| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Erhverv og Bolig Byg A/S | 5,0 mio. kr. | 19,9 mio. kr. | 19 | 6,8 | Randers SØ |
| 2 | Clausholmvej 207 ApS | 1,1 mio. kr. | 276.289 kr. | — | 5,4 | Randers NV |
| 3 | Allégården Asferg ApS | 623.695 kr. | — | — | 5,6 | Fårup |
| 4 | BYGGEFIRMA BJARNE TOVGAARD NIELSEN ApS | 594.347 kr. | 655.124 kr. | 1 | 6,7 | Randers NV |
| 5 | Entreprenør Brian Eriksen ApS | 393.464 kr. | 5,4 mio. kr. | 4 | 6,6 | Randers SØ |
| 6 | G.J. Bygmester ApS | 376.795 kr. | 2,3 mio. kr. | 3 | 6,4 | Fårup |
| 7 | Falbeparken C5 ApS | 301.634 kr. | 2,0 mio. kr. | 1 | 4,8 | Randers C |
| 8 | Europavej ApS | 161.353 kr. | 1,9 mio. kr. | 1 | 4,2 | Fårup |
| 9 | DEMMING MURERFIRMA ApS | 149.492 kr. | 3,1 mio. kr. | 9 | 7,0 | Randers NØ |
| 10 | THH HOLDING ApS | 113.842 kr. | 24.275 kr. | — | 6,5 | Gjerlev J |
| 11 | Entreprenørfirma Erik G. Hansen ApS | 108.985 kr. | 5,4 mio. kr. | 6 | 4,3 | Randers SØ |
| 12 | Byggeselskabet Storegade ApS | 93.234 kr. | 1,0 mio. kr. | — | 4,7 | Randers NV |
| 13 | HOCA BYG ApS | 75.907 kr. | 98.906 kr. | — | 5,0 | Randers NV |
| 14 | Mellerup Tømrer og Entreprenørforretning ApS | 40.578 kr. | — | 10 | 5,0 | Randers SØ |
| 15 | T&P DEVELOPMENT ApS | 21.799 kr. | — | — | 4,8 | Randers SØ |
| 16 | URLAUB ApS | 10.473 kr. | 60.318 kr. | — | 5,5 | Randers SØ |
| 17 | SH Trading ApS | 5.426 kr. | 802.408 kr. | 1 | 4,9 | Randers SV |
| 18 | Falstersvej 1 ApS | -16.717 kr. | 462.293 kr. | — | 4,4 | Randers SV |
| 19 | M. Sondergaard holding ApS | -21.699 kr. | -6.985 kr. | — | 5,5 | Randers NV |
| 20 | SANDER INVEST I ApS | -30.204 kr. | -30.179 kr. | — | 4,1 | Randers SØ |
| 21 | Søndermarken Asferg ApS | -55.791 kr. | — | — | 3,9 | Fårup |
| 22 | E/S Nikkelvej 15 ApS | -105.274 kr. | -27.378 kr. | — | 4,7 | Randers SØ |
| 23 | Ejendomsselskabet Skolevej ApS | -152.553 kr. | -48.149 kr. | — | 4,0 | Randers SØ |
| 24 | AMRA HUSE ApS | -168.703 kr. | -16.250 kr. | — | 6,3 | Randers NV |
| 25 | Senior 2025 ApS | -175.610 kr. | -176.363 kr. | — | 4,5 | Randers NV |
| 26 | ASM TEGNESTUE ApS | -199.728 kr. | 85.611 kr. | 1 | 3,6 | Randers SØ |
| 27 | Grønhøj Husene ApS | -230.608 kr. | 635.423 kr. | — | 3,8 | Randers NV |
| 28 | Grønhøj Husene 2 ApS | -295.439 kr. | -120.235 kr. | — | 4,0 | Randers SV |
| 29 | Ejendomsselskabet Søndervej 2 ApS | -315.160 kr. | -378.627 kr. | — | 5,1 | Randers SØ |
| 30 | Grinden Byg Aps | -505.689 kr. | 2,8 mio. kr. | 5 | 3,3 | Randers SØ |
| 31 | Jysk Byg Randers ApS | -520.417 kr. | 11,0 mio. kr. | 43 | 6,6 | Randers NØ |
| 32 | Allé Husene Aps | -629.562 kr. | 525.591 kr. | 2 | 4,1 | Randers SV |
| 33 | ERIKSHOLM INVEST ApS | -998.774 kr. | 1,9 mio. kr. | — | 5,2 | Randers NV |
| 34 | EJENDOMSSELSKABET GYLDENLUNDEN ApS | -3.275.542 kr. | 1,3 mio. kr. | — | 3,9 | Randers SØ |
34 af 34 | ||||||
Ranglisten dækker alle 34 virksomheder inden for opførelse af bygninger i randers sorteret efter resultat. Topplaceret er Erhverv og Bolig Byg A/S med 5,0 mio. kr., efterfulgt af Clausholmvej 207 ApS (1,1 mio. kr.) og Allégården Asferg ApS (623.695 kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.