Største virksomheder i Jammerbugt efter resultat
Største virksomheder i Jammerbugt sorteret efter resultat. Fam. Hedegaard Invest ApS topper med 245,7 mio. kr., fulgt af ApS STAKE NR. 1851 (74,5 mio. kr.) og G.V. INVEST 2003 ApS (52,4 mio. kr.). I alt 100 virksomheder fra Jammerbugt indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 13. oktober 2026.
| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fam. Hedegaard Invest ApS | 245,7 mio. kr. | -522.100 kr. | — | 8,2 | Brovst |
| 2 | ApS STAKE NR. 1851 | 74,5 mio. kr. | 900,1 mio. kr. | — | 8,5 | Aabybro |
| 3 | G.V. INVEST 2003 ApS | 52,4 mio. kr. | 96.224 kr. | 1 | 7,8 | Brovst |
| 4 | Successor Holding 1 ApS | 49,2 mio. kr. | -625 kr. | — | 6,8 | Brovst |
| 5 | Successor Holding 2 ApS | 49,2 mio. kr. | -625 kr. | 1 | 5,8 | Brovst |
| 6 | Successor Holding 3 ApS | 49,2 mio. kr. | -625 kr. | — | 6,8 | Brovst |
| 7 | VAH Consulting ApS | 49,2 mio. kr. | -625 kr. | — | 6,7 | Brovst |
| 8 | M SERVICES ApS | 45,2 mio. kr. | -35.983 kr. | — | 6,1 | Aabybro |
| 9 | J. Nielsen Finans ApS | 35,9 mio. kr. | -123.197 kr. | — | 8,2 | Vadum |
| 10 | Lab374 ApS | 33,1 mio. kr. | -21.152 kr. | — | 6,7 | Aabybro |
| 11 | TELCO INDUSTRIES A/S | 28,1 mio. kr. | 83,1 mio. kr. | 1 | 7,6 | Brovst |
| 12 | TELCO A/S | 27,1 mio. kr. | 12,0 mio. kr. | 4 | 7,4 | Brovst |
| 13 | Åkærsminde Holding ApS | 23,2 mio. kr. | -34.179 kr. | — | 7,7 | Aabybro |
| 14 | TELCO ELECTRONICS A/S | 19,3 mio. kr. | 67,8 mio. kr. | 98 | 9,8 | Brovst |
| 15 | ALLAN JAKOBSEN HOLDING ApS | 18,3 mio. kr. | -140.598 kr. | 1 | 7,2 | Aabybro |
| 16 | Storestrand Opformering A/S | 15,1 mio. kr. | 26,2 mio. kr. | 2 | 7,6 | Fjerritslev |
| 17 | Storestrand Holding ApS | 14,6 mio. kr. | -11.677 kr. | — | 6,5 | Fjerritslev |
| 18 | PROJEKT HOLDING A/S AF 1/5 2008 | 14,1 mio. kr. | -81.817 kr. | — | 8,2 | Fjerritslev |
| 19 | Danish Energy Solutions ApS | 13,0 mio. kr. | -21.850 kr. | 1 | 5,9 | Blokhus |
| 20 | FÅRUP SOMMERLAND A/S | 10,0 mio. kr. | 191,4 mio. kr. | 640 | 8,2 | Blokhus |
| 21 | Dodensig Larsen Holding A/S | 9,8 mio. kr. | 795.781 kr. | 1 | 7,2 | Saltum |
| 22 | Lis & Svend Mousten ApS | 9,6 mio. kr. | -590.449 kr. | 2 | 7,6 | Blokhus |
| 23 | Fårup Holding A/S | 9,2 mio. kr. | 195,7 mio. kr. | 3 | 6,8 | Blokhus |
| 24 | NØRHALNE VVS A/S | 9,1 mio. kr. | 55,9 mio. kr. | 58 | 8,4 | Vadum |
| 25 | Thomas Chr. Knudsen Holding ApS | 8,2 mio. kr. | -15.085 kr. | 1 | 6,4 | Brovst |
