| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KO:KO CAFE & VINBAR ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Hvidovre |
| 2 | T-C ApS | 100,0% | -527 kr. | — | 6,4 | Hvidovre |
| 3 | FoodPay ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Rødovre |
| 4 | THE CATERING COMPANY ApS | 97,3% | 156.267 kr. | — | 8,1 | Hvidovre |
| 5 | M. Q. ApS | 96,8% | 11.511 kr. | 9 | 6,8 | Hvidovre |
| 6 | G.A.Y ApS | 95,7% | -181.359 kr. | 1 | 5,9 | Hvidovre |
| 7 | THE BURGER FARUM ApS | 95,0% | -3.356 kr. | 10 | 6,2 | Hvidovre |
| 8 | THE BURGER COMPANY ApS | 92,4% | 2,9 mio. kr. | 1 | 7,7 | Hvidovre |
| 9 | The Burger Sorø ApS | 91,8% | 1,4 mio. kr. | 9 | 6,5 | Hvidovre |
| 10 | KBH. CITY ApS | 89,3% | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,7 | Hvidovre |
| 11 | Rødovre Pølsen ApS | 84,8% | 22.853 kr. | — | 6,7 | Hvidovre |
| 12 | Cafe Spiren 2024 ApS | 76,7% | 3,4 mio. kr. | 7 | 6,9 | Hvidovre |
| 13 | Oasen Hvidovre ApS | 75,5% | 1,6 mio. kr. | 4 | 6,1 | Hvidovre |
| 14 | HØLOFTET ApS | 73,1% | 129.889 kr. | — | 7,6 | Hvidovre |
| 15 | WG 23 ApS | 71,8% | 11.654 kr. | — | 5,7 | Hvidovre |
| 16 | SCHIVE ApS | 69,5% | 113.223 kr. | — | 7,8 | Stenløse |
| 17 | Fælledvej 17 ApS | 68,3% | 278.165 kr. | 1 | 5,1 | Hvidovre |
| 18 | PRANSH ApS | 68,2% | 1,3 mio. kr. | 5 | 6,4 | Hvidovre |
| 19 | Kay's Kitchen ApS | 63,4% | -12.832 kr. | 11 | 5,3 | Hvidovre |
| 20 | AL Kebab ApS | 62,3% | 215.198 kr. | 2 | 5,1 | Hvidovre |
| 21 | HP CATERING ApS | 60,8% | 2,7 mio. kr. | 4 | 7,6 | Hvidovre |
| 22 | European ApS | 60,8% | 248.920 kr. | 1 | 6,7 | København K |
| 23 | Rebæk brasserie & bar ApS | 58,9% | 4,2 mio. kr. | 10 | 7,2 | Hvidovre |
| 24 | Du Drift ApS | 53,2% | 1,6 mio. kr. | 8 | 6,4 | Hvidovre |
| 25 | Du Drift 2 ApS | 48,3% | 3,7 mio. kr. | 19 | 6,1 | Hvidovre |
| 26 | Burger Station ApS | 44,7% | 1,4 mio. kr. | 16 | 6,5 | Hvidovre |
| 27 | Vadstrup ApS | 43,5% | 27,1 mio. kr. | 149 | 7,6 | Hvidovre |
| 28 | Lunch Club ApS | 43,4% | 7,8 mio. kr. | 22 | 6,2 | Hvidovre |
| 29 | By Kavsman Group ApS | 42,3% | 18,7 mio. kr. | 21 | 7,2 | Hvidovre |
| 30 | Burger Hytten Hvidovre ApS | 37,4% | 2,5 mio. kr. | 18 | 6,5 | Hvidovre |
| 31 | CAFE VICTORIA HVIDOVRE ApS | 36,3% | 5,1 mio. kr. | 31 | 6,5 | Hvidovre |
| 32 | LYNGBY SHAWARMA HOUSE ApS | 33,5% | 4,7 mio. kr. | 18 | 6,5 | Hvidovre |
| 33 | Smagen af Lykken ApS | 32,9% | 365.503 kr. | 1 | 4,1 | Hvidovre |
| 34 | Mymai ApS | 30,9% | 905.634 kr. | 6 | 5,2 | Hvidovre |
| 35 | Aurora TB ApS | 25,6% | 1,6 mio. kr. | 10 | 5,5 | Hvidovre |
| 36 | JF 2016 ApS | 23,9% | 718.182 kr. | 4 | 5,0 | Hvidovre |
| 37 | Pink Salt ApS | 22,8% | 668.387 kr. | 3 | 4,4 | Hvidovre |
| 38 | Teelink ApS | 16,6% | 792.569 kr. | 1 | 4,6 | Hvidovre |
| 39 | Center Pub Hvidovre 2019 ApS | 16,5% | 1,2 mio. kr. | 6 | 4,3 | Hvidovre |
| 40 | Street Food ApS | 14,9% | 150.865 kr. | 1 | 4,3 | Hvidovre |
| 41 | MIT LILLE KØKKEN ApS | 14,6% | — | 1 | 5,1 | Hvidovre |
| 42 | Snuppy's Bodega ApS | 14,2% | 450.170 kr. | 2 | 3,9 | Hvidovre |
| 43 | Café Claudio ApS | 13,3% | 1,1 mio. kr. | 10 | 4,4 | Hvidovre |
| 44 | Halvleg ApS | 10,8% | 3,5 mio. kr. | 35 | 4,7 | Hvidovre |
| 45 | Rottehullet ApS | 8,3% | 494.916 kr. | 4 | 3,2 | Hvidovre |
| 46 | Dong Fang Hvidovre ApS | 7,7% | 3,0 mio. kr. | 11 | 3,6 | Hvidovre |
| 47 | The Irish Pub ApS | 2,1% | 2,2 mio. kr. | 9 | 5,2 | Hvidovre |
| 48 | By Cortsen Aps | 0,5% | 3,5 mio. kr. | 22 | 3,4 | Hvidovre |
| 49 | MKTE ApS | 0,2% | 631.791 kr. | 4 | 3,3 | Hvidovre |
| 50 | Fadel ApS | -4,4% | 447.313 kr. | 5 | 2,9 | Hvidovre |
Ranglisten dækker alle 65 virksomheder inden for restauranter og caféer i hvidovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KO:KO CAFE & VINBAR ApS med 100,0%, efterfulgt af T-C ApS (100,0%) og FoodPay ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.