Største virksomheder i Jammerbugt efter soliditetsgrad
Største virksomheder i Jammerbugt sorteret efter soliditetsgrad. LYNNERUP HOLDING ApS topper med 100,0%, fulgt af ØREBRO INVEST APS (100,0%) og OLCECA CONSULTING ApS (100,0%). I alt 100 virksomheder fra Jammerbugt indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 13. oktober 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LYNNERUP HOLDING ApS | 100,0% | -3.255 kr. | — | 5,7 | Pandrup |
| 2 | ØREBRO INVEST APS | 100,0% | -3.019 kr. | — | 6,6 | Fjerritslev |
| 3 | OLCECA CONSULTING ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Brovst |
| 4 | JUTLANDTEC ApS | 100,0% | -358 kr. | — | 6,9 | Vadum |
| 5 | KatKri ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Aabybro |
| 6 | Mejlholm Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Pandrup |
| 7 | DJ Holding Aabybro ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Aabybro |
| 8 | GoodMovies ApS | 100,0% | 92.400 kr. | — | 6,9 | Brønderslev |
| 9 | Holm Holding, Aabybro ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Aabybro |
| 10 | Nordjysk Godstransport Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Brovst |
| 11 | Line JF Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Aabybro |
| 12 | Jesper JF Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Aabybro |
| 13 | 1 x Andersen ApS | 100,0% | — | — | 5,3 | Pandrup |
| 14 | Claus Elsborg Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Aabybro |
| 15 | N. Elgaard Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Vadum |
| 16 | Holdingselskabet JSL 2020 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Blokhus |
| 17 | Mentz-Holding ApS | 100,0% | 524.772 kr. | 1 | 4,7 | Aabybro |
| 18 | Rødhus Klit Huse ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Pandrup |
| 19 | GT Byg ApS | 100,0% | -6.770 kr. | — | 6,3 | Aabybro |
| 20 | Skoveng Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Brovst |
| 21 | Future Tech Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Brønderslev |
| 22 | Billig-Industri ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Saltum |
| 23 | GBK Invest ApS | 100,0% | -5.812 kr. | — | 5,6 | Pandrup |
| 24 | Aabybro Pizza Steak House ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Aabybro |
| 25 | FK SPM ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Aabybro |
| 26 | Isma Services ApS | 100,0% | -10.500 kr. | — | 6,9 | Brovst |
| 27 | Quantum Power ApS | 100,0% | -1.020 kr. | — | 6,0 | Fjerritslev |
| 28 | Quantum Scouts ApS | 100,0% | -5.978 kr. | — | 7,2 | Fjerritslev |
| 29 | Dan Services ApS | 100,0% | -36.444 kr. | — | 6,6 | Aabybro |
| 30 | MAAF Energy ApS | 100,0% | -6.529 kr. | — | 7,2 | Fjerritslev |
| 31 | Nordjysk GodsTransport ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Fjerritslev |
| 32 | Lasse ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Brønderslev |
| 33 | AC Smykker & Ure ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Pandrup |
| 34 | C.F. Hovgaard Invest ApS | 100,0% | -7.628 kr. | — | 6,8 | Aabybro |
| 35 | Industrivej 10, Aabybro Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Aabybro |
| 36 | Chris Hjørringgaard Holding ApS | 100,0% | -3.793 kr. | — | 6,9 | Brovst |
| 37 | Pia Meyer Holding ApS | 100,0% | -3.230 kr. | — | 6,2 | Aabybro |
| 38 | Successor Holding 1 ApS | 100,0% | -625 kr. | — | 6,8 | Brovst |
| 39 | Successor Holding 2 ApS | 100,0% | -625 kr. | 1 | 5,8 | Brovst |
| 40 | Successor Holding 3 ApS | 100,0% | -625 kr. | — | 6,8 | Brovst |
| 41 | VAH Consulting ApS | 100,0% | -625 kr. | — | 6,7 | Brovst |
| 42 | Mærkedahl Holding ApS | 100,0% | -23.007 kr. | — | 6,9 | Aabybro |
| 43 | TINA ANDERSEN ApS | 100,0% | -24.180 kr. | — | 6,3 | Blokhus |
| 44 | ViKam Holding ApS | 100,0% | -6.785 kr. | — | 6,7 | Fjerritslev |
| 45 | HJJ Holding, Pandrup ApS | 100,0% | -15.000 kr. | — | 6,6 | Pandrup |
| 46 | Villadsen & Villadsen Ejendomme ApS | 100,0% | 128.799 kr. | — | 7,7 | Pandrup |
| 47 | EMBORG SØRENSEN HOLDING ApS | 100,0% | -26.644 kr. | — | 7,0 | Blokhus |
| 48 | Morten Johannessen Holding ApS | 100,0% | -6.350 kr. | — | 7,1 | Pandrup |
| 49 | PNL HOLDING AABYBRO ApS | 100,0% | -22.057 kr. | — | 6,5 | Aabybro |
| 50 | Holding Sn ApS | 99,9% | -875 kr. | — | 7,1 | Blokhus |
Om ranglisten for jammerbugt
Ranglisten dækker alle 500 virksomheder inden for jammerbugt sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er LYNNERUP HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af ØREBRO INVEST APS (100,0%) og OLCECA CONSULTING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.