| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | COOR SERVICE MANAGEMENT A/S | 39,7 mio. kr. | 1,9 mia. kr. | 3.149 | 8,5 | Herlev |
| 2 | ALTIREN A/S | 8,3 mio. kr. | 43,0 mio. kr. | 183 | 8,9 | Herlev |
| 3 | ICG Danmark ApS | 4,5 mio. kr. | 11,2 mio. kr. | 12 | 7,1 | Herlev |
| 4 | DANSK MILJØRENGØRING A/S | 3,9 mio. kr. | 18,9 mio. kr. | 40 | 7,8 | Herlev |
| 5 | SANISERVICE ApS | 3,5 mio. kr. | 20,0 mio. kr. | 62 | 8,7 | Herlev |
| 6 | Sodexo GSA A/S | 3,5 mio. kr. | 37,1 mio. kr. | 54 | 6,5 | Herlev |
| 7 | 2CLEAN - SERVICE ApS | 1,5 mio. kr. | 6,0 mio. kr. | 9 | 7,8 | Herlev |
| 8 | LILLEGAARD RENGØRING ApS | 1,3 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 4 | 5,9 | Herlev |
| 9 | Zida Service ApS | 894.339 kr. | 1,1 mio. kr. | 4 | 6,4 | Herlev |
| 10 | Rener ApS | 800.140 kr. | 9,8 mio. kr. | 22 | 6,9 | Herlev |
| 11 | Servicefirmaet EksaktRengøring ApS | 655.289 kr. | 16,3 mio. kr. | 65 | 7,2 | Herlev |
| 12 | DEN KREATIVE GARTNER ApS | 608.621 kr. | — | 9 | 6,8 | Herlev |
| 13 | SHN GROUP ApS | 554.846 kr. | 12,5 mio. kr. | 73 | 5,1 | Herlev |
| 14 | ZIDA BO ApS | 533.602 kr. | 515.178 kr. | — | 7,6 | Herlev |
| 15 | Cph Multi Service ApS | 443.504 kr. | 13,1 mio. kr. | 53 | 6,7 | Herlev |
| 16 | Ravnzen ApS | 430.795 kr. | 1,9 mio. kr. | 2 | 7,0 | Herlev |
| 17 | TOROCO ApS | 421.406 kr. | 4,5 mio. kr. | 8 | 6,8 | Herlev |
| 18 | YY SERVICE ApS | 346.119 kr. | 1,6 mio. kr. | 4 | 7,0 | Herlev |
| 19 | ZIDA REN ApS | 276.633 kr. | 11,0 mio. kr. | 25 | 5,7 | Herlev |
| 20 | CARSTEN TRÆNK HOLDING ApS | 243.424 kr. | — | — | 6,6 | Herlev |
| 21 | Kbh Centerservice ApS | 240.570 kr. | 666.851 kr. | 2 | 6,7 | Herlev |
| 22 | Service Crew ApS | 211.272 kr. | 1,9 mio. kr. | 4 | 6,0 | Herlev |
| 23 | E.G. Ejendomsservice ApS | 186.334 kr. | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,5 | Herlev |
| 24 | GMT Facility ApS | 134.482 kr. | — | 1 | 6,9 | Herlev |
| 25 | Selskabet der var engang ApS | 110.028 kr. | 2,0 mio. kr. | 1 | 5,9 | Herlev |
| 26 | Cardea Facility Services ApS | 85.372 kr. | 2,1 mio. kr. | 9 | 5,4 | Herlev |
| 27 | DK Rengørings Bier ApS | 39.437 kr. | 4,8 mio. kr. | 15 | 5,7 | Herlev |
| 28 | I&M Ejendomsservice ApS | 26.403 kr. | 360.154 kr. | 2 | 6,0 | Herlev |
| 29 | Zigzach ApS | 11.078 kr. | 23.109 kr. | — | 5,1 | Bagsværd |
| 30 | Prime Services Group ApS | 11.031 kr. | 122.100 kr. | 4 | 4,6 | Herlev |
| 31 | MDA Facility ApS | 4.316 kr. | 665.469 kr. | 4 | 4,7 | Herlev |
| 32 | Loga Ren ApS | 2.415 kr. | 4,7 mio. kr. | 9 | 4,1 | Herlev |
| 33 | Kildegård Ejendomsservice ApS | -875 kr. | 259.538 kr. | 1 | 5,4 | Herlev |
| 34 | Jakobs Service ApS | -2.205 kr. | 0 kr. | — | 3,6 | Herlev |
| 35 | KLEAN QUEEN ApS | -4.863 kr. | -4.863 kr. | 20 | 6,4 | Herlev |
| 36 | Vedsted Have og Anlæg Aps | -6.438 kr. | 3,2 mio. kr. | 5 | 5,4 | Herlev |
| 37 | C3 Service og Administration ApS | -14.008 kr. | -14.500 kr. | — | 4,7 | Herlev |
| 38 | Rajo Service ApS | -16.747 kr. | -16.747 kr. | 8 | 5,2 | Herlev |
| 39 | Mlservice Team Scandinavian ApS | -21.315 kr. | 402.382 kr. | 1 | 3,2 | Herlev |
| 40 | HARNVIG ApS | -30.718 kr. | 471.146 kr. | — | 3,3 | Herlev |
| 41 | Azka Gruppen ApS | -34.895 kr. | -34.498 kr. | — | 5,2 | Hedehusene |
| 42 | Krisco ApS | -39.045 kr. | -60.773 kr. | 12 | 3,4 | Herlev |
| 43 | AT El- og Entreprise ApS | -71.160 kr. | 4,3 mio. kr. | 5 | 5,7 | Herlev |
| 44 | Herlev Ejendomsservice ApS | -194.097 kr. | 2.520 kr. | 1 | 4,7 | Herlev |
| 45 | Pestium Skadedyrsbekæmpelse ApS | -209.223 kr. | 42.061 kr. | 3 | 3,1 | Herlev |
| 46 | BELFOR Denmark A/S | -265.384.000 kr. | 558,5 mio. kr. | 401 | 7,7 | Herlev |
46 af 46 | ||||||
Ranglisten dækker alle 46 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i herlev sorteret efter resultat. Topplaceret er COOR SERVICE MANAGEMENT A/S med 39,7 mio. kr., efterfulgt af ALTIREN A/S (8,3 mio. kr.) og ICG Danmark ApS (4,5 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.