| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ATTA HOLDING 2012 ApS | 2,4 mia. kr. | — | 9,3 | Hinnerup |
| 2 | TA-LOGISTICS A/S | 2,3 mia. kr. | — | 9,1 | Hinnerup |
| 3 | Hoyer VMS Group A/S | 867,3 mio. kr. | 5 | 7,7 | Hadsten |
| 4 | HPH Gruppen ApS | 609,3 mio. kr. | — | 8,3 | Hinnerup |
| 5 | Kristine Bach Holding ApS | 492,2 mio. kr. | — | 8,0 | Hinnerup |
| 6 | NE SOLUTION ApS | 313,8 mio. kr. | — | 8,7 | Hovedgård |
| 7 | MCE HOLDING A/S | 111,9 mio. kr. | — | 8,4 | Hinnerup |
| 8 | WekoAgro Machinery Holding A/S | 91,2 mio. kr. | — | 7,6 | Hammel |
| 9 | Louise og Frands HoldCo ApS | 83,0 mio. kr. | — | 7,1 | Hinnerup |
| 10 | TU HOLDING ApS | 82,4 mio. kr. | — | 7,7 | Hinnerup |
| 11 | BE-FURNIPART HOLDING APS | 76,0 mio. kr. | — | 6,9 | Hinnerup |
| 12 | T. SANDER HOLDING ApS | 46,9 mio. kr. | — | 8,3 | Hinnerup |
| 13 | FB Holding Aarhus ApS | 43,8 mio. kr. | — | 7,2 | Hinnerup |
| 14 | MIKO HOLDING ApS | 38,4 mio. kr. | — | 8,5 | Hammel |
| 15 | EL TAZAR HOLDING ApS | 35,1 mio. kr. | — | 8,4 | Hadsten |
| 16 | TEP HOLDING ApS | 30,6 mio. kr. | — | 7,3 | Hinnerup |
| 17 | SEIDELMANN HOLDING ApS | 28,1 mio. kr. | — | 7,6 | Hadsten |
| 18 | 9altitudes Holding DK ApS | 11,9 mio. kr. | 16 | 6,2 | Hinnerup |
| 19 | RØDKJÆR HOLDING ApS | 10,7 mio. kr. | — | 7,5 | Hammel |
| 20 | Bernt Dahm Invest ApS | 6,0 mio. kr. | 2 | 6,8 | Hammel |
| 21 | JANIVA ApS | 3,9 mio. kr. | — | 8,6 | Hadsten |
| 22 | EXACT INVEST A/S | 3,8 mio. kr. | — | 8,7 | Hinnerup |
| 23 | PER JACOBSEN HOLDING ApS | 3,2 mio. kr. | — | 6,9 | Hammel |
| 24 | EKELUND HOLDING A/S | 3,1 mio. kr. | 8 | 7,0 | Thorsø |
| 25 | MAXIMUS HOLDING ApS | 2,4 mio. kr. | 3 | 6,5 | Hinnerup |
| 26 | Ejendomsselskabet CP Ejendomme ApS | 2,1 mio. kr. | — | 7,5 | Hammel |
| 27 | aboutMetadata ApS | 1,8 mio. kr. | — | 6,5 | Hinnerup |
| 28 | MARTINSEN NORDIC HOLDING A/S | 1,7 mio. kr. | — | 7,8 | Langå |
| 29 | CARLO GAVAZZI PARTICIPATION DANMARK A/S | 1,5 mio. kr. | 8 | 8,4 | Hadsten |
| 30 | KELLENBERGER HOLDING ApS | 1,4 mio. kr. | 1 | 5,6 | Hinnerup |
| 31 | AU HOLDING ApS | 1,3 mio. kr. | — | 7,6 | Hammel |
| 32 | MIPER ApS | 1,2 mio. kr. | — | 7,4 | Hinnerup |
| 33 | Ågang Holding ApS | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,5 | Sabro |
| 34 | RS Invest 2016 ApS | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,2 | Hadsten |
| 35 | NETlinQ Services ApS | 1,1 mio. kr. | 1 | 4,5 | Hadsten |
| 36 | S & M HOLDING, HINNERUP ApS | 911.936 kr. | 2 | 6,2 | Hinnerup |
| 37 | Pentagon Aarhus ApS | 769.580 kr. | — | 7,5 | Hinnerup |
| 38 | Favrskov Multiservice ApS | 746.538 kr. | 3 | 4,8 | Hinnerup |
| 39 | ØSTERGAARD HOLDING, HADSTEN ApS | 700.893 kr. | — | 7,2 | Hadsten |
| 40 | HENRIK FRANDSEN HOLDING ApS | 633.095 kr. | 1 | 5,2 | Hinnerup |
| 41 | HVID-HOLM HOLDING ApS | 632.069 kr. | — | 6,3 | Hinnerup |
| 42 | HR Invest 2019 ApS | 630.805 kr. | — | 7,3 | Ulstrup |
| 43 | LPI VEJEN ApS | 562.417 kr. | — | 8,1 | Sporup |
| 44 | EHL-Invest ApS | 526.198 kr. | — | 8,2 | Hammel |
| 45 | 4A Invest ApS | 520.112 kr. | — | 5,7 | Hinnerup |
| 46 | FRI Energy A/S | 500.283 kr. | 1 | 6,6 | Hadsten |
| 47 | Engelbrecht Holding ApS | 485.729 kr. | 1 | 5,4 | Hinnerup |
| 48 | A & D Holding ApS | 451.611 kr. | 1 | 4,8 | Hammel |
| 49 | Morten Anthonsen Holding ApS | 440.324 kr. | — | 7,1 | Hinnerup |
| 50 | Juul Lausen Holding ApS | 439.988 kr. | — | 6,6 | Hadsten |
Ranglisten dækker alle 1.026 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i favrskov sorteret efter omsætning. Topplaceret er ATTA HOLDING 2012 ApS med 2,4 mia. kr., efterfulgt af TA-LOGISTICS A/S (2,3 mia. kr.) og Hoyer VMS Group A/S (867,3 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.