Største virksomheder i Allerød efter soliditetsgrad
Største virksomheder i Allerød sorteret efter soliditetsgrad. Kristiansen Investments ApS topper med 100,1%, fulgt af KOST & SUNDHED ApS (100,0%) og CJ-GRUPPEN ApS (100,0%). I alt 100 virksomheder fra Allerød indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 18. oktober 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kristiansen Investments ApS | 100,1% | -900 kr. | — | 5,9 | Lynge |
| 2 | KOST & SUNDHED ApS | 100,0% | 6.000 kr. | — | 7,2 | Allerød |
| 3 | CJ-GRUPPEN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Allerød |
| 4 | LARPE HOLDING ApS | 100,0% | -9.227 kr. | — | 6,5 | Allerød |
| 5 | IDAUG ApS | 100,0% | — | — | 7,8 | Allerød |
| 6 | MORO INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Allerød |
| 7 | SUPERIOR TECHNOLOGY CORPORATION ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Lynge |
| 8 | SOGULILA ApS | 100,0% | 22.862 kr. | — | 6,8 | Allerød |
| 9 | FOXMOOR HOLDING ApS | 100,0% | -31.194 kr. | — | 7,4 | Allerød |
| 10 | CAPD BERLIN ApS | 100,0% | -1.501 kr. | — | 6,1 | Allerød |
| 11 | TJJ INVEST ApS | 100,0% | -52 kr. | — | 7,3 | Allerød |
| 12 | Byggebørsen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Lynge |
| 13 | DAMSGÅRD HOLDING ApS | 100,0% | -1.152 kr. | — | 7,2 | Allerød |
| 14 | ATENIA ApS | 100,0% | -2.323 kr. | — | 6,2 | Lynge |
| 15 | PER HENRIK LAUSTEN HOLDING ApS | 100,0% | -5.094 kr. | — | 6,5 | Allerød |
| 16 | BT Gruppen ApS | 100,0% | -1.750 kr. | — | 6,9 | Allerød |
| 17 | ZENERGY ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Lynge |
| 18 | T-shirt Kompagniet ApS | 100,0% | -43.482 kr. | — | 6,2 | Lynge |
| 19 | PEQUENO HOLDINGS ApS | 100,0% | -6.960 kr. | 1 | 5,0 | Allerød |
| 20 | Malerfirmaet Cand. Mal ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Lynge |
| 21 | AMC ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,9 | Allerød |
| 22 | LEAF Outdoor Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 23 | DBB Properties ApS | 100,0% | -17.357 kr. | — | 6,4 | Allerød |
| 24 | Whittakhan Capital ApS | 100,0% | 142.000 kr. | 1 | 5,1 | Allerød |
| 25 | Den Grønne Gren - Better Care ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Allerød |
| 26 | W&F Holding 2 ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Allerød |
| 27 | KayOkay Consulting ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,1 | Allerød |
| 28 | GN/NG Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 29 | Plex Care Patientbefordring Aps | 100,0% | -169.525 kr. | 2 | 5,0 | Lynge |
| 30 | G&N Ejendomme ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Allerød |
| 31 | MSR-Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Lynge |
| 32 | Ejendomsinvesteringsselskabet af 26. august 2020 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Allerød |
| 33 | Gasokay ApS | 100,0% | -6.003 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 34 | Telux Trading ApS | 100,0% | -4.859 kr. | 1 | 6,1 | Allerød |
| 35 | Anejaeg Holding ApS | 100,0% | -2.598 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 36 | Jedico Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Allerød |
| 37 | JP-Engineering ApS | 100,0% | -20.567 kr. | 1 | 5,3 | Allerød |
| 38 | Baden Andersen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Allerød |
| 39 | Stefan Skov Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Allerød |
| 40 | K. Meldgaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Allerød |
| 41 | S.A.N. Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Lynge |
| 42 | Rey´s ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Lynge |
| 43 | Sanda Pub ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Lynge |
| 44 | Lynge Købmand ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Lynge |
| 45 | Jarlen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Allerød |
| 46 | LZI Aps | 100,0% | — | — | 6,2 | Allerød |
| 47 | Zemper ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Allerød |
| 48 | Taxikørsel 133 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Lynge |
| 49 | Jesper Spanggaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 50 | Secare ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,3 | Allerød |
Om ranglisten for allerød
Ranglisten dækker alle 500 virksomheder inden for allerød sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Kristiansen Investments ApS med 100,1%, efterfulgt af KOST & SUNDHED ApS (100,0%) og CJ-GRUPPEN ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.