| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | T&J ApS | 84,7% | -33.755 kr. | 2 | 5,4 | Taastrup |
| 2 | AK MULTISERVICE ApS | 83,3% | 4,5 mio. kr. | 20 | 6,8 | Hedehusene |
| 3 | AMH Cafe ApS | 79,8% | 639.602 kr. | 1 | 6,8 | Taastrup |
| 4 | Gastronomia il fiore Della citta ApS | 70,0% | -4.000 kr. | 5 | 5,1 | Hedehusene |
| 5 | Minadi Holding ApS | 68,3% | 0 kr. | — | 5,5 | Taastrup |
| 6 | Lunch and other stories ApS | 64,3% | 820.899 kr. | 1 | 4,9 | Hedehusene |
| 7 | Restaurant Nora ApS | 58,7% | 85.467 kr. | 1 | 5,5 | Hedehusene |
| 8 | Duvarci Holding ApS | 55,0% | -3.750 kr. | — | 5,7 | Taastrup |
| 9 | Fresh Happy Mex A/S | 53,2% | 11,9 mio. kr. | 42 | 7,2 | Taastrup |
| 10 | Panca Peruvian Rolling Restaurant ApS | 50,8% | 174.180 kr. | 1 | 4,6 | Taastrup |
| 11 | Fresh Happy Mex Vest A/S | 49,8% | 2,3 mio. kr. | 18 | 4,7 | Taastrup |
| 12 | Marios Pizza ApS | 46,2% | 3,8 mio. kr. | 5 | 6,6 | Taastrup |
| 13 | LiVAs foodtruck ApS | 41,2% | 77.939 kr. | 1 | 4,5 | Hedehusene |
| 14 | Renelite ApS | 41,2% | 192.365 kr. | 1 | 5,9 | Taastrup |
| 15 | CAFÉ MANGO ApS | 41,2% | 3,2 mio. kr. | 13 | 6,6 | Taastrup |
| 16 | RP Kantineservice ApS | 38,1% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,1 | Taastrup |
| 17 | Spis Sundt ApS | 36,2% | 1,5 mio. kr. | 5 | 5,1 | Hedehusene |
| 18 | KHAZAN BABU ApS | 36,1% | — | 5 | 5,7 | Hedehusene |
| 19 | Premium Taste ApS | 33,4% | 60.665 kr. | 1 | 5,0 | Hedehusene |
| 20 | Layalina ApS | 32,0% | 1,1 mio. kr. | 9 | 5,8 | Taastrup |
| 21 | Danish Coffee Festival ApS | 31,9% | -34.586 kr. | — | 5,2 | Hedehusene |
| 22 | Ørnegaard ApS | 30,0% | 911.593 kr. | 5 | 4,8 | Taastrup |
| 23 | TSH ApS | 26,7% | 324.422 kr. | — | 6,0 | Taastrup |
| 24 | Bargenser ApS | 24,3% | -16.371 kr. | — | 6,6 | Taastrup |
| 25 | JBNSEN ApS | 22,8% | 515.449 kr. | 6 | 4,2 | Hedehusene |
| 26 | Hos-Uffe ApS | 19,3% | 3,0 mio. kr. | 16 | 4,6 | Taastrup |
| 27 | TI Group ApS | 19,3% | 902.015 kr. | 1 | 3,5 | Hedehusene |
| 28 | Rige Tider ApS | 18,6% | 4,0 mio. kr. | 19 | 5,0 | Hedehusene |
| 29 | Bageren & Jomfruen ApS | 17,9% | 302.763 kr. | 12 | 3,7 | Taastrup |
| 30 | CREMA ApS | 16,5% | 2,0 mio. kr. | 15 | 4,8 | Taastrup |
| 31 | Beylerbeyi ApS | 12,7% | 291.681 kr. | 6 | 4,7 | Taastrup |
| 32 | Gode Tider ApS | 11,1% | 2,7 mio. kr. | 56 | 5,0 | Hedehusene |
| 33 | Fresh Happy Mex Banken ApS | 7,9% | 952.422 kr. | 17 | 3,5 | Taastrup |
| 34 | Cafe Kebabhouse ApS | 7,9% | 804.978 kr. | 3 | 4,1 | Taastrup |
| 35 | JL Cafe ApS | 6,1% | 1,5 mio. kr. | 2 | 2,5 | Hedehusene |
| 36 | Viadukt ApS | 5,4% | 3,9 mio. kr. | 11 | 4,1 | Taastrup |
| 37 | Kanat ApS | -7,8% | — | 3 | 2,3 | Taastrup |
| 38 | Kingo Pizza ApS | -8,4% | — | 3 | 2,6 | Taastrup |
| 39 | M&N Fisketorvet ApS | -10,1% | 835.370 kr. | 3 | 2,3 | Taastrup |
| 40 | Rare Tider ApS | -21,2% | 683.783 kr. | 8 | 2,3 | Taastrup |
| 41 | Fresh Happy Mex RC ApS | -22,9% | 1,8 mio. kr. | 15 | 2,6 | Taastrup |
| 42 | Den Gode Smag ApS | -27,1% | 1,1 mio. kr. | 8 | 3,4 | Taastrup |
| 43 | Catering by Mørkeberg og Toft ApS | -30,8% | 769.573 kr. | 3 | 4,4 | Taastrup |
| 44 | HOUSE OF SANDWICH ApS | -32,4% | 5,5 mio. kr. | 9 | 4,4 | Taastrup |
| 45 | CASA ROSSO ApS | -36,2% | 4,4 mio. kr. | 35 | 3,8 | Taastrup |
| 46 | Lyse Tider ApS | -46,0% | 3,4 mio. kr. | 10 | 2,3 | Hedehusene |
| 47 | The Green Olive ApS | -46,3% | 267.285 kr. | 2 | 2,5 | Taastrup |
| 48 | Dejlige Tider ApS | -51,6% | -1.008.997 kr. | 6 | 2,0 | Taastrup |
| 49 | Favorim Cafe Restaurant ApS | -93,5% | 1.858 kr. | 1 | 3,3 | Taastrup |
| 50 | Den Heldige Fisker ApS | -106,5% | 195.108 kr. | 1 | 3,4 | Taastrup |
Ranglisten dækker alle 66 virksomheder inden for restauranter og caféer i høje-taastrup sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er T&J ApS med 84,7%, efterfulgt af AK MULTISERVICE ApS (83,3%) og AMH Cafe ApS (79,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.