| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Payment Group A/S | 209,1 mio. kr. | -54.541 kr. | — | 7,7 | Randers NV |
| 2 | JESRO Holding Aps | 90,2 mio. kr. | -39.238 kr. | 1 | 7,3 | Randers SV |
| 3 | VORUP INVEST ApS | 77,9 mio. kr. | -908.000 kr. | 1 | 8,2 | Randers NV |
| 4 | SGI Invest A/S | 68,4 mio. kr. | -1.590.195 kr. | — | 8,3 | Randers NV |
| 5 | ABS HOLDING RANDERS ApS | 50,0 mio. kr. | -2.531.853 kr. | 2 | 8,0 | Randers NV |
| 6 | RKA HOLDING ApS | 50,0 mio. kr. | -2.195.959 kr. | 1 | 8,1 | Randers NV |
| 7 | Nord Renewables ApS | 49,7 mio. kr. | 245,5 mio. kr. | — | 8,1 | Randers SV |
| 8 | CAJU Retail HOLDING ApS | 45,8 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,4 | Randers NV |
| 9 | Cojo Holding Aps | 39,1 mio. kr. | -36.000 kr. | 2 | 6,4 | Randers NØ |
| 10 | BOAK INVEST ApS | 37,0 mio. kr. | -394.000 kr. | — | 7,5 | Randers NV |
| 11 | KS HOLDING INVEST ApS | 32,8 mio. kr. | -121.612 kr. | — | 8,3 | Randers SV |
| 12 | PCK Invest II ApS | 31,7 mio. kr. | -9.750 kr. | — | 7,4 | Randers NV |
| 13 | MAKEEN Gas Equipment ApS | 27,1 mio. kr. | 903,1 mio. kr. | — | 7,4 | Randers SV |
| 14 | MS AGDAL HOLDING ApS | 27,0 mio. kr. | 475.472 kr. | — | 7,7 | Randers SV |
| 15 | Michael Schaap Holding ApS | 26,6 mio. kr. | -93.785 kr. | — | 7,2 | Randers SV |
| 16 | H. HAGENS HOLDING ApS | 24,6 mio. kr. | 150,3 mio. kr. | — | 8,2 | Randers NØ |
| 17 | RINDEBÆK ApS | 22,9 mio. kr. | -573.000 kr. | 1 | 7,7 | Randers C |
| 18 | PCK INVEST ApS | 21,6 mio. kr. | -11.257 kr. | — | 7,6 | Randers NV |
| 19 | 2GEAR HOLDING ApS | 20,9 mio. kr. | 563,9 mio. kr. | — | 8,2 | Randers SØ |
| 20 | CPC Invest ApS | 20,8 mio. kr. | -62.216 kr. | 1 | 7,7 | Havndal |
| 21 | BKG-FINANS ApS | 20,3 mio. kr. | 0 kr. | 1 | 8,2 | Randers SV |
| 22 | DERMAPHARM HOLDING A/S | 18,4 mio. kr. | — | — | 7,2 | Fårup |
| 23 | R.L.A. HOLDING, ÅRHUS ApS | 17,7 mio. kr. | -57.132 kr. | 1 | 7,7 | Randers SØ |
| 24 | Anne-Mette Harbo Andersen ApS | 16,3 mio. kr. | — | — | 8,8 | Randers NØ |
| 25 | ML HOLDING ApS | 15,3 mio. kr. | -45.281 kr. | — | 8,2 | Randers SV |
| 26 | Hagbarth Ventures ApS | 15,2 mio. kr. | -309.310 kr. | — | 6,9 | Randers NØ |
| 27 | MICHAEL VINDERSLEV HOLDING ApS | 14,8 mio. kr. | -16.656 kr. | — | 6,8 | Randers NV |
| 28 | RENÈ VINDERSLEV HOLDING ApS | 14,8 mio. kr. | -16.000 kr. | — | 6,9 | Randers NV |
| 29 | RIKKE VINDERSLEV HOLDING ApS | 14,8 mio. kr. | -16.656 kr. | — | 7,3 | Randers NV |
| 30 | KP BKG-Holding ApS | 14,0 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,8 | Randers SV |
| 31 | FLHO 8 ApS | 13,8 mio. kr. | 198,8 mio. kr. | — | 7,7 | Randers NØ |
| 32 | INNOVATION HOLDING A/S | 13,3 mio. kr. | -33.124 kr. | 1 | 7,8 | Randers NØ |
| 33 | Innovation Holding 2 ApS | 13,2 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,8 | Randers NØ |
| 34 | NextStep Invest ApS | 12,4 mio. kr. | -10.749 kr. | — | 7,9 | Randers SØ |
| 35 | ALLCARE RANDERS ApS | 12,2 mio. kr. | 0 kr. | 2 | 6,9 | Randers SV |
| 36 | M.L.A. HOLDING, ÅRHUS ApS | 12,2 mio. kr. | -30.557 kr. | — | 7,6 | Randers SØ |
| 37 | ASSENTOFT HOLDING A/S | 11,6 mio. kr. | -27.313 kr. | — | 7,7 | Randers SØ |
| 38 | CEPHEUS HOLDING A/S | 11,2 mio. kr. | -7.250 kr. | — | 8,0 | Randers C |
| 39 | ECONEL HOLDING ApS | 11,0 mio. kr. | -33.128 kr. | — | 7,9 | Randers NV |
| 40 | CK Invest 2021 ApS | 10,5 mio. kr. | -11.753 kr. | — | 6,7 | Randers NV |
| 41 | MOBILEVALUE HOLDING ApS | 10,4 mio. kr. | -9.250 kr. | — | 7,2 | Randers NØ |
| 42 | CAJU Holding A/S | 10,4 mio. kr. | 46,5 mio. kr. | 3 | 7,5 | Randers NV |
| 43 | RB Finans Holding ApS | 10,2 mio. kr. | -6.750 kr. | — | 5,6 | Randers NV |
| 44 | HH Hagens 2 ApS | 10,0 mio. kr. | -1.000 kr. | — | 7,4 | Randers NØ |
| 45 | C.M.M. HOLDING ApS | 9,8 mio. kr. | 36,7 mio. kr. | — | 8,3 | Randers NØ |
| 46 | SAMAFI ApS | 9,7 mio. kr. | -9.876 kr. | — | 7,4 | Randers NØ |
| 47 | SONOR ApS | 9,4 mio. kr. | -44.708 kr. | — | 6,9 | Randers NV |
| 48 | BBJ HOLDING ApS | 9,3 mio. kr. | -1.075.773 kr. | 2 | 7,3 | Randers SØ |
| 49 | HHD HOLDING A/S | 9,2 mio. kr. | -17.350 kr. | — | 8,3 | Randers C |
| 50 | B. HOLDING AF 2007 ApS | 8,9 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,8 | Randers SØ |
Ranglisten dækker alle 2.096 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i randers sorteret efter resultat. Topplaceret er Payment Group A/S med 209,1 mio. kr., efterfulgt af JESRO Holding Aps (90,2 mio. kr.) og VORUP INVEST ApS (77,9 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.