 mio. kr. | 2 | 6,8 | Aarhus C |
| 221 | PE PROGRAMMERING PC ApS | 285,7% | -37.944 kr. | 2 | 3,7 | Tjele |
| 222 | Ejendomsselskabet Project Nord P/S | 284,6% | 13,0 mio. kr. | — | 8,4 | København Ø |
| 223 | DANSK CATER A/S | 284,3% | 174,6 mio. kr. | 43 | 8,7 | Svenstrup J |
| 224 | Arhus Property Denmark P/S | 280,9% | 42,9 mio. kr. | — | 8,4 | København Ø |
| 225 | H.C. Bolig ApS | 280,2% | 927.439 kr. | — | 4,7 | Viby J |
| 226 | RENÉ GODTHÅB HOLDING ApS | 279,4% | 622.036 kr. | — | 7,4 | Vallensbæk |
| 227 | 3 H EJENDOMME ApS | 278,0% | 208.285 kr. | 1 | 6,4 | Hvidovre |
| 228 | COBO IX Allé Huset II ApS | 277,7% | 11,1 mio. kr. | 3 | 7,4 | København V |
| 229 | K/S STOCKHOLM II | 276,9% | 8,1 mio. kr. | 3 | 7,3 | København K |
| 230 | Gudrunsvej III ApS | 275,5% | 11,8 mio. kr. | — | 5,9 | København V |
| 231 | Latin P ApS | 275,2% | 5,3 mio. kr. | — | 8,4 | København Ø |
| 232 | MICHAEL NORDAHL LARSEN HOLDING ApS | 275,1% | 210.000 kr. | 1 | 5,4 | Gilleleje |
| 233 | EVOSTATE EJENDOMME ApS | 274,2% | 2,5 mio. kr. | 1 | 5,8 | Odense M |
| 234 | Hovedvejen 206 ApS | 274,1% | 607.000 kr. | — | 7,2 | Albertslund |
| 235 | NIELS GULLERUP ApS | 273,0% | 48.621 kr. | 1 | 6,8 | Kerteminde |
| 236 | COBO VII Allé Huset ApS | 272,5% | 22,4 mio. kr. | — | 7,9 | København V |
| 237 | PFA CC Properties IV ApS | 272,4% | 2,5 mio. kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 238 | Eyvind Eklund Holding ApS | 271,3% | 54.719 kr. | — | 6,6 | Hadsund |
| 239 | Zevra Denmark A/S | 271,2% | 123,3 mio. kr. | 3 | 7,9 | Frederiksberg |
| 240 | EJENDOMSAKTIESELSKABET DRONNINGEGÅRDEN | 268,3% | 21,8 mio. kr. | — | 8,5 | Hellerup |
| 241 | Lundkilde ApS | 266,1% | 315.173 kr. | 1 | 4,0 | Aarhus C |
| 242 | Ejendomsselskabet Lyngby Hovedgade A/S | 265,2% | 956.434 kr. | — | 5,5 | Aarhus C |
| 243 | MURGADE 5 ApS | 265,1% | 1,1 mio. kr. | — | 6,8 | København V |
| 244 | KB32 ApS | 263,3% | 51,6 mio. kr. | — | 9,0 | Nordhavn |
| 245 | BØLLEMOSEVEJ 10-12 A/S | 261,5% | 805.329 kr. | — | 8,1 | Slangerup |
| 246 | SKOVSELSKABET SKOV-SAM HOLDING ApS | 260,3% | 2,5 mio. kr. | — | 6,9 | Viborg |
| 247 | ELLEKILDEN SVENDBORG ApS | 258,9% | 280.622 kr. | 4 | 6,8 | Svendborg |
| 248 | Modaxo Europe A/S | 257,6% | 102,3 mio. kr. | 35 | 9,0 | Aarhus V |
| 249 | Lash House ApS | 256,6% | -5.574 kr. | — | 3,7 | Struer |
| 250 | PER ERIKSEN HOLDING ApS | 254,3% | 1,1 mio. kr. | 3 | 6,8 | Hillerød |
Viser 201–250 af Top 500