| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ATTA HOLDING 2012 ApS | 737,8 mio. kr. | 2,4 mia. kr. | — | 9,3 | Hinnerup |
| 2 | TA-LOGISTICS A/S | 582,3 mio. kr. | 2,3 mia. kr. | — | 9,1 | Hinnerup |
| 3 | LSTA HOLDING ApS | 327,3 mio. kr. | — | — | 9,1 | Hinnerup |
| 4 | MSTA HOLDING ApS | 326,3 mio. kr. | — | — | 9,1 | Hinnerup |
| 5 | NE SOLUTION ApS | 114,8 mio. kr. | 313,8 mio. kr. | — | 8,7 | Hovedgård |
| 6 | CARLO GAVAZZI PARTICIPATION DANMARK A/S | 82,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 8 | 8,4 | Hadsten |
| 7 | EHJ HOLDING ApS | 53,2 mio. kr. | -2.324.233 kr. | 2 | 6,0 | Hadsten |
| 8 | Henrik Alexandersen Holding ApS | 51,7 mio. kr. | — | — | 7,3 | Hadsten |
| 9 | MCE HOLDING A/S | 50,6 mio. kr. | 111,9 mio. kr. | — | 8,4 | Hinnerup |
| 10 | Hegelund Holding ApS | 43,0 mio. kr. | -26.907 kr. | — | 8,1 | Hadsten |
| 11 | Hoyer Group A/S | 40,9 mio. kr. | -10.111.000 kr. | 3 | 7,2 | Hadsten |
| 12 | Project Mercedes ApS | 39,9 mio. kr. | -19.943 kr. | — | 7,4 | Hinnerup |
| 13 | Dyrlægegruppen DIKASØ Holding ApS | 37,2 mio. kr. | -27.536 kr. | — | 7,4 | Hammel |
| 14 | J. SODEMANN HOLDING ApS | 29,8 mio. kr. | -82.077 kr. | — | 7,9 | Hinnerup |
| 15 | Kristine Bach Holding ApS | 25,2 mio. kr. | 492,2 mio. kr. | — | 8,0 | Hinnerup |
| 16 | Kirchhoff Holding ApS | 25,1 mio. kr. | -41.518 kr. | — | 7,2 | Hadsten |
| 17 | TU HOLDING ApS | 25,0 mio. kr. | 82,4 mio. kr. | — | 7,7 | Hinnerup |
| 18 | NOV. 2026 Holding ApS | 24,0 mio. kr. | -21.050 kr. | — | 7,0 | Aarhus C |
| 19 | Hoyer VMS Group A/S | 20,5 mio. kr. | 867,3 mio. kr. | 5 | 7,7 | Hadsten |
| 20 | HPH Gruppen ApS | 19,8 mio. kr. | 609,3 mio. kr. | — | 8,3 | Hinnerup |
| 21 | KENT H. JEPPESEN HOLDING ApS | 18,1 mio. kr. | 168.849 kr. | 2 | 7,9 | Hinnerup |
| 22 | PETER BEHR HOLDING ApS | 15,8 mio. kr. | — | — | 7,5 | Højbjerg |
| 23 | MIKO HOLDING ApS | 14,9 mio. kr. | 38,4 mio. kr. | — | 8,5 | Hammel |
| 24 | WekoAgro Machinery Holding A/S | 14,9 mio. kr. | 91,2 mio. kr. | — | 7,6 | Hammel |
| 25 | RASMUS BERING HOLDING APS | 14,2 mio. kr. | -26.725 kr. | — | 7,1 | Hinnerup |
| 26 | ALSIDENT HOLDING ApS | 13,2 mio. kr. | -110.237 kr. | — | 8,0 | Hammel |
| 27 | Bandin Sulaiman Holding ApS | 12,8 mio. kr. | — | — | 6,9 | Hinnerup |
| 28 | IB BRANDT JØRGENSEN HOLDING ApS | 12,0 mio. kr. | -11.116 kr. | 1 | 6,3 | Hadsten |
| 29 | PAX DK ApS | 10,0 mio. kr. | -7.909 kr. | — | 5,7 | Sabro |
| 30 | BIIG BUSINESS ApS | 9,9 mio. kr. | 87.394 kr. | — | 7,5 | Langå |
| 31 | GLOBAL STOLE HOLDING ApS | 9,4 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,6 | Ulstrup |
| 32 | Mobilex Holding ApS | 9,4 mio. kr. | -53.126 kr. | — | 6,5 | Hinnerup |
| 33 | BØGH HOLDING ApS | 9,0 mio. kr. | -154.140 kr. | 1 | 6,4 | Ulstrup |
| 34 | MORTEN THØGERSEN INVEST ApS | 8,9 mio. kr. | -287.142 kr. | 1 | 7,5 | Hinnerup |
| 35 | MARTIN NYMARK HOLDING ApS | 7,9 mio. kr. | -14.527 kr. | — | 6,6 | Hinnerup |
| 36 | SHP-Invest ApS | 7,7 mio. kr. | -6.812 kr. | — | 7,7 | Hinnerup |
| 37 | PESI GROUP ApS | 7,7 mio. kr. | — | — | 7,9 | Hinnerup |
| 38 | De5 A/S | 7,5 mio. kr. | -26.355 kr. | 1 | 6,2 | Hinnerup |
| 39 | EL TAZAR HOLDING ApS | 7,3 mio. kr. | 35,1 mio. kr. | — | 8,4 | Hadsten |
| 40 | HEINZ BIRK HOLDING ApS | 6,7 mio. kr. | -370.220 kr. | 1 | 6,5 | Hinnerup |
| 41 | Lily Holding ApS | 6,6 mio. kr. | -13.682 kr. | — | 7,3 | Hadsten |
| 42 | JT Group A/S | 6,5 mio. kr. | -5.525 kr. | — | 7,0 | Hinnerup |
| 43 | CHMF HOLDING ApS | 6,5 mio. kr. | -119.748 kr. | — | 6,7 | Hadsten |
| 44 | NIELS HOFFMANN HOLDING ApS | 6,3 mio. kr. | -44.970 kr. | — | 8,1 | Hammel |
| 45 | IC Logistics Group ApS | 6,3 mio. kr. | -115.275 kr. | — | 7,3 | Hadsten |
| 46 | RICO LARSEN HOLDING ApS | 6,2 mio. kr. | — | — | 6,8 | Langå |
| 47 | DANNY KROMANNE HOLDING ApS | 6,1 mio. kr. | -57.102 kr. | — | 7,3 | Hinnerup |
| 48 | EBBESTRUP HOLDING ApS | 6,0 mio. kr. | -97.642 kr. | — | 8,3 | Hadsten |
| 49 | SBV HOLDING ApS | 6,0 mio. kr. | 0 kr. | 1 | 6,1 | Ulstrup |
| 50 | L. V. R. HOLDING ApS | 6,0 mio. kr. | -7.385 kr. | — | 7,7 | Bjerringbro |
Ranglisten dækker alle 1.185 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i favrskov sorteret efter resultat. Topplaceret er ATTA HOLDING 2012 ApS med 737,8 mio. kr., efterfulgt af TA-LOGISTICS A/S (582,3 mio. kr.) og LSTA HOLDING ApS (327,3 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.