| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | H.P.HALD HOLDING ApS | 100,0% | -31.559 kr. | 1 | 5,0 | Næstved |
| 2 | KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET RES. HANSEN - CLAVIERS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Næstved |
| 3 | MABOX ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Næstved |
| 4 | WG HOLDING ApS | 100,0% | -3.058 kr. | — | 6,6 | Næstved |
| 5 | MERETE LARSEN INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Næstved |
| 6 | Tolvstein ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Næstved |
| 7 | Nørrelund Invest ApS | 100,0% | -3.028 kr. | — | 6,6 | Næstved |
| 8 | WOEDD HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Sandved |
| 9 | Iconsult invest Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Herlufmagle |
| 10 | MICHAEL HOULBERG HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Glumsø |
| 11 | TODA INVEST ApS | 100,0% | -2.509 kr. | — | 7,0 | Næstved |
| 12 | J.M. ANDERSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Glumsø |
| 13 | NÆSTVEDVEJ 38-42 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Næstved |
| 14 | Harrested Skovvej Holding ApS | 100,0% | -19.702 kr. | — | 7,1 | Næstved |
| 15 | Claxel Stargazer Holding ApS | 100,0% | 280.343 kr. | — | 6,6 | Næstved |
| 16 | Ildebrandt Holding ApS | 100,0% | -1.008 kr. | — | 6,2 | Holmegaard |
| 17 | Linkco Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Holmegaard |
| 18 | Kasper Bay Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Næstved |
| 19 | Skjoldborg Group ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Holmegaard |
| 20 | TP Design Holding ApS | 100,0% | 172 kr. | — | 6,4 | Næstved |
| 21 | Vestergård Kvægbrug ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Glumsø |
| 22 | JBØR Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Næstved |
| 23 | DEHO Holding ApS | 100,0% | -1.656 kr. | — | 6,5 | Næstved |
| 24 | Palama Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Næstved |
| 25 | Wisecoin Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Næstved |
| 26 | Stæhr Holding, Næstved ApS | 100,0% | — | — | 5,5 | Næstved |
| 27 | Qinwen Tang Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Næstved |
| 28 | Feng Chen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Næstved |
| 29 | MIO Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Herlufmagle |
| 30 | M1991 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Næstved |
| 31 | Skovly 2021 ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 4,8 | Glumsø |
| 32 | Lupnaav Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Næstved |
| 33 | Haslund Group Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Næstved |
| 34 | Lyons Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Fuglebjerg |
| 35 | Bojda Holding ApS | 100,0% | -6.868 kr. | — | 7,3 | Næstved |
| 36 | M&F Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Næstved |
| 37 | Walbeck Holding ApS | 100,0% | -3.515 kr. | — | 5,7 | Næstved |
| 38 | Frimand Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Nivå |
| 39 | SCHIELE Holding ApS | 100,0% | -11.345 kr. | — | 6,2 | Karrebæksminde |
| 40 | Dragenskiold Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Næstved |
| 41 | D. B. Jacobsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Fuglebjerg |
| 42 | Wegener Investment I ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Næstved |
| 43 | A. B. Jacobsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Fuglebjerg |
| 44 | Kaisus Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Herlufmagle |
| 45 | Reichel ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,3 | Holmegaard |
| 46 | Rowland ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,3 | Holmegaard |
| 47 | Harslund Hyldegaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Næstved |
| 48 | Nouras Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Næstved |
| 49 | SAEW Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Herlufmagle |
| 50 | Intravat Holding ApS | 100,0% | -2.500 kr. | — | 7,0 | Næstved |
Ranglisten dækker alle 1.312 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i næstved sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er H.P.HALD HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET RES. HANSEN - CLAVIERS (100,0%) og MABOX ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.