| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SPAREKASSEN KRONJYLLAND | — | 1.076 | 8,5 | Randers SØ |
| 2 | JVS formuepleje ApS | -15.642 kr. | 65 | 6,7 | Randers NØ |
| 3 | Makeen Energy A/S | 1,9 mia. kr. | 64 | 8,3 | Randers SV |
| 4 | CMJH-Nymark ApS | 560.481 kr. | 40 | 7,7 | Randers SV |
| 5 | Verdo a.m.b.a. | 3,3 mia. kr. | 14 | 7,4 | Randers NV |
| 6 | HTH8900 A/S | 884.572 kr. | 9 | 4,0 | Randers SØ |
| 7 | LUND-LUND ApS | -8.324 kr. | 6 | 6,4 | Randers NV |
| 8 | MALER KELD ApS | 1,6 mio. kr. | 5 | 4,6 | Langå |
| 9 | INVESTERINGSFORENINGEN SPARINVEST | — | 5 | 6,2 | Randers C |
| 10 | KHK HOLDING RANDERS A/S | — | 4 | 6,2 | Spentrup |
| 11 | BRDR. ANDERSEN HOLDING ApS | 0 kr. | 4 | 6,8 | Randers NV |
| 12 | Investeringsforeningen SparDanmark Invest | — | 4 | 5,6 | Randers C |
| 13 | HTH Randers-Grenå ApS | 2,8 mio. kr. | 4 | 4,4 | Randers SØ |
| 14 | Jørgen & Kirsten Jensen Holding, Randers ApS | 0 kr. | 4 | 6,6 | Randers NV |
| 15 | B.U.H.L.. RANDERS A/S | 0 kr. | 3 | 8,1 | Randers C |
| 16 | A/S RANDERS MASKIN- AUTOMOBIL- OG TANDHJULSFABRIK HOLDING | 1,5 mio. kr. | 3 | 6,7 | Randers SØ |
| 17 | Hørby Capital ApS | -436.458 kr. | 3 | 6,9 | Randers SØ |
| 18 | SPEJLBORG HOLDING ApS | -51.998 kr. | 3 | 6,3 | Randers SV |
| 19 | EB INVEST RANDERS ApS | -4.696.779 kr. | 3 | 4,7 | Randers NØ |
| 20 | HOE HOLDING, LINDE ApS | -1.185 kr. | 3 | 5,8 | Randers NV |
| 21 | M. KROGH HOLDING ApS | -723.804 kr. | 3 | 7,2 | Randers NV |
| 22 | JENS PIND ApS | -118.173 kr. | 3 | 5,4 | Randers C |
| 23 | ktb 1970 Holding ApS | 112.351 kr. | 3 | 6,7 | Randers NV |
| 24 | BIRKCO ApS | -5.386.948 kr. | 3 | 6,5 | Randers NØ |
| 25 | CAJU Holding A/S | 46,5 mio. kr. | 3 | 7,5 | Randers NV |
| 26 | REVISIONSFIRMAET FREDDY RASMUSSEN ApS | 10.458 kr. | 2 | 5,4 | Randers NV |
| 27 | STIG RASMUSSEN HOLDING ApS | -589.581 kr. | 2 | 7,0 | Randers NV |
| 28 | VIKING HOLDING A/S | 39.992 kr. | 2 | 5,3 | Langå |
| 29 | DEN GENIALE BOGBUTIK ApS | -32.215 kr. | 2 | 4,4 | Randers SV |
| 30 | BOLDSEN HOLDING A/S | -270.891 kr. | 2 | 6,9 | Randers SV |
| 31 | ABS HOLDING RANDERS ApS | -2.531.853 kr. | 2 | 8,0 | Randers NV |
| 32 | JOHNNY MADSEN HOLDING ApS | 26.889 kr. | 2 | 5,7 | Langå |
| 33 | ALGONI ApS | 664.109 kr. | 2 | 7,1 | Langå |
| 34 | BBJ HOLDING ApS | -1.075.773 kr. | 2 | 7,3 | Randers SØ |
| 35 | MCS INVEST ApS | 264.249 kr. | 2 | 6,2 | Randers NV |
| 36 | HJULMAND KRAGH HOLDING ApS | -50.983 kr. | 2 | 6,1 | Langå |
| 37 | ROMALT INVEST ApS | 0 kr. | 2 | 7,0 | Randers SØ |
| 38 | L.B.CHRISTENSEN ApS | -50.640 kr. | 2 | 5,5 | Randers NV |
| 39 | STEEN HAUGAARD HOLDING ApS | 0 kr. | 2 | 7,1 | Randers NV |
| 40 | RENÉ B.P. HOLDING ApS | 139.515 kr. | 2 | 6,3 | Randers NV |
| 41 | LUND HOLDING RANDERS A/S | -128.224 kr. | 2 | 7,2 | Randers SØ |
| 42 | Lars Bo Larsen Invest ApS | -49.948 kr. | 2 | 6,1 | Havndal |
| 43 | MIRIGA INVEST ApS | — | 2 | 7,8 | Langå |
| 44 | BNP Holding ApS | 12.895 kr. | 2 | 5,4 | Randers NV |
| 45 | TOST Holding ApS | -82.970 kr. | 2 | 6,3 | Randers SØ |
| 46 | Fufar ApS | -15.638 kr. | 2 | 6,3 | Randers SØ |
| 47 | ASSENTOFT ERHVERVS ApS | -43.651 kr. | 2 | 5,1 | Randers SØ |
| 48 | Lectus Group ApS | 745.845 kr. | 2 | 5,1 | Randers NV |
| 49 | JA INVEST HOLDING ApS | 0 kr. | 2 | 7,5 | Randers C |
| 50 | ALLCARE RANDERS ApS | 0 kr. | 2 | 6,9 | Randers SV |
Ranglisten dækker alle 217 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i randers sorteret efter ansatte. Topplaceret er SPAREKASSEN KRONJYLLAND med 1.076, efterfulgt af JVS formuepleje ApS (65) og Makeen Energy A/S (64).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.