| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hanne og Peter Damsgaard ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Langå |
| 2 | HOE HOLDING, LINDE ApS | 100,0% | -1.185 kr. | 3 | 5,8 | Randers NV |
| 3 | CASEUS HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Randers SV |
| 4 | GFH SPENTRUP ApS | 100,0% | -1.000 kr. | — | 6,2 | Spentrup |
| 5 | CLEM ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Randers SV |
| 6 | FMM HOLDING, STEVNSTRUP ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Langå |
| 7 | BØNNERUP EJENDOMME ApS | 100,0% | -1.385 kr. | — | 6,0 | Randers NV |
| 8 | LARS HOLDING RANDERS ApS | 100,0% | -25.468 kr. | — | 6,8 | Randers NV |
| 9 | 3A INVEST HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Randers NØ |
| 10 | T KROGH HOLDING ApS | 100,0% | -63.380 kr. | — | 6,1 | Randers SØ |
| 11 | PS HOLDING 2010 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Randers NV |
| 12 | MMM Randers Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Randers NV |
| 13 | MMID INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Randers NV |
| 14 | AGGERHOLM 2000 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Randers C |
| 15 | AGGERHOLM 2002 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Randers C |
| 16 | AGGERHOLM 2005 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Randers C |
| 17 | S. STENSGAARD HOLDING ApS | 100,0% | -7.761 kr. | — | 7,2 | Randers NØ |
| 18 | Harvej Invest ApS | 100,0% | -51.281 kr. | — | 5,5 | Randers NØ |
| 19 | Ny JOKE OS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Randers NV |
| 20 | JOE-Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Randers NV |
| 21 | Taasti Holding ApS | 100,0% | -425 kr. | — | 7,2 | Randers SØ |
| 22 | Himmelbo 89 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Randers NØ |
| 23 | Jens Agerholm Holding Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Randers C |
| 24 | Valentin Invest Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Randers SØ |
| 25 | Fiona Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Randers SØ |
| 26 | Slejborg-Nielsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Randers NØ |
| 27 | Fika 1 Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Randers SØ |
| 28 | CasDom ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Randers NV |
| 29 | Revisor Innovation ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Randers NV |
| 30 | Noble Promise Investment Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Randers C |
| 31 | Taasti Investment ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Randers SV |
| 32 | Ejendomsselskab Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Randers SØ |
| 33 | Kasper Balle Holding ApS | 100,0% | -2.937 kr. | — | 6,2 | Randers SV |
| 34 | Skaaning Lindskov Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Randers NV |
| 35 | H.K.R Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Havndal |
| 36 | CAST Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Spentrup |
| 37 | TN-Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Randers SV |
| 38 | Josefine Dahl Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Randers SØ |
| 39 | DUCH 1 ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Randers SØ |
| 40 | LP Holding Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Randers SØ |
| 41 | Floor TopCo Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Randers SØ |
| 42 | Delicious Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Randers C |
| 43 | Koch Fynbo Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Randers SV |
| 44 | Ipsen Holdings ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Randers NØ |
| 45 | Valeur Mogensen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Randers NV |
| 46 | Branding Holding ApS | 100,0% | -16.882 kr. | — | 6,1 | Randers C |
| 47 | Jan Kristian Jensen Holding ApS | 100,0% | 54 kr. | — | 6,4 | Randers SV |
| 48 | HH Hagens 2 ApS | 100,0% | -1.000 kr. | — | 7,4 | Randers NØ |
| 49 | KRB Invest Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Spentrup |
| 50 | Frisenvold Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Randers SV |
Ranglisten dækker alle 2.071 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i randers sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Hanne og Peter Damsgaard ApS med 100,0%, efterfulgt af HOE HOLDING, LINDE ApS (100,0%) og CASEUS HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.