| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mayland Holding CPH ApS | 104,2 mio. kr. | 20,8 mio. kr. | — | 8,6 | Næstved |
| 2 | Bonsted Chartering ApS | 74,8 mio. kr. | -49.113 kr. | — | 7,4 | Næstved |
| 3 | Lars Bonnesen Invest ApS | 67,6 mio. kr. | -1.198.181 kr. | 3 | 8,1 | Næstved |
| 4 | NK-FORSYNING A/S | 41,5 mio. kr. | 248,7 mio. kr. | — | 8,4 | Næstved |
| 5 | Andersen Gruppen Holding ApS | 33,2 mio. kr. | 559,2 mio. kr. | — | 7,8 | Næstved |
| 6 | Mønten Invest ApS | 32,9 mio. kr. | -201.883 kr. | — | 8,2 | Næstved |
| 7 | HOWDEN HOLDINGS ApS | 30,4 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | — | 7,9 | Næstved |
| 8 | C. HOLBØLL ApS | 25,3 mio. kr. | 454,2 mio. kr. | — | 7,9 | Næstved |
| 9 | H. GREEN HOLDING ApS | 23,6 mio. kr. | -569.731 kr. | — | 7,2 | Næstved |
| 10 | K.H. JEPPESEN HOLDING ApS | 22,9 mio. kr. | 153,9 mio. kr. | — | 7,3 | Herlufmagle |
| 11 | Bojda Holding ApS | 20,1 mio. kr. | -6.868 kr. | — | 7,3 | Næstved |
| 12 | Jeppesen Agro A/S | 18,3 mio. kr. | -109.396 kr. | 1 | 7,8 | Herlufmagle |
| 13 | Holbøll Group A/S | 17,3 mio. kr. | 547,0 mio. kr. | — | 7,8 | Næstved |
| 14 | TYBJERG HOLDING I ApS | 15,9 mio. kr. | -232.836 kr. | 1 | 7,5 | Herlufmagle |
| 15 | C. Rørby Johansen Holding ApS | 15,1 mio. kr. | 87,1 mio. kr. | — | 7,8 | Herlufmagle |
| 16 | RØRBY JOHANSEN HOLDING ApS | 15,0 mio. kr. | -9.010 kr. | — | 7,1 | Herlufmagle |
| 17 | Vilhelm Holding 2019 ApS | 13,8 mio. kr. | -153.563 kr. | 2 | 6,3 | Fuglebjerg |
| 18 | NP Rosenkrands Holding ApS | 13,8 mio. kr. | 54,5 mio. kr. | — | 7,2 | Næstved |
| 19 | GLUMSØ SLAGTEHUS HOLDING ApS | 13,3 mio. kr. | 46,0 mio. kr. | — | 7,8 | Glumsø |
| 20 | MTN EJENDOMME HOLDING ApS | 13,1 mio. kr. | -92.980 kr. | — | 7,4 | Karrebæksminde |
| 21 | NÆSTVED UDVIKLINGSFOND | 12,6 mio. kr. | -48.122 kr. | — | 7,3 | Næstved |
| 22 | AHC Holding, Næstved ApS | 11,8 mio. kr. | -81.387 kr. | — | 7,8 | Næstved |
| 23 | Bright Side Invest ApS | 8,9 mio. kr. | -47.314 kr. | — | 6,8 | Næstved |
| 24 | JH 2007 ApS | 8,1 mio. kr. | -49.254 kr. | — | 7,0 | Næstved |
| 25 | ELITE ESTATE A/S | 7,7 mio. kr. | -82.272 kr. | — | 7,6 | Næstved |
| 26 | Bo Winther Holding ApS | 7,6 mio. kr. | -15.043 kr. | 1 | 5,6 | Næstved |
| 27 | LAVETTEN ApS | 7,5 mio. kr. | 409.377 kr. | — | 7,4 | Karrebæksminde |
| 28 | Banja Ambition Holding ApS | 7,3 mio. kr. | -11.830 kr. | — | 6,8 | Karrebæksminde |
| 29 | SylBerTho Holding ApS | 7,2 mio. kr. | -166.886 kr. | — | 7,5 | Næstved |
| 30 | Bent Hartmann Holding ApS | 7,0 mio. kr. | -58.975 kr. | 1 | 6,5 | Næstved |
| 31 | AAH Holding ApS | 6,7 mio. kr. | -98.669 kr. | — | 6,9 | Næstved |
| 32 | SKOVGÅRD 2007 ApS | 6,5 mio. kr. | -88.215 kr. | 2 | 7,2 | Næstved |
| 33 | ApS REETHOGA | 6,4 mio. kr. | -106.651 kr. | — | 7,1 | Næstved |
| 34 | RNP NÆSTVED HOLDING ApS | 6,3 mio. kr. | -38.782 kr. | — | 7,9 | Næstved |
| 35 | JACOB CHRISTOFFERSEN HOLDING ApS | 6,3 mio. kr. | -60.633 kr. | — | 7,9 | Næstved |
| 36 | MT-LAK ApS | 6,2 mio. kr. | -9.743 kr. | — | 7,9 | Holmegaard |
| 37 | Jordan Andersen Holding ApS | 6,0 mio. kr. | -38.183 kr. | — | 7,1 | Næstved |
| 38 | René Ø Holding ApS | 5,9 mio. kr. | 157,2 mio. kr. | — | 6,6 | Herlufmagle |
| 39 | Buckflash Holding ApS | 5,9 mio. kr. | -25.710 kr. | — | 7,4 | Næstved |
| 40 | HOLM HANSEN HOLDING ApS | 5,8 mio. kr. | -17.687 kr. | — | 8,2 | Næstved |
| 41 | Pensionshuset Holding ApS | 5,7 mio. kr. | -8.014 kr. | — | 6,2 | Næstved |
| 42 | STIG F. PETERSEN HOLDING ApS | 5,7 mio. kr. | -483.415 kr. | 2 | 7,3 | Næstved |
| 43 | MTN HOLDING ApS, KARREBÆKSMINDE | 5,5 mio. kr. | -44.171 kr. | — | 7,4 | Karrebæksminde |
| 44 | EGELA A/S | 5,5 mio. kr. | 946.268 kr. | 2 | 5,9 | Næstved |
| 45 | ACCOUNTERS ApS | 5,4 mio. kr. | -1.589 kr. | — | 7,1 | Holmegaard |
| 46 | Store sko ApS | 5,3 mio. kr. | -11.375 kr. | — | 7,1 | Næstved |
| 47 | Saltø Skovridergaard ApS | 5,2 mio. kr. | -1.190 kr. | — | 7,5 | Næstved |
| 48 | G.O. HOLDING A/S | 5,1 mio. kr. | 696.321 kr. | — | 8,4 | Næstved |
| 49 | CUEBID INVEST ApS | 5,1 mio. kr. | -15.939 kr. | 1 | 5,8 | Næstved |
| 50 | Thomas Rune Holding ApS | 5,0 mio. kr. | -16.208 kr. | — | 6,6 | Næstved |
Ranglisten dækker alle 1.348 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i næstved sorteret efter resultat. Topplaceret er Mayland Holding CPH ApS med 104,2 mio. kr., efterfulgt af Bonsted Chartering ApS (74,8 mio. kr.) og Lars Bonnesen Invest ApS (67,6 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.