| 26 | ABBY ROAD ApS | 8,0 mio. kr. | -724.097 kr. | — | 7,9 | Fjerritslev |
| 27 | BANG-ANDERSEN HOLDING ApS | 7,8 mio. kr. | -28.186 kr. | — | 7,6 | Aabybro |
| 28 | INDUSTRIVEJENS MASKINER ApS | 7,2 mio. kr. | 23,6 mio. kr. | 15 | 7,4 | Aabybro |
| 29 | G. POWER-LIFT ApS | 7,1 mio. kr. | 13,8 mio. kr. | 11 | 7,4 | Brovst |
| 30 | RAVN JENSEN HOLDING A/S | 7,0 mio. kr. | 49,0 mio. kr. | 1 | 7,1 | Saltum |
| 31 | Donau Agro Invest P/S | 7,0 mio. kr. | 288,6 mio. kr. | — | 8,1 | Aabybro |
| 32 | Alex Poulsen Holding ApS | 6,9 mio. kr. | 70,7 mio. kr. | — | 7,8 | Brovst |
| 33 | MYSUPPLY HOLDING ApS | 6,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | — | 7,9 | Pandrup |
| 34 | JAN HOLSKO HOLDING ApS | 6,6 mio. kr. | — | — | 7,6 | Aabybro |
| 35 | MRE Holding ApS | 6,4 mio. kr. | -15.673 kr. | — | 7,1 | Fjerritslev |
| 36 | Fønix ApS | 6,2 mio. kr. | 67,9 mio. kr. | 207 | 8,6 | Brovst |
| 37 | Allan Haugaard Holding ApS | 6,2 mio. kr. | 85.547 kr. | — | 7,3 | Aabybro |
| 38 | FORENEDE BLOKHUS INVEST A/S | 6,1 mio. kr. | 7,1 mio. kr. | — | 6,8 | Blokhus |
| 39 | AAGÅRD ApS | 6,0 mio. kr. | 29,3 mio. kr. | 39 | 7,2 | Fjerritslev |
| 40 | TOUGAARD HOLDING ApS | 6,0 mio. kr. | -27.081 kr. | 1 | 6,2 | Aabybro |
| 41 | Granly Gruppen Jammerbugt A/S | 5,9 mio. kr. | 61,4 mio. kr. | 1 | 6,2 | Fjerritslev |
| 42 | DONAU AGRO ApS | 5,4 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 3 | 7,9 | Aabybro |
| 43 | LCVJ HOLDING APS | 5,2 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | — | 6,9 | Pandrup |
| 44 | LKL Holding Invest ApS | 4,9 mio. kr. | -3.791 kr. | 1 | 6,4 | Aabybro |
| 45 | GODIK ApS | 4,9 mio. kr. | 123,4 mio. kr. | 137 | 7,6 | Brovst |
| 46 | ANNE LARSEN ApS | 4,9 mio. kr. | -451.709 kr. | — | 7,4 | Saltum |
| 47 | JAMMERBUGT FORSYNING A/S | 4,7 mio. kr. | 74,6 mio. kr. | 30 | 8,1 | Pandrup |
| 48 | PR Holding af 2/12 2019 ApS | 4,6 mio. kr. | -24.237 kr. | — | 7,0 | Fjerritslev |
| 49 | PANPAC ENGINEERING A/S | 4,5 mio. kr. | 46,0 mio. kr. | 55 | 8,6 | Pandrup |
| 50 | E.M.C.A. Holding ApS | 4,2 mio. kr. | -5.000 kr. | — | 5,9 | Aabybro |
Om ranglisten for jammerbugt
Ranglisten dækker alle 500 virksomheder inden for jammerbugt sorteret efter resultat. Topplaceret er Fam. Hedegaard Invest ApS med 245,7 mio. kr., efterfulgt af ApS STAKE NR. 1851 (74,5 mio. kr.) og G.V. INVEST 2003 ApS (52,4 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.