| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kongemosen Smørum ApS | 6,4 mio. kr. | 46 | 5,5 | Smørum |
| 2 | Ganløse Kro af 2017 ApS | 6,2 mio. kr. | 42 | 6,2 | Stenløse |
| 3 | Restaurant HuangCheng ApS | 6,3 mio. kr. | 19 | 7,0 | Ølstykke |
| 4 | Restaurant Eagle ApS | 5,5 mio. kr. | 17 | 7,0 | Smørum |
| 5 | Liva Egedal ApS | — | 16 | 6,1 | Ølstykke |
| 6 | Cafe Egedal ApS | 556.839 kr. | 14 | 4,4 | Stenløse |
| 7 | Ølstykke Kro v/Sanni Jensen | — | 13 | 6,7 | Ølstykke |
| 8 | SMØRUM PIZZA ApS | 1,7 mio. kr. | 11 | 3,0 | Smørum |
| 9 | Curryaway | — | 11 | 6,7 | Ølstykke |
| 10 | Valentinos ApS | 1,7 mio. kr. | 11 | 6,0 | Stenløse |
| 11 | Fancii Sushi ApS | — | 11 | 5,6 | Ølstykke |
| 12 | SMAGSFULDT ApS | 2,4 mio. kr. | 10 | 7,0 | Smørum |
| 13 | AA Rossini ApS | — | 10 | 4,2 | Ølstykke |
| 14 | Cafe Smørhullet v/Anne Assentorp | — | 9 | 5,4 | Smørum |
| 15 | CANA Group ApS | 258.800 kr. | 8 | 4,3 | Stenløse |
| 16 | Cafe Liva Mesto ApS | 902.713 kr. | 8 | 2,7 | Ølstykke |
| 17 | Cafe Dropp Inn Pizza ApS | 1,6 mio. kr. | 8 | 5,4 | Ølstykke |
| 18 | Egedal Pizzaria & Kebab I/S | — | 7 | 6,7 | Stenløse |
| 19 | Ganløse Pizza ApS | — | 6 | 2,9 | Stenløse |
| 20 | Cohen Invest ApS | 2,8 mio. kr. | 6 | 3,4 | Ølstykke |
| 21 | House of Sushi ApS | 636.058 kr. | 6 | 3,4 | Smørum |
| 22 | Pølsen-Roskilde | — | 6 | 6,3 | Ølstykke |
| 23 | Pad Thai Take Away | — | 5 | 6,3 | Stenløse |
| 24 | Esperia Farum ApS | 680.221 kr. | 5 | 6,1 | Smørum |
| 25 | Liva Pizza Egedal ApS | — | 5 | 5,8 | Ølstykke |
| 26 | CENTER PIZZA V/MEHMET KAYA | — | 4 | 6,4 | Stenløse |
| 27 | Jinhe ApS | 1,5 mio. kr. | 4 | 6,4 | Smørum |
| 28 | Okutan Group ApS | 140.663 kr. | 4 | 3,4 | Stenløse |
| 29 | min cafe ved Tina Ahlbom ApS | — | 4 | 5,1 | Stenløse |
| 30 | Pubben | — | 3 | 4,8 | Stenløse |
| 31 | Stationsbodegaen ApS | -11.643 kr. | 3 | 2,2 | Ølstykke |
| 32 | Ken Pizza ApS | — | 3 | 4,9 | Ølstykke |
| 33 | FS Handel | — | 2 | 6,1 | Ølstykke |
| 34 | DISCO INVEST ApS | 455.176 kr. | 2 | 3,2 | Stenløse |
| 35 | Roma Pizzeria v/Hasan Ince | — | 2 | 6,0 | Ølstykke |
| 36 | SHV Company v/Shevki Nedzhip | — | 2 | 5,8 | Stenløse |
| 37 | A&F.C ApS | 389.191 kr. | 2 | 3,2 | Ølstykke |
| 38 | Arya ApS | — | 2 | 5,2 | Veksø Sjælland |
| 39 | Sansegården ApS | — | 2 | 5,2 | Stenløse |
| 40 | Buresø Cafe | — | 1 | 4,1 | Slangerup |
| 41 | Center Pølser | — | 1 | 5,7 | Ølstykke |
| 42 | KAYAN ApS | 681.405 kr. | 1 | 5,4 | Ølstykke |
| 43 | MORE | — | 1 | 5,5 | Ølstykke |
| 44 | Marienordic ApS | — | 1 | 6,4 | Stenløse |
| 45 | Veksø cafe & Restaurant ApS | 126.879 kr. | 1 | 6,0 | Veksø Sjælland |
| 46 | Honest Greens Denmark ApS | — | 1 | 5,1 | Smørum |
| 47 | Bilbas 2 ApS | — | 1 | 5,3 | Smørum |
47 af 47 | |||||
Ranglisten dækker alle 47 virksomheder inden for restauranter og caféer i egedal sorteret efter ansatte. Topplaceret er Kongemosen Smørum ApS med 46, efterfulgt af Ganløse Kro af 2017 ApS (42) og Restaurant HuangCheng ApS (19).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.