| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | D-Kompagniet Rungsted ApS | 100,0% | -6.920 kr. | — | 7,0 | Rungsted Kyst |
| 2 | Bini's Kaffe ApS | 100,0% | -10.800 kr. | — | 7,2 | Rungsted Kyst |
| 3 | MRO Holding af 2017 ApS | 97,7% | -5.412 kr. | — | 6,0 | Rungsted Kyst |
| 4 | GOTHERSGADE 15 ApS | 96,8% | -255.902 kr. | — | 6,2 | Rungsted Kyst |
| 5 | Lk1519 ApS | 87,8% | 7,9 mio. kr. | 35 | 7,8 | Hørsholm |
| 6 | CECA Foods Parken ApS | 79,9% | 16,5 mio. kr. | 62 | 9,3 | Rungsted Kyst |
| 7 | CECA FOODS BIRKERØD ApS | 72,9% | 12,7 mio. kr. | 68 | 7,0 | Rungsted Kyst |
| 8 | Cafe Amokka ApS | 72,3% | 3,2 mio. kr. | 7 | 6,4 | Rungsted Kyst |
| 9 | Qinyang ApS | 71,7% | 2,2 mio. kr. | 1 | 6,3 | Hørsholm |
| 10 | ZHANG GUAN ApS | 71,3% | 5,7 mio. kr. | 28 | 7,3 | Hørsholm |
| 11 | CECA FOODS FREDERIKSSUND ApS | 70,8% | 18,0 mio. kr. | 79 | 8,2 | Rungsted Kyst |
| 12 | Ceca Foods - Korsør ApS | 64,1% | 9,5 mio. kr. | 47 | 6,2 | Rungsted Kyst |
| 13 | Punjab Village ApS | 64,0% | -9.483 kr. | — | 5,6 | Rungsted Kyst |
| 14 | Sten & Kul Hørsholm ApS | 63,6% | 1,7 mio. kr. | 10 | 6,6 | Hørsholm |
| 15 | HACHÉ ApS | 62,9% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,3 | Hørsholm |
| 16 | CECA FOODS SLAGELSE ApS | 62,1% | 24,2 mio. kr. | 98 | 8,3 | Rungsted Kyst |
| 17 | Dorthes Oase ApS | 58,8% | 221.587 kr. | 2 | 4,9 | Hørsholm |
| 18 | CBJ-HOLDING A/S | 57,2% | 21,9 mio. kr. | 106 | 7,8 | Rungsted Kyst |
| 19 | CECA FOODS HELSINGØR ApS | 55,9% | 17,5 mio. kr. | 82 | 7,6 | Rungsted Kyst |
| 20 | CECA FOODS HILLERØD ApS | 49,7% | 18,3 mio. kr. | 138 | 7,3 | Rungsted Kyst |
| 21 | SISO 2015 ApS | 49,6% | 1,2 mio. kr. | 5 | 6,2 | Hørsholm |
| 22 | CECA Foods Farum ApS | 48,0% | 11,4 mio. kr. | 61 | 6,5 | Rungsted Kyst |
| 23 | Rungsteds Perle ApS | 45,9% | 4,6 mio. kr. | 22 | 6,8 | Rungsted Kyst |
| 24 | CECA Foods Vordingborg ApS | 43,3% | 10,6 mio. kr. | 49 | 5,6 | Rungsted Kyst |
| 25 | Åkanden ApS | 36,9% | — | 5 | 5,5 | Hørsholm |
| 26 | CECA Foods Rønnede ApS | 36,0% | -36.151 kr. | 58 | 5,5 | Rungsted Kyst |
| 27 | CECA FOODS HØRSHOLM ApS | 32,8% | 16,1 mio. kr. | 89 | 6,6 | Rungsted Kyst |
| 28 | KILIC ApS | 29,3% | 927.732 kr. | 6 | 4,5 | Hørsholm |
| 29 | CECA Foods - Maribo ApS | 21,5% | 13,5 mio. kr. | 89 | 5,8 | Rungsted Kyst |
| 30 | The Captain Rungsted ApS | 21,4% | 3,4 mio. kr. | 11 | 5,1 | Rungsted Kyst |
| 31 | Jaura Service ApS | 19,3% | 2,0 mio. kr. | 2 | 3,5 | Hørsholm |
| 32 | IL GABBIANO RUNGSTED ApS | 19,2% | 2,1 mio. kr. | 4 | 5,0 | Rungsted Kyst |
| 33 | P.O.P. KOMPAGNIET ApS | 18,0% | 8,6 mio. kr. | 40 | 6,4 | Rungsted Kyst |
| 34 | Cafe Kaiser Hørsholm ApS | 17,2% | 3,0 mio. kr. | 32 | 5,2 | Hørsholm |
| 35 | F&B Staff ApS | 9,6% | 734.685 kr. | 1 | 4,8 | Hørsholm |
| 36 | Restaurant Hellerup Sejlklub ApS | 3,8% | 8,0 mio. kr. | 23 | 4,5 | Rungsted Kyst |
| 37 | Sandwich.dk ApS | 3,3% | 1,6 mio. kr. | 18 | 4,7 | Hørsholm |
| 38 | Bistro Couloir ApS | 1,0% | 7,2 mio. kr. | 25 | 4,3 | Rungsted Kyst |
| 39 | Burger Factory ApS | -26,2% | 1,1 mio. kr. | 10 | 3,8 | Hørsholm |
| 40 | Endevr Concepts ApS | -28,9% | -9.538 kr. | — | 4,6 | Rungsted Kyst |
| 41 | AB Mad ApS | -37,5% | 1,0 mio. kr. | 1 | 1,8 | Hørsholm |
| 42 | Walle's ApS | -41,5% | -155.465 kr. | 2 | 2,1 | Hørsholm |
| 43 | COULOIR ApS | -128,6% | 6,2 mio. kr. | 16 | 4,5 | Rungsted Kyst |
| 44 | CAFE VICTORIA Hørsholm ApS | -155,4% | 1,1 mio. kr. | 7 | 2,5 | Hørsholm |
| 45 | BJC ApS | -230,1% | 717.069 kr. | 9 | 2,9 | Hørsholm |
| 46 | FOODSTUFF ApS | -1923,8% | 0 kr. | 1 | 3,2 | Hørsholm |
| 47 | Rungsted Havnefest ApS | -8777,6% | -1.335.578 kr. | — | 3,2 | Rungsted Kyst |
47 af 47 | ||||||
Ranglisten dækker alle 47 virksomheder inden for restauranter og caféer i hørsholm sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er D-Kompagniet Rungsted ApS med 100,0%, efterfulgt af Bini's Kaffe ApS (100,0%) og MRO Holding af 2017 ApS (97,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.