| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KOLLERUPLUND HOLDING ApS | 100,0% | -6.457 kr. | — | 6,7 | Jelling |
| 2 | JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND | 100,0% | 4,0 mia. kr. | — | 9,3 | Give |
| 3 | EJENDOMSSELSKABET IS ApS | 100,0% | -55.141 kr. | — | 7,0 | Vejle Øst |
| 4 | TANDLÆGE DAN SLOTT ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vejle |
| 5 | TURBINEGÅRDEN INTERNATIONAL A/S | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Egtved |
| 6 | FLO HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Vejle Øst |
| 7 | TODE HOLDING ApS | 100,0% | -20.000 kr. | — | 6,5 | Vejle |
| 8 | BIEL ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Vejle Øst |
| 9 | IPSEN HOLDING ApS | 100,0% | -6.499 kr. | — | 6,0 | Vejle |
| 10 | KTP HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,9 | Børkop |
| 11 | RURIK A/S | 100,0% | — | — | 8,4 | Gadbjerg |
| 12 | JØRGEN ENGHOLM PEDERSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Bredsten |
| 13 | RUS INVEST ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Gadbjerg |
| 14 | HAVBÆK ApS | 100,0% | -2.279 kr. | — | 6,7 | Vejle |
| 15 | MEBO HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Gadbjerg |
| 16 | FREDE HAUGAARD HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Vejle |
| 17 | DKM HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Jelling |
| 18 | PMJ-EJ HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Jelling |
| 19 | KOMPLEMENTAR RK ApS | 100,0% | 194.560 kr. | — | 6,6 | Vejle |
| 20 | VIDEO2EXPLAIN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Vejle Øst |
| 21 | KENHO ApS | 100,0% | -1.780 kr. | — | 5,8 | Vejle Øst |
| 22 | Y HOLDING ApS | 100,0% | -21.248 kr. | 1 | 6,4 | Børkop |
| 23 | Kim Ladefoged Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Børkop |
| 24 | Randomware Holding ApS | 100,0% | -5.262 kr. | — | 6,7 | Vejle |
| 25 | Wodin Hill ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Vejle |
| 26 | Kjær Klausen ApS | 100,0% | 9.073 kr. | — | 6,1 | Vejle |
| 27 | Karsten Jakobsen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Vejle |
| 28 | ICAN HOLDING ApS | 100,0% | -43.454 kr. | — | 5,6 | Vejle Øst |
| 29 | HANIG Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Vejle |
| 30 | QNA Offshore Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Give |
| 31 | JJSI Holding ApS | 100,0% | -2.434 kr. | 1 | 4,7 | Vejle |
| 32 | EGH Holding Aps | 100,0% | -11.000 kr. | — | 6,6 | Vejle Øst |
| 33 | C. Bagger-Sørensen Invest ApS | 100,0% | -27.000 kr. | — | 8,2 | Vejle |
| 34 | Trademaker Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Vejle |
| 35 | Dronespecialisten ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Børkop |
| 36 | Frahm Anno 2017 ApS | 100,0% | -9.000 kr. | — | 6,7 | Vejle |
| 37 | ServiceLinkr Technologies ApS | 100,0% | -6.369 kr. | — | 6,4 | Vejle |
| 38 | Oase C Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Give |
| 39 | Anne Buur Studio Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Vejle Øst |
| 40 | RH Plougmann Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Give |
| 41 | Rohlund ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Børkop |
| 42 | Mount-ain Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Vejle |
| 43 | Schomburg ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Vejle |
| 44 | YK Holding, Egtved ApS | 100,0% | -97.242 kr. | — | 7,7 | Egtved |
| 45 | Asger Lindvig Holding ApS | 100,0% | -26.274 kr. | — | 6,7 | Vejle Øst |
| 46 | The Short Solution ApS | 100,0% | -11.243 kr. | — | 6,0 | Vejle Øst |
| 47 | Nickolai Madsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Randbøl |
| 48 | HKV Carøe Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Vejle |
| 49 | Morten Erbo Flø Holding ApS | 100,0% | -30.438 kr. | — | 6,2 | Vejle |
| 50 | Leth Geertsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vejle |
Ranglisten dækker alle 3.248 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i vejle sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KOLLERUPLUND HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND (100,0%) og EJENDOMSSELSKABET IS ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.