Top Restauranter og caféer: Soliditetsgrad
Top 100 virksomheder inden for restauranter og caféer sorteret efter soliditetsgrad. Everyday Food Service ApS topper med 101,2%, fulgt af THYCO WIne & Dine ApS (100,9%) og NYBERG & CO. ApS (100,0%). Samlet 6.099 virksomheder i branchen indgår i rangliste-datasættet. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 1. september 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Everyday Food Service ApS | 101,2% | 8.430 kr. | — | 4,0 | Værløse |
| 2 | THYCO WIne & Dine ApS | 100,9% | -2.065 kr. | — | 5,8 | Frederiksberg |
| 3 | NYBERG & CO. ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,2 | Jægerspris |
| 4 | SELECT HOTELS ApS | 100,0% | -7.826 kr. | — | 6,7 | Vejle |
| 5 | COFFEE COFFEE ApS | 100,0% | -43.227 kr. | 1 | 6,1 | Roskilde |
| 6 | BASTHOLM VINSTUE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Virum |
| 7 | KR INVESTMENT IV ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Espergærde |
| 8 | B.B. Consulting ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Brøndby Strand |
| 9 | HEAT Food & Wine APS | 100,0% | 274.216 kr. | 1 | 5,2 | Odense C |
| 10 | FFK ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Farum |
| 11 | AMAGER BY NIGHT PIZZA APS | 100,0% | 462.335 kr. | 4 | 5,9 | København S |
| 12 | Naturens Værksted 2 Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Skælskør |
| 13 | Zelephant Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Borre |
| 14 | Bagelboden ApS | 100,0% | 0 kr. | 6 | 5,3 | Odense C |
| 15 | Thunø Kro ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Tunø |
| 16 | RNS ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,2 | Frederiksberg |
| 17 | TV Byens Pizza ApS | 100,0% | 13.873 kr. | 3 | 6,2 | Søborg |
| 18 | San Remo 2 ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 5,3 | Vallensbæk |
| 19 | Herslev Tap ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Roskilde |
| 20 | The real McCoy Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Dyssegård |
| 21 | Cholon ApS | 100,0% | 1.584 kr. | 2 | 6,3 | København K |
| 22 | SHA Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Frederiksberg |
| 23 | JH 2 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Brønshøj |
| 24 | Locals ApS | 100,0% | — | 4 | 6,5 | Vanløse |
| 25 | Arain Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Rødovre |
| 26 | Restaurant Flakfortet på Øen i Øresund ApS | 100,0% | 3,2 mio. kr. | 11 | 6,4 | København S |
| 27 | Afshan Burger ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Vanløse |
| 28 | Les Garcons Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Gentofte |
| 29 | Yildirim ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 4,8 | Roskilde |
| 30 | OM: cafe ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg |
| 31 | DGL service ApS | 100,0% | 298.633 kr. | — | 6,7 | Slagelse |
| 32 | 30301180 ApS | 100,0% | 1,6 mio. kr. | 3 | 6,5 | Rønne |
| 33 | Smørdrøm Catering & Events ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Glostrup |
| 34 | Platformens Madhus ApS | 100,0% | 7.039 kr. | 8 | 6,3 | Esbjerg V |
| 35 | South Harbour Café ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København SV |
| 36 | Napoli Express ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,5 | Store Heddinge |
| 37 | Gørløse ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Gørløse |
| 38 | Agostino ApS | 100,0% | -1.550 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 39 | LA PALMA APS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,1 | Ishøj |
| 40 | Pakhus 77 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Aarhus C |
| 41 | Brooklyn ApS | 100,0% | 17.999 kr. | 1 | 4,8 | Albertslund |
| 42 | Rey´s ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Lynge |
| 43 | Sanda Pub ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Lynge |
| 44 | Kebab på farten ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Ballerup |
| 45 | Inekci ApS | 100,0% | -28.675 kr. | — | 6,0 | Stenløse |
| 46 | Intepartner Aps | 100,0% | 0 kr. | 22 | 6,3 | Køge |
| 47 | SFV 54 Burger ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,2 | Åbyhøj |
| 48 | H2 Dining ApS | 100,0% | 432.265 kr. | — | 6,9 | Horsens |
| 49 | Ai-Sushi ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Valby |
| 50 | Martinova Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | København N |
Om ranglisten for restauranter og caféer
Ranglisten dækker alle 6.099 virksomheder inden for restauranter og caféer sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Everyday Food Service ApS med 101,2%, efterfulgt af THYCO WIne & Dine ApS (100,9%) og NYBERG & CO. ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.