| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Afrodite ApS | -1.395 kr. | 24 | 5,8 | Næstved |
| 2 | Nich Holding ApS | -5.891 kr. | 7 | 4,5 | Sandved |
| 3 | POMMERGAARD MALERFIRMA HOLDING ApS | 8,9 mio. kr. | 5 | 6,6 | Næstved |
| 4 | MACALPINE HOLDING ApS | 106.544 kr. | 5 | 6,4 | Holmegaard |
| 5 | Sharpe-IBD ApS | 876.872 kr. | 3 | 6,2 | Næstved |
| 6 | NORMANN-HOLDING ApS | 261.857 kr. | 3 | 6,2 | Næstved |
| 7 | Yesterday ApS | -432.526 kr. | 3 | 2,5 | Næstved |
| 8 | Lars Bonnesen Invest ApS | -1.198.181 kr. | 3 | 8,1 | Næstved |
| 9 | Capture Energy ApS | 421.123 kr. | 3 | 5,2 | Holmegaard |
| 10 | HEMP HOLDING ApS | 3,5 mio. kr. | 2 | 6,2 | Karrebæksminde |
| 11 | I & P INVEST ApS | -86.147 kr. | 2 | 4,6 | Næstved |
| 12 | W. BJARNØ & CO. ApS | -55.655 kr. | 2 | 5,8 | Næstved |
| 13 | TRIMAS INVEST ApS | -98.564 kr. | 2 | 6,4 | Karrebæksminde |
| 14 | TOFTING HOLDING ApS | -98.318 kr. | 2 | 6,5 | Næstved |
| 15 | HANS LARSEN, NÆSTVED HOLDING ApS | -33.854 kr. | 2 | 5,8 | Karrebæksminde |
| 16 | FIFTY-NINE HOLDING ApS | -32.472 kr. | 2 | 6,4 | Holmegaard |
| 17 | STIG F. PETERSEN HOLDING ApS | -483.415 kr. | 2 | 7,3 | Næstved |
| 18 | SKOVGÅRD 2007 ApS | -88.215 kr. | 2 | 7,2 | Næstved |
| 19 | TC HOLDING 2009 ApS | -138.870 kr. | 2 | 6,2 | Glumsø |
| 20 | EBP AF 1.10.2010 ApS | -83.761 kr. | 2 | 5,9 | Karrebæksminde |
| 21 | VOLTZMANN HOLDING ApS | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,6 | Næstved |
| 22 | MKGraff APS | -105.125 kr. | 2 | 5,4 | Næstved |
| 23 | G. BEJDER HOLDING ApS | -44.379 kr. | 2 | 5,6 | Næstved |
| 24 | DV INVEST ApS | -66.599 kr. | 2 | 4,8 | Karrebæksminde |
| 25 | E. og S. Boel Invest ApS | -26.234 kr. | 2 | 3,9 | Næstved |
| 26 | Tandlæge Jacob Foss-Eriksen Holding ApS | -271.458 kr. | 2 | 6,6 | Holmegaard |
| 27 | CP-Holding ApS | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,9 | Herlufmagle |
| 28 | P Jakobs ApS | -166.130 kr. | 2 | 6,0 | Næstved |
| 29 | Den tidligere finanschef ApS | — | 2 | 4,6 | Næstved |
| 30 | Bo Zhao ApS | -8.313 kr. | 2 | 2,6 | Næstved |
| 31 | Vilhelm Holding 2019 ApS | -153.563 kr. | 2 | 6,3 | Fuglebjerg |
| 32 | SKOVPLAN A/S | 449.294 kr. | 2 | 5,6 | Næstved |
| 33 | EGELA A/S | 946.268 kr. | 2 | 5,9 | Næstved |
| 34 | THONKE ApS | -45.675 kr. | 1 | 6,8 | Herlufmagle |
| 35 | FORSSLING HOLDING ApS | -55.203 kr. | 1 | 5,4 | Næstved |
| 36 | GERT LARSEN RESTAURATIONER ApS | 241.816 kr. | 1 | 6,9 | Næstved |
| 37 | PCI Praesto v Poul C.I.Jensen | — | 1 | 6,0 | Næstved |
| 38 | TANDLÆGE BIRGIT ERSTED JENSEN ApS | -30.400 kr. | 1 | 5,2 | Glumsø |
| 39 | MGN FINANS A/S | -79.675 kr. | 1 | 5,1 | Glumsø |
| 40 | JcoBvo2021 ApS | -11.816 kr. | 1 | 4,9 | Karrebæksminde |
| 41 | PETER JAKOBSEN HOLDING ApS | 25,4 mio. kr. | 1 | 6,5 | Næstved |
| 42 | COMING 1/REKLAME/MARKEDSFØRING ApS | -150.656 kr. | 1 | 6,6 | Karrebæksminde |
| 43 | TrustPost ApS. | -22.126 kr. | 1 | 3,4 | Næstved |
| 44 | PARK FINANS ApS | -3.999 kr. | 1 | 6,8 | Næstved |
| 45 | FLEMMING SEIFFERT HOLDING ApS | -20.375 kr. | 1 | 7,1 | Næstved |
| 46 | Anders Colding ApS | 36.589 kr. | 1 | 6,7 | Næstved |
| 47 | LCH HOLDING ApS | -112.188 kr. | 1 | 6,3 | Karrebæksminde |
| 48 | KCP HOLDING ApS | -32.758 kr. | 1 | 4,9 | Næstved |
| 49 | HANSEN & ANDERSEN HOLDING ApS | -68.853 kr. | 1 | 7,0 | Næstved |
| 50 | TAKE OFF INVEST ApS | -203.292 kr. | 1 | 5,0 | Karrebæksminde |
Ranglisten dækker alle 121 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i næstved sorteret efter ansatte. Topplaceret er Afrodite ApS med 24, efterfulgt af Nich Holding ApS (7) og POMMERGAARD MALERFIRMA HOLDING ApS (5).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.