| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dancatex Gastro ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Hundested |
| 2 | The Captain ApS | 89,7% | 4,6 mio. kr. | 1 | 6,2 | Frederiksværk |
| 3 | BUP Entreprise ApS | 87,3% | 609.946 kr. | 12 | 6,4 | Hundested |
| 4 | Dig&MIG ApS | 81,8% | 67.592 kr. | 2 | 6,0 | Hundested |
| 5 | Asserbo Grill ApS | 70,3% | 1,1 mio. kr. | 5 | 6,4 | Liseleje |
| 6 | Isbaren Liseleje ApS | 66,6% | 1,9 mio. kr. | 1 | 6,6 | Liseleje |
| 7 | YO-YO RESTAURATIONSSELSKAB ApS | 56,4% | — | 5 | 7,2 | Hundested |
| 8 | Cucuruchu ApS | 55,5% | 520.904 kr. | 2 | 6,1 | Liseleje |
| 9 | KNUD ApS | 54,6% | 14,4 mio. kr. | 62 | 7,6 | Hundested |
| 10 | MILAS ApS | 53,9% | 2,1 mio. kr. | 3 | 6,2 | Liseleje |
| 11 | CAMPIONI ApS | 50,8% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,1 | Liseleje |
| 12 | Palazzo Pizza ApS | 49,1% | 568.353 kr. | 2 | 5,5 | Frederiksværk |
| 13 | FJORDENS CAFE OG ISHUS APS | 32,5% | 2,0 mio. kr. | 4 | 4,6 | Hundested |
| 14 | Torup Spisehus ApS | 23,7% | 634.800 kr. | 1 | 5,0 | Hundested |
| 15 | Selskabet af 12. december ApS | 7,2% | 2,1 mio. kr. | 19 | 4,2 | Liseleje |
| 16 | LAK Food ApS | -5,3% | 270.877 kr. | 6 | 2,2 | Hundested |
| 17 | Susuki Sushi Restaurant ApS | -5,3% | 1,8 mio. kr. | 10 | 4,1 | Frederiksværk |
| 18 | LYNÆS 3390 ApS | -7,6% | 557.257 kr. | 2 | 2,8 | Hundested |
| 19 | Molen, Hundested ApS | -22,8% | 2,0 mio. kr. | 4 | 2,7 | Hundested |
| 20 | Kamelens Kys ApS | -34,4% | 392.816 kr. | 3 | 2,7 | Hundested |
| 21 | Arken Restaurant ApS | -42,7% | 763.137 kr. | 3 | 2,0 | Frederiksværk |
| 22 | Lucky Restaurant ApS | -51,3% | 215.900 kr. | 6 | 1,8 | Frederiksværk |
| 23 | Newroz ApS | -99,1% | 776.053 kr. | 3 | 3,9 | Frederiksværk |
| 24 | Havfruen Nordsjælland ApS | -131,4% | 2,5 mio. kr. | 7 | 2,9 | Hundested |
| 25 | Mad og Mennesker ApS | -147,1% | 181.199 kr. | 1 | 3,4 | Hundested |
| 26 | APR Catering ApS | -161,6% | 363.813 kr. | 9 | 3,0 | Melby |
| 27 | Is Salonen ApS | -172,3% | 1,3 mio. kr. | 13 | 3,7 | Frederiksværk |
| 28 | KRAM Spiseri ApS | -500,6% | 115.024 kr. | 4 | 3,6 | Frederiksværk |
| 29 | Street Projects ApS | -853,4% | 557.384 kr. | 1 | 2,7 | Ølsted |
29 af 29 | ||||||
Ranglisten dækker alle 29 virksomheder inden for restauranter og caféer i halsnæs sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Dancatex Gastro ApS med 100,0%, efterfulgt af The Captain ApS (89,7%) og BUP Entreprise ApS (87,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.