| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RÅDGIVNINGSSELSKABET AF 1985 ApS | 100,0% | -2.115 kr. | — | 5,9 | Vallensbæk Strand |
| 2 | KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET JYDEKROGEN | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk |
| 3 | LAEN ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 4 | FRAMO Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Vallensbæk Strand |
| 5 | M L Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Vallensbæk |
| 6 | B. Qvist Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk Strand |
| 7 | KAPT Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk Strand |
| 8 | MARRON HOLDING 2018 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Vallensbæk Strand |
| 9 | Braga Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Vallensbæk |
| 10 | Parocha Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Vallensbæk |
| 11 | Bruun Hartwig Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Vallensbæk Strand |
| 12 | Private Cloud ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Vallensbæk |
| 13 | Benmark Holding ApS | 100,0% | -2.891 kr. | — | 5,8 | Vallensbæk |
| 14 | Lasse Peder Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,3 | Vallensbæk Strand |
| 15 | Yildiz Agirbas Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vallensbæk |
| 16 | Holding B&W ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Vallensbæk Strand |
| 17 | Nordisk Pharma Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk |
| 18 | Anders Lollike Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 19 | DR2 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vallensbæk Strand |
| 20 | EQT Property ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Vallensbæk Strand |
| 21 | REMI Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Vallensbæk |
| 22 | R.F.K.L. Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Vallensbæk |
| 23 | A.M.E.S. Holding ApS | 100,0% | -396 kr. | — | 5,7 | Vallensbæk |
| 24 | Mette Wad Ødorf Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Vallensbæk |
| 25 | MGN Holding af 2023 ApS | 100,0% | -3.791 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk Strand |
| 26 | RK Labs Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Vallensbæk Strand |
| 27 | H&K limited ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Vallensbæk Strand |
| 28 | Prager Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Vallensbæk |
| 29 | Edmond Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Vallensbæk Strand |
| 30 | Ray Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Vallensbæk Strand |
| 31 | HTPrestige ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk Strand |
| 32 | Niels Speich Holding ApS | 100,0% | -7.045 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk |
| 33 | Jork Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk Strand |
| 34 | Reforge Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Vallensbæk Strand |
| 35 | DLC Holdings ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk |
| 36 | Piovra Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk Strand |
| 37 | Risom 2025 Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,5 | Vallensbæk |
| 38 | DIAD Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Vallensbæk Strand |
| 39 | Tripti Banerjee Holding ApS | 100,0% | -6.751 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk Strand |
| 40 | Morco Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Vallensbæk Strand |
| 41 | LISE LUND HOLDING ApS | 99,9% | -8.563 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk Strand |
| 42 | ANCA INVEST ApS | 99,9% | -201.796 kr. | — | 7,4 | Vallensbæk Strand |
| 43 | KPHS HOLDING ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk Strand |
| 44 | A. WALTHER JENSEN HOLDING ApS | 99,9% | -21.213 kr. | — | 7,2 | Vallensbæk Strand |
| 45 | NYCK Holding ApS | 99,9% | -2.627 kr. | — | 6,7 | Vallensbæk |
| 46 | WILKAT 2014 ApS | 99,9% | -71.687 kr. | — | 6,0 | Vallensbæk |
| 47 | Slipsager Holding ApS | 99,8% | — | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 48 | MoRoMeBe ApS | 99,8% | — | — | 7,2 | Vallensbæk Strand |
| 49 | Joachim Blond Invest ApS | 99,8% | — | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 50 | KOC HOLDING ApS | 99,8% | -24.635 kr. | — | 6,6 | Vallensbæk Strand |
Ranglisten dækker alle 311 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i vallensbæk sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er RÅDGIVNINGSSELSKABET AF 1985 ApS med 100,0%, efterfulgt af KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET JYDEKROGEN (100,0%) og LAEN ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.