Største virksomheder i Egedal efter ansatte
| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 51 | BUHL & BØNSØE A/S | 26,6 mio. kr. | 25 | 8,0 | Smørum |
| 52 | SVØMMEKLUBBEN LAKSEN | — | 25 | 7,0 | Ølstykke |
| 53 | ROSENFELT CHRISTENSEN & WEST ENGINEERING A/S | 27,4 mio. kr. | 24 | 8,0 | Ølstykke |
| 54 | DANMAT ISO SYSTEMS A/S | 14,5 mio. kr. | 24 | 7,6 | Ølstykke |
| 55 | Caspers Taxi 1 ApS | 5,2 mio. kr. | 23 | 4,5 | Ølstykke |
| 56 | A-A Enterprise ApS | 18,2 mio. kr. | 23 | 5,2 | Stenløse |
| 57 | HENNINGS KLOAKRENS A/S | 16,8 mio. kr. | 22 | 7,1 | Ølstykke |
| 58 | JEN-TEK VENTILATION ApS | 17,9 mio. kr. | 22 | 7,5 | Ølstykke |
| 59 | BIOADVICE A/S | 11,7 mio. kr. | 22 | 5,7 | Ølstykke |
| 60 | BOOST Fitness Hornsherred ApS | 1,3 mio. kr. | 22 | 5,2 | Ølstykke |
| 61 | Ganløse Bageri v/Lars Jensen | — | 22 | 6,4 | Stenløse |
| 62 | Ølstykke Kro v/Sanni Jensen | — | 21 | 6,7 | Ølstykke |
| 63 | MgO Group ApS | 15,9 mio. kr. | 21 | 7,6 | Smørum |
| 64 | SPAR Ganløse ApS | 3,6 mio. kr. | 21 | 5,1 | Stenløse |
| 65 | ABVAC A/S | 7,9 mio. kr. | 20 | 6,7 | Stenløse |
| 66 | Måløv Hundepension | — | 20 | 7,3 | Stenløse |
| 67 | Egemosegård v/Vibeke Andersen | — | 20 | 7,4 | Stenløse |
| 68 | Hånd i Hånd ApS | 7,6 mio. kr. | 20 | 4,5 | Ølstykke |
| 69 | Gunner Larsen Nedrivning ApS | -75.024 kr. | 20 | 4,4 | Smørum |
| 70 | NLT TAGDÆKNING ApS | 13,4 mio. kr. | 19 | 6,6 | Smørum |
| 71 | OTICON MEDICAL A/S | 28.895 kr. | 19 | 5,4 | Smørum |
| 72 | SENIORASSISTANCE ApS | 1,7 mio. kr. | 19 | 7,4 | Ølstykke |
| 73 | Sol v/Morten Helmut Hansen | — | 19 | 7,2 | Stenløse |
| 74 | HP EL & Sikring ApS | 9,8 mio. kr. | 19 | 5,7 | Stenløse |
| 75 | JS Carline ApS | 10,1 mio. kr. | 19 | 6,3 | Ølstykke |
| 76 | Ølstykke Bageren ApS | 3,5 mio. kr. | 19 | 3,6 | Ølstykke |
| 77 | Liva Egedal ApS | 1,4 mio. kr. | 19 | 3,4 | Ølstykke |
| 78 | VA Administration I/S | — | 19 | 5,0 | Stenløse |
| 79 | STERNBERG VVS & GASTEKNIK A/S | 16,7 mio. kr. | 18 | 6,5 | Stenløse |
| 80 | FINN OLSEN | — | 18 | 7,0 | Ølstykke |
| 81 | Hjerteblomst | — | 18 | 7,2 | Stenløse |
| 82 | Ganløse Gymnastik | — | 18 | 6,2 | Stenløse |
| 83 | Slagslunde-Ganløse Menighedsråd | — | 18 | 6,9 | Stenløse |
| 84 | BOOST FITNESS ApS | 1,0 mio. kr. | 18 | 6,1 | Ølstykke |
| 85 | Krown Krew ApS | 2,5 mio. kr. | 18 | 3,3 | Stenløse |
| 86 | Cafe Egedal ApS | 3,2 mio. kr. | 18 | 4,3 | Stenløse |
| 87 | BONDY LMT A/S | 19,1 mio. kr. | 17 | 6,8 | Smørum |
| 88 | DE GRØNNE SMØLFER ApS | 6,5 mio. kr. | 17 | 7,1 | Ølstykke |
| 89 | EGEDAL FJERNVARME A/S | 57,3 mio. kr. | 17 | 5,1 | Stenløse |
| 90 | Familieteamet ApS | 8,0 mio. kr. | 17 | 6,3 | Stenløse |
| 91 | Restaurant HuangCheng ApS | 6,7 mio. kr. | 17 | 7,0 | Ølstykke |
| 92 | A/S NIELS LINNEBÆK AF STENLØSE | 7,0 mio. kr. | 17 | 5,0 | Stenløse |
| 93 | Ledøje-Smørum Fodbold | — | 16 | 6,9 | Smørum |
| 94 | Ledøje-Smørum Menighedsråd | — | 16 | 6,8 | Smørum |
| 95 | BRDR. GIMM ApS | 8,2 mio. kr. | 16 | 5,5 | Smørum |
| 96 | SMAGSFULDT ApS | 2,2 mio. kr. | 16 | 5,8 | Smørum |
| 97 | JENS PETER MADSEN ApS. RÅDGIVENDE INGENIØRER | 14,3 mio. kr. | 16 | 7,9 | Stenløse |
| 98 | Stenløse Gymnastik | — | 15 | 6,6 | Stenløse |
| 99 | Hjælpemiddeldepotet I/S | — | 15 | 6,7 | Ølstykke |
| 100 | Brdr. Sørensen Transport A/S | 8,6 mio. kr. | 15 | 5,8 | Ølstykke |
Viser 51–100 af Top 500